Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pisma čitalaca



Kako sam izbačen sa Infektivne klinike

Ležao sam na Infektivnoj klinici, Pasterova 2, Beograd, 6. odeljenje, Klinike za infektivne i tropske bolesti.

Piše: Stojan Mladenović
25. jula 2020. 15.30

Lečen sam od 30. 6. 2020. do 15. 7. 2020. Broj istorije bolesti 1584/2020.

Prvog jula došli su u moju sobu i rekli mi da će da me sele u bolnicu Bežanijska kosa. Imao sam vremena minut-dva da spakujem svoje stvari.

Dobio sam otpusnu listu, sestra mi iznela stvari i bukvalno sam bio izbačen iz bolnice a kombija niotkuda.

Pošto me tresla groznica, nisam znao šta dalje da radim. Posle izvesnog vremena izašao je jedan mladi čovek dr Marko Marković, pozvao me da sednem u hodnik 6. odeljenja bolnice i naredio sestri da mi se da kiseonik.

Onda je rekao meni: „Ovo je veoma nepošteno i neljudski.“ I to rekao nekoliko puta. Sestri je nekoliko puta rekao da se pocepa otpusna lista i da se otvori nova lista, da se ja primim u bolnicu.

Ono što je ovaj čovek za mene uradio, on bi uradio za svakog građanina ove zemlje. On je za mene planina od čoveka, svetlost i nada Srbije.

Želim da mu se zahvalim, želim da ga pozdravim, želim da ga drugi građani Srbije pozdrave.

Isto tako želim da se zahvalim sestrama koje su mi drugi put spasile život.

Smešten sam u sobu 6 sa šest pacijenata. Pošto mi se učinilo da iz sobe jedan nisam pokupio sve stvari, otišao sam u tu sobu i video na krevetu na kom sam ležao Čedomira Jovanovića (političar) i još jednog pacijenta. Od trokrevetne sobe napravljena je dvokrevetna soba.

Doktor koji mi je napisao otpusnu listu je inače profesor, direktor klinike je docent a direktor bolnice ne znam šta je. Ali ono što znam je da njih dvojica za mesec dana nikada nisu ušli na Šesto odeljenje infektivne klinike u Beogradu.

Oni ne zaslužuju da im ime spomenem, sve što sam imao da kažem profesoru rekao sam javno ispred cele sobe i vizite, kako njemu tako i njegovim pretpostavljanima.

U sličnom tonu ono što sam rekao načelniku rekao sam i gospodinu Jovanoviću. Sa gospodinom Jovanovićom sam se sretao skoro svakodnevno. Sve što sam mu ja rekao nije ga ništa doticalo, a u krajnjem slučaju on ništa nije kriv.


https://www.danas.rs/dijalog/pisma-citalaca/kako-sam-izbacen-sa-infektivne-klinike/
Link to comment

"Oni ne zaslužuju da im ime spomenem, sve što sam imao da kažem profesoru rekao sam javno ispred cele sobe i vizite, kako njemu tako i njegovim pretpostavljanima."

 

Odakle ljudima ovaj stav? Naravno da loši lekari zaslužuju da im se zna makar ime. Mislim, možda na prvi pogled kod nas sada ne radi naming and shaming, ali ko zna, sutra-prekosutra? 

 

Stojanu lično, sve najbolje. 

Link to comment
5 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Jel moze singl? 

Davali su da se igra 20k na te izborne opklade i moze singl. Ja igrao pred izbore.

Link to comment

a brate, joe, bas je nategnuto. ne mora se uvek na prvu loptu i po povrsini. 

bas je ovo slucaj gde je trebalo izvagati i malo prosiriti fokus, koliko god je neko osetljiv na jednu konkretnu vrstu signala.

na kraju, neka je i bilo na granici (a nije), nekad jednostavno precutis - da ne bi napravio/la stetu ionako teskom i neizvesnom poslu promene stavova u ovakvoj sredini.

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, vememah said:

 

Sta smo imali ovde? Zahvalio se posebno lekaru na prvom mestu, posebno sestarama. Mizoginija jedan kroz jedan. Odvojio je lekare od sestara s ociglednom namerom da pokaze kako su neki poslovi vazniji a drugi nisu, sto takodje nije lepo. Napisao je da je doktor mlad covek, cist ejdzizam. Nije hteo da pominje imena ljudi koje smatra odgovornim = uvredio ih je javno. "Ono sto je uradio za mene uradio bi za svakog gradjanina ove zemlje", smrdi na generalizaciju.

 

Vrlo nekorektan tekst, da se izbrise i zaboravi. Da se napise drugi i da se dobro pazi da se neko slucajno ne bi uvredio. U ovom delikatnom trenutku ne samo po nasu zemlju vec po citav svet najvaznije od svega je da pazimo na te istorijski ugrozene grupe i njihovo pravo da budu nazivani recima koje nece promovisati netoleranciju.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Da ga jebeš, ja u postovima člana Taihoskopija nisam video neku zlu nameru ili PC zilotstvo da zasluži ovoliko sarkazma. Ako je namenjeno Gligorićkama ovog sveta onda ima više smisla.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

Da ga jebeš, ja u postovima člana Taihoskopija nisam video neku zlu nameru ili PC zilotstvo da zasluži ovoliko sarkazma. Ako je namenjeno Gligorićkama ovog sveta onda ima više smisla.

