Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

On 27.9.2022. at 7:11, Tale said:

U ovom trenutku sigurno ne može da se objasni dokazima ali verujem da nije neobjašnjivo i da jeste direktno a posredno usled pojave i uticaja COVID-19.

 

COVID-19 i dalje kruži populacijom, i dalje se zaražavamo i rezaražavamo. Mere su simbolične ili ih nema uopšte odnosno ljudi štite ili ne, sebe i druge, u zanemarljivom procentu.

 

U tom smislu se virusu dozvolilo da ima slobodan uticaj na naše zdravlje bez nama jasnih posledica.

 

Time se napravila situacija da ljudi gotovo iznenada umiru od nama poznatih uzroka (zastoj rada srca, pluća ili mozga) a da prethodno nisu imali istoriju bolesti tih organa. 

 

 

Ja sve razmišljam koliko toga ima što mi još uvek uopšte ne znamo o ovom virusu. Ono što se znalo ili pretpostavljalo na početku pandemije i ovo sad su dva različita sveta, a verovatno smo samo zagrebali površinu. Sećam se kad su počeli da se pojavljuju novi dokazi o tome šta korona radi organizmu, mnogi su se smejali u fazonu "Hahaha, imam zanokticu, mora da je COVID", kad ono ispade stvarno da ljudi najebavaju na sve moguće načine.

A realno nisu prošle ni dve godine, za pravi razmer dugoročnih posledica ćemo se tek načekati. I biti iznenađeni, kao i uvek. 

Edited by Halvard
  • +1 3
Link to comment
On 28.9.2022. at 19:47, Frank Pembleton said:

Meni dosta kolega pozitivno, niko duže od dve nedelje na bolovanju, ali lomilo ih samo tako.

 

I kod mene u firmi isto bilo prošli mesec, svi smo prošli ne baš lako.

Link to comment
  • 1 month later...

Videćemo da li je ovo tačna vest. Preneseno sa N1.

https://rs.n1info.com/vesti/dz-vozdovac-prestaju-sa-radom-kovid-ambulante-u-beogradu/

 

 

Od ponedeljka 28. novembra u Beogradu će ostati samo dve kovid ambulante, one pri Domovima zdravlja Zemun i Palilula, koje nastavljaju sa radom po dosadašnjem rasporedu, objavljeno je na sajtu Doma zdravlja Voždovac.

 

 

Ambulanta u Ulici vojvode stepe 226, koja je do subote služila kao kovid ambulanta, od ponedeljka će nastaviti sa radom na regularan način, navodi se na sajtu DZ Voždovac.

 

Pacijentima, međutim, nije objašnjeno kome se javljaju u slučaju da imaju simptome respiratorne infekcije – da li svom izabranom lekaru ili u jednu od dve navedene kovid ambulante, koje nastavljaju s radom.

 

Voždovački dom zdravlja je jedini koji je objavio ovu informaciju na svom sajtu, dok je DZ Savski venac objavio raspored lekara koji su za sledeću nedelju planirani u kovid ambulanti u Koste Glavinića.

 

U Domu zdravlja Stari grad su za Novosti, takođe, rekli da od ponedeljka u prestonici ostaju dve dežurne kovid ambulante.

Edited by Malkmus
Link to comment

u sluchaju respiratornih stvari zovte deco svoj dom zdravlja i pitajte. ja sam pitala nbgd shkolsko i rekli su da u kovid sada idu samo respiratorne stvari koje imaju poznat potvrdjen kovid kontakt, ostalo moze u dz regularno. jeste da je to malo kilava selekcija koja moze da eksplodira in no tajm, kad se ostavi narodu na poshtenje, ali razumem i da se ne moze ziveti pod opsadom doveka.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







Link to comment

DZ Rakovica, ambulanta na Labudovom brdu, od danas prima sve pacijente. Oni koji imaju simptome koji liče na covid idu na pregled iz sobe za izolaciju.

U čekaonici pakao, po 30+ pacijenata po lekaru u smeni.

 

Edit: po brzi antigenski ili PCR se dolazi u sobu za intervenciju uz prethodno izdat uput za stacionarno lečenje.

Edited by Tale
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 months later...
On 28.9.2022. at 0:56, mareeee said:

 

Imaš nekoliko videa na YouTube kanalu John Cambela u zadnjih 3 nedelje.  Nije u svim državama tu spada i Srbija ali u većini jeste i na svetskom nivou jeste porastao procenat. 

Da, a na tom kanalu 80% komentatora za povecanu smrtnost krivi vakcine..znam jer sam gledao video, bas prosle godine..poslednji slucaj zarazavanja, za koji sma cuo u okolini, ima par meseci, komsinica, medicnski radnik u penziji, zarazila se na pregledu..to neretko i cujem, poslednjih godinu dana,da se mnogi upravo u bolnicama zarazavaju

Link to comment

80% komentatora verovatno radi u farmakoloskim laboratorijama i nedvomisleno je naslo vezu izmedju povecanja smrtnosti i vakcina, stob se reklo pise uglavnom krem nauke.

 

To sto Korona ubija/pravi srcani ili mozdani udar i mesecima posle prelezavanja to se ne uzima u obzir. Ovo je definitivno doba idiota.

  • +1 1
Link to comment

nek sisaju kurce, meni je taj jebeni laksi soj napravio toliko sranja da jos ni sam nisam zakljucio listu i svako malo saznam nesto novo.

 

  • +1 2
Link to comment

Kakvo je sada razmišljanje posle svega u vašem okruženju? Sigurno mi je mali uzorak jer ljudi više ne pričaju o tome toliko, ali čini mi se da su ljudi ubeđeniji sada da je sve bilo "fake" nego ikad...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...