Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

gotovo, stigao je teror politicke koreknosti.

 

u realnosti, jedna zena napisala kriticki twit, 95% ljudi koji su joj odgovorili se ne slazu sa njom.

Edited by Joe D
Link to comment
22 minutes ago, ToniAdams said:

ali stvarno ne vidim nista od navedenog u karikaturi. stavise, mislim da je darija vrlo realno predstavljena.

ne vidim nishta osim da se ona shvrcka dok njeni ginu. i to je sve.

 

bogzna da sam se chuvala, i za nju i za kona, ne da kazem, nego da ne pomislim nishta, jer u originalnoj pretpostavci zamishljam na shta lichi da te/me bace u vrtlog nepredvidive situacije sa shakalima (sns), koji imaju drugi interes onog koji je moj profesionalni interes. koliko ti treba da se razabereshu okruzenju, shvatish ko shta radi, ko za koga radi, gde cesh da se sapletesh a gde cesh da prodjesh glatko. dajuci pri tome i dodatni kredit da do tada nisu imali prilike da se ranije krecu u predmetnim krugovima na taj nachin. kao shto ni ja nemam, ni vecina nas.  bila sam vrlo dugo vrlo fer.

 

znachi - gori gospodjo! zao mi je shto niko od uvazene tviter zajednice nije video da mediji (zle sluge zli gospodari) sve vreme uvazenu profesionalku navlache bash na tu stranu, privatna pricha, druga strana, ono shto niste znali, foto video. nikome nigde from day one nije bilo bitno da li je zena ikakav profesionalac u bilo chemu. bile su bitne suknje, guzice i bataci. moglo je komotno da se vrishti mizoginija od prve naslovne strane, jer je bilo jasno i kuda je vode i kuda se goni. ali nema ko :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, gone fishing said:
109527513_1146649039051402_6751890788131640819_n_1000x1000.jpg
 ta mala grmi, ta mala stvarno grmi :D

 

 

ja bih je pitala , posto se zalaze da se pusaci lece o svom trosku od kancera pluca, da li joj je ok da se gojazni sami lece od posledicnih bolesti srca i sl

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, InvisibleLight said:

sta je tviter zajednica presudila?

 

Pet posto postavlja pitanje o mogućem  problemu seksizma, šezdeset posto smatra da ga nema, ostatak smatra da joj "treba kurca".  Standard. 

Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

 

 

ja bih je pitala , posto se zalaze da se pusaci lece o svom trosku od kancera pluca, da li joj je ok da se gojazni sami lece od posledicnih bolesti srca i sl

Naravno da joj je ok, ona sebe ne vidi kao gojaznu...

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

 

Kako misliš skupljaju političke poene?  Ljudi (mahom su to suštinski Petričićevi istomišljenici) su izrazili neslaganje i podvukli da bi moglo biti problematično i zbog čega (sasvim legitimno i ima tu dobrih argumenata i karikatura trigeruje ljude koji su propatili zbog seksizma, pa možda učitavaju i to je razumljivo i to jesu važne stvari i nešto o čemu bi trebalo polemisati), zašto bismo ih sad tako etiketirali i omalovažavali? 

 

Ne bi moglo biti problematicno, a tim ljudima mogu samo da porucim da odrastu. To sto je neko negde nekada patio od seksizma ne znaci da sad svi treba da prestanemo da primecujemo i opisujemo ono sto vidimo. Karikatura uopste ne trigeruje te "patioce & zrtve" jer je njen kontekst savrseno jasan i ne tice se Kisickinog pola, targetuje samo one koji zloupotrebljavaju prave zrtve da bi potegli neku glupavu i promasenu poentu. A takve treba etiketirati i omalovazavati na svakom koraku jer su ekstremno opasni.

  • +1 1
Link to comment
Quote

 

U Kruševcu će biti izgrađena kovid bolnica, koja će imati kapacitet od oko 500 ležajeva, i Vojska Srbije je dobila zadatak da u najkraćem mogućem roku izgradi bolnicu, uradi sve što je potrebno da se tu smeštaju ljudi koji su oboleli od kovida, da ih lečimo, da im pomognemo", izjavio je ministar odbrane Aleksandar Vulin.

Vulin je obišao radove na izgradnji bolnice za smeštaj i lečenje pacijenata obolelih od Kovid-19 u okviru Vojnog kompleksa "Rasina" u Kruševcu.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a623274/U-kasarni-u-Krusevcu-gradice-se-kovid-bolnica.html

Link to comment
29 minutes ago, InvisibleLight said:

 

 

ja bih je pitala , posto se zalaze da se pusaci lece o svom trosku od kancera pluca, da li joj je ok da se gojazni sami lece od posledicnih bolesti srca i sl

 

:fantom:

20200725_155826.jpg

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

Gradjani Srbije su epski cirkus. Na ulici svako drugi masku, u prodavnici i na terasi ispred Moskve niko ziv s maskom. Potpuno obrnuli igricu.

kampanju nikakvu o noshenju maski nemamo josh? ili ja ne pratim? :unsure:

 

a i shto bi. drzavna televizija je nedostupna.

Edited by gospa buba
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...