 

Naravno da je njima namenjeno, zaboga. Mi mozemo da komentarisemo neku reakciju ovako ili onako, to je nesto sasvim drugacije u odnosu na to da vidis karikaturu i da je prvo sto ti padne na pamet da javno komentarises navodna Petriciceva mizoginija. Koje, uzgred budi receno, nema ni u tragovima. To je bolest.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Aleksija said:

a brate, joe, bas je nategnuto. ne mora se uvek na prvu loptu i po povrsini. 

bas je ovo slucaj gde je trebalo izvagati i malo prosiriti fokus, koliko god je neko osetljiv na jednu konkretnu vrstu signala.

na kraju, neka je i bilo na granici (a nije), nekad jednostavno precutis - da ne bi napravio/la stetu ionako teskom i neizvesnom poslu promene stavova u ovakvoj sredini.

 

ne verujem ja u pravi i pogresni trenutak da se izrazi misljenje. dusan petricic je umetnik i podlozan je kritici u svakom trenutku. ne moze politicki trenutak da ga stiti od kritike. glediste jovane gligorijevic mozda jeste usko, ali nije neosnovano i vredno je razmatranja. 

 

a sto se stete tice, drustvo generalno o tim stvarima mozda i hoce da prica, ali samo pod uslovima vecine, i kad vecini odgovara, i pravo vreme i mesto za promenu stavova nikad zapravo nece ni postojati, ako se odluka ostavi onima koji treba da ih menjaju. niko nikad nije voleo ljude koji dizu glas, ali neko mora to da radi. makar i promasio fudbal s vremena na vreme. 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Joe D said:

ne verujem ja u pravi i pogresni trenutak da se izrazi misljenje. dusan petricic je umetnik i podlozan je kritici u svakom trenutku. ne moze politicki trenutak da ga stiti od kritike. glediste jovane gligorijevic mozda jeste usko, ali nije neosnovano i vredno je razmatranja. 

 

a sto se stete tice, drustvo generalno o tim stvarima mozda i hoce da prica, ali samo pod uslovima vecine, i kad vecini odgovara, i pravo vreme i mesto za promenu stavova nikad zapravo nece ni postojati, ako se odluka ostavi onima koji treba da ih menjaju. niko nikad nije voleo ljude koji dizu glas, ali neko mora to da radi. makar i promasio fudbal s vremena na vreme. 

uopste ne pricam o tome kada, vec na koji nacin. ovo je promasena meta i ubuduce je neko moze koristi da diskredituje - omalovazi ciljanje u pravu metu. 

ne zato sto je u pitanju petricic, niti zato sto je on na nasoj strani, vec zato sto je kritika ishitrena, plitka, bez sireg fokusa, neosnovana i neutemeljena, cak donekle pokazuje i nerazumevanje mnogo ociglednijeg sloja karikature, a to je recimo socijalni/klasni momenat.

 

 

 

 

Edited by Aleksija
  • +1 7
Link to comment
4 minutes ago, Joe D said:

ne verujem ja u pravi i pogresni trenutak da se izrazi misljenje. dusan petricic je umetnik i podlozan je kritici u svakom trenutku. ne moze politicki trenutak da ga stiti od kritike. glediste jovane gligorijevic mozda jeste usko, ali nije neosnovano i vredno je razmatranja. 

 

 

Glediste Gligorijevicke je apsolutno neosnovano i jedino cega je vredno je podsmeh. Karikatura je sadrzaj + poruka i ako se nesto kritikuje onda se kritikuje taj sadrzaj i ta poruka. Dakle, ono cega u toj karikaturi ima. Ne moze se kritikovati ono cega nema na osnovu sopstvene ideje da ga ima jer... pravo na misljenje. Tako mozes svakog da denunciras na osnovu bilo kojeg sadrzaja ali to vise nije kritika jer izostaje objekt kritike. Malocas sam iz zezanja uzeo prvi sledeci tekst koji se pojavio na ovom topiku i pokazao sta se sve u njemu moze naci ako ti je namera da nadjes.

 

I to da uopste ne ulazim u format karikature koji po prirodi stvari podrazumeva provokaciju, izmedju ostalog i na osnovu graficke manipulacije ciji je smisao da proizvede grotesknu verziju fenomena kojim se karikatura bavi. Kisicka nije jedina zena na toj karikaturi da bi se Petricicu podmetala mizoginija, pogledaj samo izoblicenost svih karaktera u publici, kako muskih tako i zenskih. Savrseno je jasno sta ova karikatura gadja i savrseno je jasno da je ono sto ne gadja Kisickin pol. Dakle, ili je Giligorijevicka isuvise glupa da to shvati (u sta ozbiljno sumnjam) ili je pokusala da napravi neku politicki korektnu poentu koja joj je izmakla (u sta verujem).

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...