Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Srecom pa se to uredno vidi na tv, jucubu i ostalim internetima - da ne bude opet posle "mi ovakvi, mi onakvi"...
Da ne bude zabune, mi ćemo to dići na brži, jači, bolji nivo... deo njih kupuje da bi prodavalo ako baš dođe do sranja. Setimo se 1995. kad su izbeglicama posle Oluje prodavali flašu vode za 10 maraka. Malo nas je, al smo barem govna...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Pravljenje zaliha uopšte nije besmisleno. Dobro je što narod sad kupuje, nego da se krene u šoping kad bude 20000 zaraženih na ulici.  Biće hrane u radnjama, ali će biti jebeno neprijatno i rizično stajati u redovima pred kasama kad bude krenulo sranje.
A otkud znaš da ih već sad nema toliko?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Ja sam mislio da je razlika striktno geografska. Vanredna situacija - odnosi se na deo teritorije jedne države, vanredno stanje - teritorija cele države,

nije samo geografska razlika. i jedno i drugo može da se uvede na teritoriji cele ili dela države. al da ne teoretišemo sada, prvo da vidimo šta će biti uvedeno i u kom obimu.

Link to comment
5 minutes ago, steins said:

Ljudi ja ne verujem šta mi se desilo

Lokalni pop došao kod komšija da sveti vodicu i kolabirao. Oni me pozovu, ja dodjem do auta da vidim šta se dešava - vidim nije dobro. 

Odmah pozovem Hitnu koja ustanovi visoku temperaturu i dispneju. 

Odvezli ga dalje. 

Komšiluk sam razjurio, ja se dezinfikovao. 

Komšiluk mi je dupe pomerio zbog maske dok nije došla hitna - posle im nije bilo tako smešno. 

 

Nije ovo dobro. :unsure:

nego šta. ja sam jutros gledala jutarnji program na pinku. puštali su anketu, šta građani kažu. jedna žena kaže, ko posti, ide u crkvu, redovno se moli, nema šta da brine, bog ga čuva. a i ostali su bili veoma bezbrižni.

Link to comment

moze li meni laiku neko da objasni zasto je sad jurnjava da se podignu novci s racuna?
je l' to preti opasnost da banke nekima otmu pare s racuna?
zar se to uopste moze?
mislim, pise koliko ko ima na racunu, valjda se zato i drzi u banci jer je fazon sigurnije, zar ne?

ne racunam sta se desavalo za vreme rata u Yu

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

A otkud znaš da ih već sad nema toliko?



... Shiit has hit the fan...
 

 Pa ako ih sad ima toliko, sledece nedelje će biti 100k.  Tako da ne treba paničiti, ali bolje uzeti ceger i dokupiti ponešto. 

Link to comment
2 minutes ago, Have_Fun said:

moze li meni laiku neko da objasni zasto je sad jurnjava da se podignu novci s racuna?
je l' to preti opasnost da banke nekima otmu pare s racuna?
zar se to uopste moze?
mislim, pise koliko ko ima na racunu, valjda se zato i drzi u banci jer je fazon sigurnije, zar ne?

ne racunam sta se desavalo za vreme rata u Yu

pa ono, mleko jogurt fazon

Link to comment

to je normalno. u ovoj drzavi, ako se neko ko drzi tvoj novac reshi da te zezne, iz bilo kog razloga, privremeno ili zauvek, sa velikom sigurnoshcu mozesh da znash da ce i drzava biti na toj strani. ne na tvojoj. vanredna okolnost samo pojachava uobichajeno nepoverenje.

npr, da li mi imamo robne rezerve? :unsure:

ili su, kako je svuda u svetu, drzavna tajna :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment
45 minutes ago, ivy said:

 

 

 

moze fino da se koristi i ucrvalo brasno..proseju se crvici i nista mu ne fali..

Nema potrebe prosejavati da bi se dobio visoko proteinski hleb :tongue:

Edited by ubibobi
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

to je normalno. u ovoj drzavi, ako se neko ko drzi tvoj novac reshi da te zezne, iz bilo kog razloga, privremeno ili zauvek, sa velikom sigurnoshcu mozesh da znash da ce i drzava biti na toj strani. ne na tvojoj. vanredna okolnost samo pojachava uobichajeno nepoverenje.

npr, da li mi imamo robne rezerve? :unsure:

ili su, kako je svuda u svetu, drzavna tajna :s_w:

sent from bubamoto
 

 

Nije tajna, ima za dva meseca osnovnih namirnica.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...