Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, BarryWhite said:

Pa sa našim zdravstvenim sistemom i sa medicinskim radnicima obolelim ili u izolaciji mislim da nemaju drugog izbora. Od kad se pojavio virus ja sam za globalni lockdown na mesec dana. Radi samo ono što mora. U svakoj drugoj situaciji ne piše nam se dobro.

Bilo bi sjajno kad bi trajalo samo mesec dana. Mislim da su baš male šanse da se tako brzo reši, nadam se da nisam u pravu.

Link to comment
15 hours ago, maheem said:

Spremanje i dostavu hrane žele da održe

Juče neki Wolt debil s biciklom ušao u prazan bas, napravivši od njega prepun. Svi su se zbili da stane on s onom korpačom. Ne kapiram baš.

Link to comment
 
Donesi <newsletter@em.donesi.com>
To: sumejkerlevi9@sumejker.com
 
Sat, Mar 21 at 5:10 PM
 
 
 
mail?url=https%3A%2F%2Fmcusercontent.com
mail?url=https%3A%2F%2Fmcusercontent.com
 
Tu smo za vas i posle 20h.

Naši heroji dostavljači kao i zaposleni u partnerskim restoranima nastavljaju sa radom kako bi nam svima olakšali trenutnu situaciju.

Obaveštavamo vas da će donesi i partnerski restorani raditi i nakon 20h, u skladu sa odlukom državnih organa i uz dozvolu dobijenu od MUP-a Srbije.

Takođe, podsećamo da je akcija 50% produžena do kraja marta i da se odnosi na jedno jelo u odabranim restoranima (koristite filter Popust 50%)


Čuvajte se i ostajte nam zdravo,

Donesi tim
 
 
Naruči hranu
Link to comment
55 minutes ago, dùda said:

Pardon

28 testirano

 

Ed.

Što ič ne menja na stvari.

 

Objasnio je Kon sinoć. Novi kriterijumi testiraju sve koji imaju teško akutno disajno oboljenje. Ne interesuju ih ljudi koji mogu da imaju virus a nisu za bolnicu. Sa stanovišta testiranja. Kaže nije nam cilj da otkrijemo i izulsvsmo virus nego da spasimo živote. 

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

Objasnio je Kon sinoć. Novi kriterijumi testiraju sve koji imaju teško akutno disajno oboljenje. Ne interesuju ih ljudi koji mogu da imaju virus a nisu za bolnicu. Sa stanovišta testiranja. Kaže nije nam cilj da otkrijemo i izulsvsmo virus nego da spasimo živote. 

 

Ovo mi je novost. Dakle, kao što smo i pretpostavljali, testova nema i to je razlog ovolike histerije.

Link to comment
8 hours ago, Блок_64 said:

 

Seti se 99-te.Uvek ce neko naci nacin da se okupi ako to zeli.

 

Sama zabrana se postuje selektivno.Ima mesta gde niko to i nekotrolise i gde ih zabole patka,a kako vreme bude prolazilo i sto bude toplije vreme bice sve vise ljudi na ulicama.

 

Inace parkig servis radi,njima ne smeta ni korona.

Ali ovo nije 99-ta.99 su se okupljali oni koji nisu mobilisani ili koji nisu imali sta da rade.Znalo se odakle moze da ih lupi po glavi i kada. 

Link to comment

ima li negde podatak kod recimo južne koreje, koliko ljudi je hospitalizovano u odnosu na broj zaraženih ?

 

po tome bi mi okvirno možda mogli znati kako stvaro stojimo sa brojem zaraženih .

 

ed.

ajmo., ko se ono ovde bavi statistikama ?

 

ed. 1

kad je kod nas umor drugi pacijent ? i ko je taj ?

 

hrvati ili nemaju kritičnih ili nemaju tu statiku

Edited by dùda
Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Ove sto sad najvise pozivaju na brigu o zajednici zabole za zajednicu, nego im je samo i iskljucivo do vlastitog dupeta.

