Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Juče pričao sa doktorom iz DZ Palilula koji kaže da nikad nije bio ovakav red za COVID ambulantu i da se on nadao da da je veliki procenat ljudi koji čekaju zapravo sa običnom prehladom ali da oni ne mogu kod doktora dok se ne testiraju.
Rekao mi da je ipak taj procenat manji nego što se nadao, i da je dosta i delte još uvek, a da omikron raste u učešću.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

bilo bi divno da je ovo sto Jankovic govori tacno. Doduse sve studije o Omikronu do sada govore isto - laksa klinicka slika ali vrlo zarazan.

 

 

To se može uklopiti u njegovu izjavu.

Edited by Milošica
Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

Komsija ima sledeci problem. 2 puta se fajzerisao, u novembru zaradio kovid, pa cak bio u bolnici. E sad, debili mu nisu upisali u "dosije" da je prelezao kovid i sad nema kovid propusnicu. Naravno, oni znaju da je njihova greska, proslo je mnogo vise od 3 dana gde mogu nesto da menjaju i sad ima problemcic :D

 

Antitela ima na prodaju, sad ne zna da li da se bocne treci put zbog ausvajsa™ ili da proba da cima eupravu ili vec nekoga da mu daju papir da je prelezao.

 

 

Skoro istovetni moj slučaj osim što nisam zaglavio bolnicu.

Ja pisao eupravi, uzaludno nisu me udostojili odgovora.

 

Ja sam to rešio na nivou kovid ambulante koja je vodila moj slučaj, oni upisuju podatke u bazu podataka, euprava samo štanca potvrde na osnovu podataka iz baze ne petljaju se oni u tvoj kovid.

Kod mene je prošlo više od mesec dana od pozitivnog testa, i imao sam problem sa upisom, gnjavio sam službenike doma zdravlja mi to srede, i oni me uputili u kovid.

 

Sreća sačuvao sam potvrde za bolovanje gde je pisala dijagnoza kovid-19 inače nisu imali nigde trag u sistemu da sam bio inficiran.

Došao sam lično do sestre koja je me uzorkovala i propustila da me upiše u sistem, kad je shvatila šta je uradila ozbiljno se uplašila da će biti kažnjena.

Obećala mi je da će da reši moj slučaj, ali može  samo da  upiše da sam bio pozitivan danas ne može da prepravlja već unete podatke, tako ja dobio potvrdu sa 40 dana kasnije unetim pozitivnim testom. Čekao sam još 14 dana da izađem iz "izolacije" :D i dobio green pass

 

Fun fact:

Bili me zvali telefonom da mi odrede  izolaciju, sreća prepoznao sam da je pitanju koleginica "grešne" sestre, podsetio sam ih na brljotinu i da mi ne određuju izolaciju, samo mi treba situacija da me policija privodi sa posla zbog kršenja izolacije.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, General Ripper said:

može  samo da  upiše da sam bio pozitivan danas ne može da prepravlja već unete podatke, tako ja dobio potvrdu sa 40 dana kasnije unetim pozitivnim testom.

Odlicna ideja... preneo sam komsiji, pa kad prestane da se smeje (svidja mu se ideja da "odmara" 2 nedelje) videce da li to moze da prodje i u njegovom slucaju.

 

Hvala u njegovo ime :) 

Link to comment

https://nova.rs/sport/australijan-open/vlada-australija-viza-novak-djokovic-odbijena/?ref=fbnova

Quote

Australijski „The Age“ objavio je to popodne uz objašnjenje da je prvi reket sveta aplicirao za pogrešnu vizu.

Graničari su kontaktirali australijske vlasti kada su shvatili da je aplicirao za pogrešnu vizu, federalne vlasti su kontaktirale Vladu Viktorije i zatražile formalnu podršku za vizu.

Viktorijanska Vlada je tražila od federalne da napismeno pošalje taj zahtev i na kraju je u Viktoriji odlučeno da se viza ne dodeli, pa Đoković možda neće moći da brani titulu na Australijan openu.

 

Granična policija ima mogućnost da ipak pusti Đokovića u zemlju i Melburn, ali će mu ulazak u državu biti odložen dok se čitava situacija potpuno ne raspetlja.

:happy:

Jeste da je za temu na sportu, ali tamo ne zalazim, a ovde se pričalo o njemu...

Edited by Lena
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...