Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

pa i kod mene vec duze vreme insistiraju a stoposto smo operativno od kuce. doduse, nisam u nemackoj.

kapiram od sledeceg meseca 3 dana sposla 2 od gajbe.

Link to comment
3 hours ago, angelada said:

 jer smo obrni okreni na timsu po ceo dan - sastanci su i dalje 99% onlajn.

 

Mene zanima na sta ce to da lici (i zvuci) kad se puno ljudi vrati u ofis, a i dalje se sastanci online...

Link to comment
 
Mene zanima na sta ce to da lici (i zvuci) kad se puno ljudi vrati u ofis, a i dalje se sastanci online...
ja ne zelim da vidim te ljude. dobro sam razmislila. i ranije sam bila relativna samotnjakinjinja tamo, sama sebi gazdarica (u jednoj finoj konfiguraciji gde se par nas ravnopravnih uzajamno kinji [emoji38]ol: ), a sad mislim da jedva ima troje ljudi koje bih mozda pozelela da vidim unsure.gif

sent from bubamoto



  • +1 3
Link to comment

aaa neee. ja ne zelim ni kod kuce da radim [emoji38]ol:

ali da ja idem u preduzece a oni da ostanu kod kuce, to je vec shtogod :D

mozemo i po danima :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

ja ne zelim da vidim te ljude. dobro sam razmislila. i ranije sam bila relativna samotnjakinjinja tamo, sama sebi gazdarica (u jednoj finoj konfiguraciji gde se par nas ravnopravnih uzajamno kinji emoji38.pngol: ), a sad mislim da jedva ima troje ljudi koje bih mozda pozelela da vidim unsure.gif

sent from bubamoto


 

 

Da li to znači da međuljudski odnosi u preduzeće nisu baš naj naj?

Link to comment
14 hours ago, angelada said:

Moraću da se vratim na posao, rekli su nam da smo svi vakinisani i da smo ponos naše firme i to na svetskom nivou.

 

Kakvi ljigavi kapitalistički pokušaji motivacije naroda kome ne pada na pamet da dolazi u kanc, još ova sparina, a zbog kovid protokola neće da uključuju klimu (iako smo svi vakcinisani ponos naše firme).

 

Nadam se da će ipak da se pretvori u par dana kod kuće par dana na poslu, jer smo obrni okreni na timsu po ceo dan - sastanci su i dalje 99% onlajn.

Ne znam kakve to veze ima sa kapitalizmom, rad od kuće je kapitalistički san. Situacija kod nas - radimo od kuće ko želi (većina, mada ima ljudi koji idu na posao) - ne dobijamo putne troškove, gomila drugih troškova je smanjena (voda, struja - to sad ide na račun nas koji radimo od kuće), potrošnja papira, upotreba službenih vozila...i što je najvažnije, radimo obaveznih 8 sati ali se često radi i van radnog vremena, dovoljno je nakačiti se na mrežu, subotom, nedeljom, podne, ponoć...da sam na radnom nestu takve stvari bi bile nemoguće.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

aaa neee. ja ne zelim ni kod kuce da radim emoji38.pngol:

ali da ja idem u preduzece a oni da ostanu kod kuce, to je vec shtogod :D

mozemo i po danima :dry:

sent from bubamoto
 

 

 

U Infostanu sam bio nakupio više od 50 slobodnih dana (tako su nama Ugovorcima davali odmor - slobodne dane) jer sam dosta radio i rešavao bitne stvari i plan mi je bio da prosto godinu dana ne radim sredom. Super radno vreme: ponedeljak, utorak radim pa sreda pauza pa četvrtak, petak radim pa vikend. I šefica pristala. No, onda je devojka htela da idemo na par nedelja na more (ima kuću u Baošićima) pa sam većinu tih slobodnih dana potročio na nju. Ali to bi bilo super radno vreme. Kasnije sam čitao ili gledao neke koji se bave radom u velikim firmama i neki su predlagali manje više slično  nešto samo bi se ponedeljkom, utorkom, četvrtkom i petkom radilo duže da se postigne 40 radnih sati u nedelji. 

  • +1 1
Link to comment

@jms_uk pa iz dosadašnjeg iskustva, na ovu šaku jada što dolazi - već je komplikovano, svako traži neku gluvu sobu, a nemamo ih baš previše.

 

@čekmeže ma ja kapitalizam pominjem onako - mada su nama plaćali nadoknadu za rad od kuće, kupili stolice... trudili su se nešto, da ne grešim skroz dušu, mada sad kad je mnogo otišlo  zapošljavaju samo tamo gde neko pripreti da će i on ode i svi radimo za dvoje, tako da i grešni su i nisu grešni, šta znam.

 

Link to comment

Stigao HR email, od ponedeljka na posao:( Pa dobro, ajde malo i taj normalan život.

 

Bilo je lepo ujutro piti kafu, igrati igricu, gledati jutarnji program, ne šminkati se, ne ići u GSP, ah.

 

Direktorka nam je rekla "ko vam je kriv što ste se svi vakcinisali"

 

 

Link to comment

ah kad bi mogli da jashu beskrajno, da se dnevno i personalno zadaje da svako radi u konfiguraciji koja mu je najvishe neprijatna. pa nema veze i ako je jeftinije njima kad radnik gori svoju struju vodu i internet, kad ovi nashi vole da duvaju zavrat i kontrolishu svaki minut :dry:

kako ce se sada vratiti sistem u stroj da se ne radi posle radnog vremena i vikendom, bash me zanima, kad je bash lepo :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

kako ce se sada vratiti sistem u stroj da se ne radi posle radnog vremena i vikendom, bash me zanima, kad je bash lepo :unsure:

sent from bubamoto
 

taj sistem će biti davnoprošlo vreme, radiće se 24/7

 

dobrodošli u kapitalizam

:dry:

 


 

 

ja sam se vratio u regularno stanje još pre godinu dana, doduše ona puza nije potrajala ni tri meseca pa nije bilo vremena za navikavanje i odvikavanje. verujem da će vam biti ko kad se vratite sa odmora, drama dan/dva/tri i četvrtak prođe kao da odmora nikad nije ni bilo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...