Jeste otisli nekad dobrovoljno u obilazak bolesnika po srpskim bolnicama? U neku dnevnu bolnicu na onkologiji gdje nema ni dovoljno stolica u cekaonici. U neki wc u bolnici? Garderobu zaposlenih koja je zapravo par limenih ormara iz kraljevine u prolaznom hodniku u podrumu? 
Gdje je bila ta kolektivna svijest do pojave mogucnosti da se razbolimo? Zasto se na svim javnim mjestima pusi kao da je takmicenje? 

Vecini je kolektivna svest u glasčkoj kutiji, takvi se i ne pozivaju nato, nego sede u kaficima i tu je problem.... To o cemu pises je posao države, jer za to placamo porez... Porez je isto deo kolektivne svesti...

 

Inace, jako je glupo nekome spocitavati sta je ucinio za zajednicu, koliko donira, pomaze i sta radi... Ja razumem da tebi mozda deluje da niko ne radi nista za zajednicu, jer u tvom okruzenju to nije tako, ali, dozvoli, ima ljudi koji rade drugačije...

Link to comment
48 minutes ago, Skyhighatrist said:

U prevodu: kratki smo sa testovima u pizdu materinu...

 

46 minutes ago, keitel said:

 

Ovo mi je novost. Dakle, kao što smo i pretpostavljali, testova nema i to je razlog ovolike histerije.

 

Ima testova, ali ih ne interesuje ti ako kod kuće preležiš bolest šta si imao, dal koronu, dal grip, dal nešto deseto

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Vecini je kolektivna svest u glasčkoj kutiji, takvi se i ne pozivaju nato, nego sede u kaficima i tu je problem.... To o cemu pises je posao države, jer za to placamo porez... Porez je isto deo kolektivne svesti...

 

Inace, jako je glupo nekome spocitavati sta je ucinio za zajednicu, koliko donira, pomaze i sta radi... Ja razumem da tebi mozda deluje da niko ne radi nista za zajednicu, jer u tvom okruzenju to nije tako, ali, dozvoli, ima ljudi koji rade drugačije...

+ hiljadarka.

sto se tice boldovanog, daj boze da u svim zemljama dodje kritickog preispitivanja namene poreza, posle ove pandemije. ako ne, stvarno zasluzujemo i goru.

Link to comment
25 minutes ago, dùda said:

ima li negde podatak kod recimo južne koreje, koliko ljudi je hospitalizovano u odnosu na broj zaraženih ?

Quote

S. Korean authorities have arranged the two types of facilities, one for about 10% of coronavirus patients who required hospitalization and another for the patients who were only suffering from mild symptoms.

 

Link to comment
2 hours ago, maharaja said:

 deset godina RAZARA 

 

2 hours ago, maharaja said:

 Deset godina 

A pre 11 godina u zdravstvu cvetalo cveće drveće i prokelj

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Drzavu zabole za vas, biznis zabole za vas, ceo sistem je takav vec 20 godina i onda se pitate sto ne postoji svest o drustvenoj odgovornosti. Da bi to postojalo, mora prvo da postoji drustvo kao celina koja brine o pojedincima. 

 

Mi cemo videti izdvojene akte solidarnosti ali drustvenu odgovornost necemo dok god je drustvo u Srbiji ovakvo. 

 

 

Sve je to OK ali od stoke sugrađana se ne traži da urade nešto za državu već upravo za sebe. I svoje bližnje. Ne sediš kod kuće mesec dana da bi učinio uslugu državi već sebi i svojima. Kada u ovakvoj situaciji napraviš roštiljadu u dvorištu za sebe i komšiluk, nisi iskusno zajebao državu nego si izložio opasnosti svoj i živote svih tih ljudi. I to je činjenica koja ide potpuno nevezano od toga da li je država suv raspad ili onako skandinavski funkcionalna. To je elementarni nivo svesti za čije odsustvo ne postoji bilo kakvo opravdanje. To što masa Srba uzima akutni raspad svoje države kao opravdanje i carte blanche da se na svakom koraku ponašaju kao kreteni i ugrožavaju sebe i druge (od saobraćaja pa do globalnih pandemija), sasvim je drugi par cipela.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...