Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Lepo je Đoković dao krila antivakserskoj sekti kod nas. Pišam mu u usta škrbava. Razbiće nas omikron maksimalnom brzinom. Naravno, nikakvih mera neće biti, brzo srljamo u propast. Još kad krene škola sledeće nedelje, pa kako je lepo opet u klupama, pa kako je lepo glumiti "normalnost", odnosno ignorisati kovid, pa još jedan magični krug punih bolnica, hiljada sahrana do kojih nije trebalo doći. Debilarijum.

 

  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, mraki said:

Hrvati jači i dalje, ne može to tako. 
f3CCkYS.jpg

 

Broj preminulih u Hrvatskoj i Mađarskoj je posledica delte, a u Bugarskoj slabe vakcinisanosti, je l' tako?

 

Ed. Ni u Bosni ni u Rumuniji ne valja.

Edited by Malkmus
Link to comment
10 minutes ago, Facundo Orellana said:

Lepo je Đoković dao krila antivakserskoj sekti kod nas. Pišam mu u usta škrbava. Razbiće nas omikron maksimalnom brzinom. Naravno, nikakvih mera neće biti, brzo srljamo u propast. Još kad krene škola sledeće nedelje, pa kako je lepo opet u klupama, pa kako je lepo glumiti "normalnost", odnosno ignorisati kovid, pa još jedan magični krug punih bolnica, hiljada sahrana do kojih nije trebalo doći. Debilarijum.

 

u centralnoj srbiji se ponovo krece u skolu 24. januara - jedina iole olaksavajuca okolnost.

mada se mozda i u vojvodini produzi, nije nemoguce.

Link to comment
10 minutes ago, Malkmus said:

Broj preminulih u Hrvatskoj i Mađarskoj je posledica delte, a u Bugarskoj slabe vakcinisanosti, je l' tako?

 

Ed. Ni u Bosni ni u Rumuniji ne valja.

Broj preminulih je rezultat manjeg štelovanja podataka. 

@Aleksija

Skroz sam zaboravio da u ostatku Srbije raspust traje još dve nedelje. Vojvodina kreće u ponedeljak. Čisto sumnjam da će se išta produžavati kod klovna Ružića. Terali su do krajnjih granica od sredine septembra do početka novembra, pomerali stative, samo da se ide uživo. Guraće dokle god mogu, stoka je to odvratna.

  • +1 1
Link to comment

Moja jedina nada je da nas je u Srbiji delta rasturila i da smo prokuzeni (naravno u odredjenom procentu i vakcinisani) i da ce zarazavanje biti maksimalno a da necemo umirati kao od delte. 

I nadam se da tri puta vakcinisani stariji + eventualno slabiji omikron ce uciniti da makar ta grupa ljudi spasi sebi zivot 

  • +1 1
Link to comment

Mislim da se opet kasni sa busterom. Stari su u avgustu i septembru dobili buster. Imaju ili tri sinofarma ili dva sinofarma plus fajzer. Nisam siguran da je to dovoljno za 70+. 

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Jozef K. said:

Mislim da se opet kasni sa busterom. Stari su u avgustu i septembru dobili buster. Imaju ili tri sinofarma ili dva sinofarma plus fajzer. Nisam siguran da je to dovoljno za 70+. 

To mi je najveci strah. A sad sacuvati se zarazavanja mi deluje kao nemoguca misija 

Link to comment
2 hours ago, Facundo Orellana said:

Lepo je Đoković dao krila antivakserskoj sekti kod nas. Pišam mu u usta škrbava. Razbiće nas omikron maksimalnom brzinom. Naravno, nikakvih mera neće biti, brzo srljamo u propast. Još kad krene škola sledeće nedelje, pa kako je lepo opet u klupama, pa kako je lepo glumiti "normalnost", odnosno ignorisati kovid, pa još jedan magični krug punih bolnica, hiljada sahrana do kojih nije trebalo doći. Debilarijum.

ApVHNsK.jpg

Link to comment

U Austriji se prelezani kovid + 2x vakcinacija (ili obrnuto) racuna kao buster

link: https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations


deo teksta:
"When you need a PCR test

Please find several scenarios below:

2x vaccinated (or 1x vaccinated with Johnson & Johnson): PCR test mandatory

3x vaccinated (or 1x vaccinated with Johnson & Johnson plus Booster): no PCR test needed

Recovered: PCR test mandatory*

Recovered, then 1x vaccinated: PCR test mandatory

Recovered, then 2x vaccinated: no PCR test needed <-----------------------

1x vaccinated, then recovered: PCR test necessary*

2x vaccinated (or 1x with Johnson & Johnson), then recovered: no PCR test needed <--------------- "

"If you have recovered from Covid and then received two jabs or the other way around, this counts as a booster as well."

Pa imam pitanje kakvo je pravilo u Srbiji?
Da li se racuna isto? I da li takva osoba nema ili ima neke restrikcije (tipa, ispijanje piva u kafani posle 20h)?
Ili je ljudima u Srbiji koji su zaduzeni da donose takve odluke, promaklo to da postoji i ovakav scenario?

Nigde nisam nasao nikakvu vest o tako necemu, osim ovog ovde, gde se moze procitati intervju s clanovima "Ujedinjeni protiv kovida"
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/ko-bi-trebalo-da-primi-trecu-dozu-a-ko-moze-da-saceka/

 

deo teksta:
"Da li osobe koje su preležale kovid treba da dobiju treću dozu?

Učesnici podkasta su objasnili da osobe koje su dobile kovid neposredno u vreme prve vakcinacije (u periodu na primer između prve i druge doze) trebalo bi da dobiju treću dozu nakon šest meseci.

Oni koji su međutim oboleli od kovida nakon dužeg vremena od druge doze, nemaju potrebe za trećom dozom jer u tom slučaju sama infekcija se može sagledati kao buster doza.

Ovaj stav se odnosi pre svega na one koji su dobili Fajzer vakcinu pa nakon toga oboleli od kovida (ili obrnuto)."

Ali mi ovo ne daje odgovor na moje pitanje.

Link to comment

Komsija ima sledeci problem. 2 puta se fajzerisao, u novembru zaradio kovid, pa cak bio u bolnici. E sad, debili mu nisu upisali u "dosije" da je prelezao kovid i sad nema kovid propusnicu. Naravno, oni znaju da je njihova greska, proslo je mnogo vise od 3 dana gde mogu nesto da menjaju i sad ima problemcic :D

 

Antitela ima na prodaju, sad ne zna da li da se bocne treci put zbog ausvajsa™ ili da proba da cima eupravu ili vec nekoga da mu daju papir da je prelezao.

 

 

Link to comment

Da li je još neko primetio da su vakcinisani ljudi koji ipak pokupe covid, većinom vakcinisani Fajzerom?

 

Možda je i takav uzorak, ali evo ovaj gore post, plus gomila ljudi sa topika "Zaraženi forumaši", pa evo i ja u familiji imam takav slučaj.

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...