Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 minutes ago, Redoran said:

 

Problem je što ako ga fasuješ (daleko bilo) to ćeš znati tek kada se pojave simptomi. Pošto je na snazi 24/7, sve što imaš na raspolaganju su oni čuveni brojevi telefona. Kada najzad nekog dobiješ, ako im ne opišeš full raspadno stanje reći će ti da sediš kod kuće i javiš se ponovo samo ako počneš da se raspadaš. Dakle, ostaješ kod kuće da gladuješ ali uz to ti glava zvoni danima od bolesti. Ako se spusti na pluća pa krene raspad, zoveš ih ponovo i onda te šetaju jedno 5-6 sati od ustanove do ustanove dok se neko najzad, eventualno, smiluje da pošalje hitnu da te pokupe. U zavisnosti od toga kada se sve dešava može da se desi da završiš u hodniku neke pretrpane bolnice, čekajući da nekog skinu sa respiratora.

 

Ja bih radije kuvao mebl sa sofe u čorbu nego da zavisim od srpskog zdravstvenog sistema ukoliko ovo krene baš jako.

 

Stoji. Možda bi bilo najbolje kupiti neke osnovne stvari za preživljavanje (tipa pasuljčina, testenina), zlu ne trebalo, potrošiću ih svakako i ako ne uvedu 24/7, a najverovatnije neće.

Link to comment
Ja uvek držim solidan štek mahunarki, konzervi i testenina za slučaj katastrofalnog zemljotresa. Sad nisam morao prstom da mrdnem po tom pitanju.
+1

samo bez zemljotresa. inache ne znam zashto.

sent from bubamoto

Link to comment

ovaj je šizofrenik, daću 100€, sve ću zatvoriti, sve, nigde nećete dizađete

ovamo vesara najavljuje otvaranje kladionica i frizeraja

 

blefiraju amaterski

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

Ja uvek držim solidan štek mahunarki, konzervi i testenina za slučaj katastrofalnog zemljotresa. Sad nisam morao prstom da mrdnem po tom pitanju.

 

pazi samo, ja sam mislio da imam stek, pa sam naceo, fali pola vec, nemamo, bar ja, dobru definiciju steka il solidnog

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

+1

samo bez zemljotresa. inache ne znam zashto.

sent from bubamoto
 

Ja iz lenjosti, to se brzo trosi pa da ne bih morao da silazim do marketa radi konzerve pelata ili pakovanja testenine. Zena me zajebavala da gomilam za kraj sveta a sad kad je potrosila sve za tri dana mislim da ce i njoj to uci u naviku.

 

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

meni da se isporučuju cigarete, rotmans belo-plavi dugački (može i laki 100s) ili počinjem da ubijam u roku od 3 do 5 dana

 

+ milion.

Nego odakle ti zalihe za tri do pet dana.

Link to comment
Ja iz lenjosti, to se brzo trosi pa da ne bih morao da silazim do marketa radi konzerve pelata ili pakovanja testenine. Zena me zajebavala da gomilam za kraj sveta a sad kad je potrosila sve za tri dana mislim da ce i njoj to uci u naviku.
 
kod mene je pochelo jer ne mogu stalno da idem po prodavnicama i kad se pojavila onlajn kupovina. em volim da kupujem na netu, em sam optimizovala na 15 dana dostavu. i onda znam shta nam treba za 15 dana, plus vidi ovo na akciji vidi ono na akciji i tako se generisao shtek. onda sam razvila ocd da moram da imam 10 kila brashna u svakom trenutku jer shta ako shta [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

meni da se isporučuju cigarete, rotmans belo-plavi dugački (može i laki 100s) ili počinjem da ubijam u roku od 3 do 5 dana

 

ja imam duvana za ~250 dana :D

Link to comment
3 minutes ago, villiem said:

 

pazi samo, ja sam mislio da imam stek, pa sam naceo, fali pola vec, nemamo, bar ja, dobru definiciju steka il solidnog

 

Pa kad stavljaš Nutelu i napolitanke u štek :D

 

Nemam ja neki zvanično preporučen štek kada je hrana u pitanju, pravim ga po svojoj proceni. Iz principa neću da po netu guglam savete profesionalnih prepera i smaram se sa njihovom filozofijom upucavanja kompletne ušteđevine kako bi, kada dođe sudnji dan, bio glavni baja u selu. Napravio sam sopstvenu listu hrane koja traje između 12 i 24 meseca, kako joj se bliži istek roka tako je menjam svežomtm a ovu što ističe odnesem u obližnju mahalu, tamo uvek ima nekog kome će značiti. Jedina zvanična stvar koju imam je neki ručni quake survival kit koji preporučuje ovdašnja agencija za vanredne situacije. Unutra su dve profi baterijske lampe, neki radio odašiljač, prva pomoć, tablete za prečišćavanje vode, par zaštitnih maski i narukvica i par podebelih crnih vreća :ph34r:

Link to comment
22 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovaj je šizofrenik, daću 100€, sve ću zatvoriti, sve, nigde nećete dizađete

ovamo vesara najavljuje otvaranje kladionica i frizeraja

 

blefiraju amaterski

 

Pa da potrošimo tih 100 evrića.

Link to comment

Koliko god da se ima u šteku, sve se pojede. Nije problem u testeninama, pirinču, instant-pireu i sl već svežem mesu i mlečnom. Ne  kaže se za džabe leba i S LEBA. 

Link to comment

Bio danas da platim račune.. 70% ljudi uredno maske, rukavice. A ovi ostali.. isto tako uredno ne drže distancu, furaju u grupama jer "Neće mene", "šta si se usro", "to je izmišljotina".

Sve se mislim, nemamo mi strategiju imunitet krda već imunitet krdu... decenijama mi tom krdu dajemo imunitet, amnestije, pozicije! I to glasa, vlada, uredjuje.. kako samo krdo može! Prvo čuješ topot pa onda ropot!

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...