Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, ToniAdams said:

uopste nije komplikovana karikatura, sa jedne strane su izmuceni i ruzni lekarke i lekari, a sa druge bedevija koja pozira na modnoj pisti.

 

 

Ljudi uglavnom imaju problem sa tim što se naglašavanjem tih aspekata delovanja i ličnosti DKT održava i podržava u osnovi preovlađujući seksistički odnos prema ženama (ne njoj, nego ženama uopšte) koje na pozicije na kojima su dolaze zbog izgleda, a ne kompetentnosti uz uvek prisutno krvničko seciranje ženske kose, odeće, tela, izbora farbe, sisa, nogu, cipela, karmina. Dakle, nije to kritika zbog Darije, nego održavanog i štetnog društvenog stava.

Ja nisam sigurna da je Petričić crtao sa tim predubeđenjem, verovatno je samo želeo da naglasi kontrast ona:oni (onako kako vi shvatate, pretpostavljam), ali postoji i dalje veliki broj ljudi koji su je pročitali "blajhana, sisata kurva seljančura" i to je problem i preliva se na sve i održava narativ i mislim da je moglo da se produbi i prebaci fokus na važnije, a to nije njena sisa i neprilično oblačenje, nego to što nas ubija, jebiga. 

 

 

 



 

 

  • +1 1
Link to comment

Evo sad sam okrenuo čoveka da dobijeim info iz prve ruke - gejevima u Srbiji je bolje, jednostavno civilizacijskim napretkom, uprkos Brnabićki, jer je ne doživljavaju kao gej osobu, ali zato osjećaju da tonu sa svima ostalima

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

 

shta petrichevica, svi se bacimo. dok je jupiterovka, profesorka univerziteta dkt, uparivala rukavice sa autfitom, za to vreme sam ja, volovkinjinja, gospa buba, takodje profesorka univerziteta, ne chekala ispreda apoteke da ne kupim rukavice bilo kakve, jer nema.

 

I onda si se još usudila da ih ne uparuješ sa garderobom? Tsk, tsk, tsk... Nikakav prioritet nemaš

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Evo sad sam okrenuo čoveka da dobijeim info iz prve ruke - gejevima u Srbiji je bolje, jednostavno civilizacijskim napretkom, uprkos Brnabićki, jer je ne doživljavaju kao gej osobu, ali zato osjećaju da tonu sa svima ostalima

studija u 2 min :D

ok, ima smisla i to, i sto buba rece nece sigurno vucic unormaliti odnos srbije prema manjinama jer mu je u krvi 10 za 1 i to svi znaju i osecaju

i pretvorila se tema u tviter, nazad na temu u uzem smislu - iyasli novi podaci

Edited by InvisibleLight
Link to comment
6 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Ljudi uglavnom imaju problem sa tim što se naglašavanjem tih aspekata delovanja i ličnosti DKT održava i podržava u osnovi preovlađujući seksistički odnos prema ženama (ne njoj, nego ženama uopšte) koje na pozicije na kojima su dolaze zbog izgleda, a ne kompetentnosti uz uvek prisutno krvničko seciranje ženske kose, odeće, tela, izbora farbe, sisa, nogu, cipela, karmina. Dakle, nije to kritika zbog Darije, nego održavanog i štetnog društvenog stava.

Ja nisam sigurna da je Petričić crtao sa tim predubeđenjem, verovatno je samo želeo da naglasi kontrast ona:oni (onako kako vi shvatate, pretpostavljam), ali postoji i dalje veliki broj ljudi koji su je pročitali "blajhana, sisata kurva seljančura" i to je problem i preliva se na sve i održava narativ i mislim da je moglo da se produbi i prebaci fokus na važnije, a to nije njena sisa i neprilično oblačenje, nego to što nas ubija, jebiga. 

 

 

 



 

 

 

Kao što rekoh, mi imamo informacija onoliko koliko nam oni pružaju. Niti znamo kako se tamo odluke donose, drže se neke omerte, muljaju o jednoglasnim odlukama (o Nestoru vrludaju koliko mogu), na svako iole smisleno pitanje gospođa odgovara bujicom riječi i opštih mjesta, nije loša ni u napadima na protivnike, mi i dalje ne znamo šta su konkretno njena zaduženja osim toga PR-a koji je preuzela na sebe i u kom očigledno uživa. A ono što nam emituje u najvećoj mjeri jeste taj vizuelni utisak, jer joj se priča svodi na čitanje (izmuljanih) cifara i blablatrućtruć SNS spin.

  • +1 3
Link to comment
20 minutes ago, Facundo Orellana said:

Sere mi se od nametnute političke korektnosti i tviter babl standardima 21. veka. Mogao je Petričić i golu da je nacrta. Ona je nekompetentno đubre, maksimalno uvezano sa ovom žgadijom, spremno da gazi po leševima ako treba.

 

Pa već gazi...

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Ljudi uglavnom imaju problem sa tim što se naglašavanjem tih aspekata delovanja i ličnosti DKT održava i podržava u osnovi preovlađujući seksistički odnos prema ženama (ne njoj, nego ženama uopšte) koje na pozicije na kojima su dolaze zbog izgleda, a ne kompetentnosti uz uvek prisutno krvničko seciranje ženske kose, odeće, tela, izbora farbe, sisa, nogu, cipela, karmina. Dakle, nije to kritika zbog Darije, nego održavanog i štetnog društvenog stava.

Ja nisam sigurna da je Petričić crtao sa tim predubeđenjem, verovatno je samo želeo da naglasi kontrast ona:oni (onako kako vi shvatate, pretpostavljam), ali postoji i dalje veliki broj ljudi koji su je pročitali "blajhana, sisata kurva seljančura" i to je problem i preliva se na sve i održava narativ i mislim da je moglo da se produbi i prebaci fokus na važnije, a to nije njena sisa i neprilično oblačenje, nego to što nas ubija, jebiga. 

 

 

 



 

 

ali stvarno ne vidim nista od navedenog u karikaturi. stavise, mislim da je darija vrlo realno predstavljena.

Link to comment

Ako je bitno...

 

U poslednja 24 sata preminulo je još osam osoba kao posledica koronavirusa, dok je još 411 osoba zaraženo,

testirano 9.349 osoba.

Na respiratorima trenutno se nalazi 170 pacijenata.

Link to comment
Quote

U srdačnom razgovoru sa našim reporterom, doktorka [Darija Kisić Tepavčević] se našalila i rekla kako smo joj "podebljali" noge prošli put kada je uslikana

alo.rs/vesti/drustvo/doktorka-darija-kisic-tepavcevic-crno-odelo-fotografija-sala/328037/vest

Link to comment
1 minute ago, vememah said:

alo.rs/vesti/drustvo/doktorka-darija-kisic-tepavcevic-crno-odelo-fotografija-sala/328037/vest

samo se bavi svojim poslom, ali seksisti

Link to comment

@ToniAdams

 

Ok i razumem, ja jesam pomislila da je problematično, ali ne znači da sam u pravu i možda učitavam, jer to jeste ono što me iritira i preokupira inače, pa mi bode oči, a moguće da grešim i da je samo ovo u pitanju: 

 

4 minutes ago, morgana said:

dkt na pisti  = kon pod suncobranom, dok ljekari crkavaju od umora

 

(Što ne znači da ne smara kad se svako ko zine naziva SJW govnetom koje perfidno zloupotrebljava političku korektnost i svi pripadajući atributi za diskvalifikaciju :fantom:)

  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...