Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, Jumanji said:

Sa tt klik na tvit, pa na prvi
 

 


Ovakve vesti i objave vise nisu nikakva sala i zajebancija za neku posprdnu temu.

 

Ne znam da li ste primetili prepisku sa nekim tviterašima, između ostalog imamo i ovaj biser: " ne zaboravi moj tretman, zapuši nos, udahni sa vazduhom Isusovu molitvu i zadrži malo vazduh ili samo: Isuse, udahni".

:frust::frust:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Ne znam da li ste primetili prepisku sa nekim tviterašima, između ostalog imamo i ovaj biser: " ne zaboravi moj tretman, zapuši nos, udahni sa vazduhom Isusovu molitvu i zadrži malo vazduh ili samo: Isuse, udahni".

:frust::frust:

Ja sam krenuo da pišem nešto, pa odustao...

 

Danas mi je dobar prijatelj prebačen na respirator, sa minimalnim šansama da se izvuče... Mogao bih svašta napisati povodom molitvi i tamjana i onih koji to preporučuju...

  • +1 2
Link to comment

Poštovani čitaoci, molim za pomoć. Upao sam u limbo danas iz kog ne znam kako da se izvučem.

 

Naime doputovao sam posle podne iz UAE na Teslu gde me je dočekala "ljubazna" policajka na pasoskoj.

Na pitanje o PCR testu rekao sam da nemam. Odlučila je da sam slučaj za karantin ukoliko ne uradim novi PCR test u Srbiji.(što je trebalo da prestane 10.01 ali su danas okačili obaveštenje da se produžava koje je datirano 14.01)

 

Problem nastaje u činjenici da ja u ponedeljak moram da nastavim dalje svoj put prvo u BiH gde ne moram da radim test, pa onda odatle desetak dana posle sa PCR testom za CRO pa za GER.

 

Ne radi mi se test ovde pa onda opet u BiH a i ne verujem da moze da bude rešen do ponedeljka ujutro.

 

Kakve su šanse da će da mi odbiju prelazak granice zbog ovoga? Plašim se da me ne zadrže.

 

Nigde ne mogu da nadjem član koji razjašnjava "tranzit za državljane Srbije".

 

Sugestije molim, primedbe ne moraju. :)

Link to comment

A kod nas to uobicajeno, pojma nema porodica danima, niti ih obavestva iko.



Mesaju se ovde konstantno bes, tuga nemoc, ocaj, i sve je gore i gore. Gde su te nase granice stalno se pitam, a dobro smo iole normalni.
Link to comment
55 minutes ago, Azdaja said:

Kakve su šanse da će da mi odbiju prelazak granice zbog ovoga? Plašim se da me ne zadrže.

 

Mozda da probas sa LK da predjes u Bosnu, bez da pokazujes pasos? Pazi, ne znam kako to funkcionise, ako ti provere pasos, videce da si dosao iz inostranstva, ako das LK to ne mogu da vide.

E sad, kako ces dalje za Hrv i Nem.. to vec smisli

 

P.S. U Bosni sam bio jednom u poslednjih 20 godina i to do Visegrada na jedno popodne, tako da nemam pojma kako funkcionisu prelazi u vreme korone

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Azdaja said:

Poštovani čitaoci, molim za pomoć. Upao sam u limbo danas iz kog ne znam kako da se izvučem.

 

Naime doputovao sam posle podne iz UAE na Teslu gde me je dočekala "ljubazna" policajka na pasoskoj.

Na pitanje o PCR testu rekao sam da nemam. Odlučila je da sam slučaj za karantin ukoliko ne uradim novi PCR test u Srbiji.(što je trebalo da prestane 10.01 ali su danas okačili obaveštenje da se produžava koje je datirano 14.01)

 

Problem nastaje u činjenici da ja u ponedeljak moram da nastavim dalje svoj put prvo u BiH gde ne moram da radim test, pa onda odatle desetak dana posle sa PCR testom za CRO pa za GER.

 

Ne radi mi se test ovde pa onda opet u BiH a i ne verujem da moze da bude rešen do ponedeljka ujutro.

 

Kakve su šanse da će da mi odbiju prelazak granice zbog ovoga? Plašim se da me ne zadrže.

 

Nigde ne mogu da nadjem član koji razjašnjava "tranzit za državljane Srbije".

 

Sugestije molim, primedbe ne moraju. :)

Znam osobu koja je pre 10 dana sa nasim pasosem dosla iz Egipta bez PCR testa i odmah nastavila u Makedoniju i nije imala nikakvih problema da predje granicu. Ona je u Srbij i boravila manje od 12 sati, sto je vreme koje se smatra za tranzit, pa i strani drzavljani mogu da prodju bez testa. Ne znam sta se desava kad probijes tih 12 sati, ali pretpostavljam da ti nece praviti problem da napustis zemlju.

  • +1 1
Link to comment

Danas je treći uzastopni dan kako raste broj na respiratoru, sa minimalnih 189 za tri dana skočio je na 201.

 

resp3dana.png

https://www.b92.net/info/koronavirus/statistika.php

 

Broj hospitalizovanih opada za po oko 50 već pet dana uzastopno (11. januara 5609, danas 5362), to znači da bi mu ovim tempom trebalo više od 100 dana da opadne do nule.

 

hosp5dana.png

https://www.b92.net/info/koronavirus/statistika.php

  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, gospa buba said:

shanse da mi omashimo neki razvoj situacije je bukvalno nikakav :unsure:

sent from bubamoto
 

 

I svaki put imamo primer sta moze i sta ce da nas zadesi, ali se i svaki put pravimo blesavi, nepogresivo

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Ništa ovo ne valja, bićemo previsoko kad nas zapljusne neka od ovih brzoširećih varijanti, a vakcinacija napreduje presporo.

broj hospitalizovanih sporije opada jer sada duže zadržavaju pacijente, jer je očigledno da smo bili dobri za ng :happy: i da neće doći do porasta broja obolelih, u narednih par nedelja dok britanski soj ne postane dominantan ali videli smo da je i za taj soj lek lockdown, samo što je britancima trebalo 3 umesto 2 nedelje njihovog half arsed lockdown-a da spuste brojeve novookuženih

- ono što može da nas zabrine je brazilski soj koji hara u amazoniji trenutno, koji je detektovan u japanu i portugalu, u gradu manasu koji je u oktobru imao 76% prokuženih stanovnika su se pre 2 dana ljudi gušili u bolnici usled nedostatka kiseonika, ovo je ostavilo virusologe sa čuvenog oxforda da češkaju glavu, kako i zašto je puna bolnica u tom gradu kada su po njihovom znanjutm oni već morali da imaju imunitet krda

- da li imunitet na klasičnu korolu ne štiti od brazilske varijante, u kom slučaju su vakcine bezvredne ili su stanovnici tog grada organizovali u međuvremenu takmičenje ko će izljubiti više ljudi za nedelju dana trajanja karnevala :D 

Link to comment

Mene brine povratak u škole, deca su veliki prenosioci.

Skoro svi prosvetari koje znam su zakačili virus i pričali kakav je zapravo haos po školama. Situacija u zemlji je krenula da se smiruje tek kad se prešlo na online nastavu.

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...