Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

8 hours ago, mraki said:

Ja sam verovatno jedinstven slučaj. Uspeo sam da zaradim uraslu dlaku i aterom, tu jedno pored drugog, bas oko i iza uveta, na putanji maske. :isuse:

Mislim, nikad neću znati, ali osnovano sumnjam da je ona uzročnik.

Operisao pre neki dan, imam 3 šava i šetkam se opravdano bez maske jer mi je uvo u zavoju. :dry:

Doduše, nabudžio sam neku da se kopča pozadi, ali razmisliću još o tome.

imas u dm u

 

 

traka-za-masku-02-cPe1-tWoC.png

traka-za-masku-04-TMYF-E9F6.png

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

ima u novom nedeljniku dobra tabela na temu kada i koliko su manipulisali sa brojem smrtnih slučajeva od kovida, a sve naslonjeno na onu economist-ovu računicu “prekomernih smrti” (upoređivanje broja preminulih sa statističkim prosekom za taj mesec)

 

07.2020. +28%

11.2020. +34%
12.2020. +96%
03.2021. +43%
04.2021. +52%
05.2021. +31%
09.2021. +51%
10.2021. +76%
11.2021. +87%

 

u ovim mesecima su bile najizraženije razlike, inače se kreće od 2-13%, samo je oktobar 2020. bio sa 0% razlike

 

:ph34r:

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

neki pravnik će bolje odgovoriti, ali tu pre svega mislim da se mora naći neki dokaz iz batutove baze podataka, ono što bi rekle računovođe da je neko vodio “duple knjige”

 

 

ja se najiskrenije nadam da će neko nekada odgovarati za to, pa makar to bila i dkt kao penzionerka

  • +1 1
Link to comment

Vest iz blica:

 

Dr Snežana Jovanović, rukovodilac "Vatrenog oka", navela je da sada u Srbiji dominira omikron soj.

- Prema podacima Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu u decembru je dominirao delta soj, a nakon Nove godine je bilo 80 procenata delte, 20 procenata omikrona, a sredinom januara 2022. se obrnula situacija - 80 procenata je omikron, a 20 procenata delta - navodi Jovanovićeva za RTS.

 

Link to comment
26 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da li uopšte neko zaražen može da zna koji je sij u pitanju?

Dobro pitanje. Doktori na osnovu simptoma mogu da zakljuce o kom soju se radi. U labu kako dolaze do ovih podataka ne znam.

 

 

 

Link to comment
52 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da li uopšte neko zaražen može da zna koji je sij u pitanju?

 

Deltu bi po uobičajenoj krvnoj slici trebao da prati pad leukocita, dok kod Omirkona to nije slučaj.

 

Makar je meni dr tako objasnila, na osnovu terenskog iskustva.

  • +1 4
Link to comment
12 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

neki pravnik će bolje odgovoriti, ali tu pre svega mislim da se mora naći neki dokaz iz batutove baze podataka, ono što bi rekle računovođe da je neko vodio “duple knjige”

 

 

ja se najiskrenije nadam da će neko nekada odgovarati za to, pa makar to bila i dkt kao penzionerka

 

Pa nije "neko", ona ondulirana tikva je postavljena u krizni stab specijalno za tu svrhu. 

 

U poredjenju sa tim zlom, Kon je Mahatma Ghandi.

  • +1 2
Link to comment

sta li je ovaj hteo da kaze

 

Quote

Epidemiolog Branislav Tiodorović ocenio je danas da je zvaničan broj novozaraženih koronavirusom na dnevnom nivou "mnogo manji od stvarne situacije"

 

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, munze said:

sta li je ovaj hteo da kaze

 

 

Da je pozitivnih ko zna koliko :D. A to vec i znamo. 

Vec kruze tracevi da pustaju skole da protutnji brze i da imaju mirnu situaciju pred izbore 

  • +1 1
Link to comment
Da je pozitivnih ko zna koliko [emoji3]. A to vec i znamo. 
Vec kruze tracevi da pustaju skole da protutnji brze i da imaju mirnu situaciju pred izbore 
mozemo da im sredimo te izbore :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Koleginica sa kojom sam juce isao na sastanak (klijent zahtevao da se druzimo) sada javila da je pozitivna. Inace prvi sastanak na koji sam isao u poslednjih godinu dana :isuse:, do sada uspesno eskivirao

 

 

Nadam se da je ono pre dve nedelje kod mene bio kovid, ne smem sad da zakacim nista jer dedlajn

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...