Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, kud u maglu Simoviću said:

đukić mi je više delovao kao neko ko je želeo da se predstavi kao alfa gost.

ko neki nestorović na sedativima.

u pravu si skroz za potpitanja.

mada je imao 1 korektnu reakciju - ja sam hirurg, ja to ne znam.

 

Just now, kud u maglu Simoviću said:

jorga je mega carica

:hail:

absofuckinglutely.

 

Just now, kud u maglu Simoviću said:

kon odličan, posle raznih katastrofičnih scenarija on mi dođe ko glas razuma

on je meni konstantno dobar.

valjda zato što ga slušam između redova...

 

Just now, kud u maglu Simoviću said:

ovu iz laze nisam nešto ni zamjetio, na kraju se nešto džilitala kad je jorga počela da ih zajebava jer joj je bilo dosadno

deluje mi ko neki sns kadar, iskreno.

nisam još stigla do kraja emisije...

Link to comment
On 21.3.2020. at 0:50, slepa živana said:

u četvrtak je vučić sam to rekao u obraćanju, da je jedan pušten kući posle dva testiranja, da je drugi testiran negativno i da će posle drugog testiranja biti pušten i on.

Pa ne može to tako, rek'o Vučić. 

Drugi zvanično ističu broj oporavljenih iz više razloga, ne samo statističkih.

Link to comment
14 minutes ago, maharaja said:

I da dodam. Deset godina gledamo kako GENERACIJE lekara ne mogu staž da dobiju bez veze, kako ih zapošljavaju na neke kratke ugovore i kako im bukvalno seru po glavama. Isti je slučaj i sa sestrama i tehničarima. Uz totalno razaranje zdravstvenih centara van Beograda.

Druže, i u Beogradu su razoreni samo tako...

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

Ovde si video, ako nisi nigde drugde...

 

Vidi, rade oni ono što moraju, slične mere imaju svi... Ja radim sa jako puno različitih ljudi van Srbije, bukvalno svi imaju neke vidove ograničenja kratanja, restrikcija i slično...

 

Ono što je meni problem je potpuno odsutsve shvatanja interesa društva kod ogromne većine ljudi u Srbiji... Svi su u fazonu ja pa ja, samo su sebi bitni, ne vide dlaje od nosa, zato se i ponašaju tako... Meni je bitno da uradim to i to, bez obzira što nije ni mesto ni vreme, ali ppošto niko ne može da me spreči, ja ću da budem bahata stoka... Samo ću dati jedan primer... U februaru je dosta rumuna iz kompanije sa kojom sarađujem išlo na skijanje u Italiju... Svi su se dobrovoljno, po povratku javili kompaniji, rekli gde su bili i šta su radili i svi su poslati kući, da rade od kuće ili na plaćeno odsustvo, ako ne mogu da rade, na 2 nedelje... Pokušavam da zamislim da ovde, ne znam, NIS ili Telekom , recimo, to uradi za sve zaposlene koji su rizični... Hoće kurac...

 

Firma u kojoj radim je do poslednjeg trenutka odlagala da pusti ljude da rade od kuce iako 100% radne snage to moze. Zasto? Zato sto ih zabole za ljude, bitno je da biznis ne trpi.

Vlast je do zadnjeg trenutka odlagala zatvaranje kafica. Zasto? Ne znam zasto, ali sigurno ne jer im je stalo do ljudi. 

Kasirke u maksiju jos uvek rade bez maski. Zasto? Jer ih zabole za njih.

 

Drzavu zabole za vas, biznis zabole za vas, ceo sistem je takav vec 20 godina i onda se pitate sto ne postoji svest o drustvenoj odgovornosti. Da bi to postojalo, mora prvo da postoji drustvo kao celina koja brine o pojedincima. 

 

Mi cemo videti izdvojene akte solidarnosti ali drustvenu odgovornost necemo dok god je drustvo u Srbiji ovakvo. 

 

Link to comment

Ove sto sad najvise pozivaju na brigu o zajednici zabole za zajednicu, nego im je samo i iskljucivo do vlastitog dupeta.

Jeste otisli nekad dobrovoljno u obilazak bolesnika po srpskim bolnicama? U neku dnevnu bolnicu na onkologiji gdje nema ni dovoljno stolica u cekaonici. U neki wc u bolnici? Garderobu zaposlenih koja je zapravo par limenih ormara iz kraljevine u prolaznom hodniku u podrumu? 
Gdje je bila ta kolektivna svijest do pojave mogucnosti da se razbolimo? Zasto se na svim javnim mjestima pusi kao da je takmicenje? 

Link to comment

Uopšte ne mogu da predvidim kako će se ovo kretati. Sve mi izgleda da nije dobro ako će uskoro 00-24. Nadam se da imaju ideju šta će posle toga, pošto će ovo uskoro da devastira narod i ekonomski i mentalno. 

Link to comment
15 minutes ago, Malvo said:

Uopšte ne mogu da predvidim kako će se ovo kretati. Sve mi izgleda da nije dobro ako će uskoro 00-24. Nadam se da imaju ideju šta će posle toga, pošto će ovo uskoro da devastira narod i ekonomski i mentalno. 

Pa sa našim zdravstvenim sistemom i sa medicinskim radnicima obolelim ili u izolaciji mislim da nemaju drugog izbora. Od kad se pojavio virus ja sam za globalni lockdown na mesec dana. Radi samo ono što mora. U svakoj drugoj situaciji ne piše nam se dobro.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...