Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

16 minutes ago, vememah said:

...
 

Aj ponovo,šta si napisao? Zanima me.

 

Slobodno odgovori,forum mi služi za ubijanje vremena,svakako ne da ovde izbacujem negativnu energiju.

Link to comment
38 minutes ago, Milošica said:

Kapirate li vi  uopšte šta je @Halvard napisao?

Mislim da kapiram :D.

 

Otud mi je sumnja dublja od nade jer je jasno da je naša strukatm zaglavila negde u prošlom milenijumu ili ko zna gde.

Jer bi već svakome ko i površno prati stvari, trebalo da je jasno da ovo nije jebeni grip.

Link to comment

Možda smo rekli 100x do sada, pa se unapred izvinjavam:

Ako piše "testiranih u poslednja 24 sata": 7 hiljada i nešto, a "pozitivnih" 137, ti pozitivni su zapravo testirani 5 do 6 dana ranije i ne ulaze u ovih sedam hiljada. Procenat nađenih + iz testiranih nije 137/7000? Već 137/testirani od pre par dana, ali ne znamo koliko, jer neki čekaju manje neki više?

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

Možda smo rekli 100x do sada, pa se unapred izvinjavam:

Ako piše "testiranih u poslednja 24 sata": 7 hiljada i nešto, a "pozitivnih" 137, ti pozitivni su zapravo testirani 5 do 6 dana ranije i ne ulaze u ovih sedam hiljada. Procenat nađenih + iz testiranih nije 137/7000? Već 137/testirani od pre par dana, ali ne znamo koliko, jer neki čekaju manje neki više?

Meni se čini da je potpuno suludo i pokušati da se shvate ti brojevi. Em im se ne veruje, em je očigledno totalna zbrka. Neki dobiju rezultate u roku 24 sata a neki nikad.

Mislim da je mnogo informativnije pratiti stanje po klinikama. Koliko je to moguće, a moguće je. Mala smo mi zemlja.

Link to comment

Koliko se sećam, po nekom ranijem tumačenju, testirani iz saopštenja su oni čiji su rezultati stigli u zadnja 24 sata, tj. zaraženi su podskup testiranih za taj dan.

Link to comment

 

 

Quote

 

Nakon što je Svetska zdravstvena organizacija nedavno donela novu preporuku kojom se pozivaju države da ponovo dozvole održavanje masovnih manifestacija, ističući njihov značaj za mentalno zdravlje i opštu dobrobit društva, očekuje se formiranje zajedničkog zdravstvenog tela Vlade Srbije i domaćih manifestacija koje su pomerene za avgust za kada se očekuje potpuno smirivanje epidemiološke situacije, saopštila je danas pres služba festivala Exit.

Kako se dalje navodi, u prilog ovome govori i činjenica da niz istraživanja i podataka iz zemlje i sveta pokazuju da velika većina novoobolelih u prethodnom periodu ima nikakve ili veoma blage simptome bolesti.

:covid19:

 

Velike srpske manifestacije kao što su Exit, Beerfest, Nišville i Music Week već su donele i preliminarni set mera kako bi sve proteklo maksimalno bezbedno:

1. Obavezan korona test za posetioce

2. Svakodnevno testiranje osoblja

3. Smanjenje kapaciteta festivala

4. Obavezne maske i rukavice za sve zaposlene na festivalima

5. Dezinfekcija već od ulaza

6. Maske za posetioce

7. Višestruko povećan broj timova

8. Zdravstveni punktovi

9. Objekti za izolaciju

10. Preporuka rizičnim grupama da izbegavaju okupljanja

 

 

više na; http://www.mojnovisad.com/vesti/exit-i-druge-velike-manifestacije-objavile-mere-zastite-korona-test-za-posetioce-id34106.html

Link to comment

Kod Rade, Rade Panic iz sindikata lekara i farmaceuta: sve zdravstvene ustanove su pune, o tome javnost ne zna, gradjani ne smeju da veruju politicarima, niti ovom kriznom stabu, informacije se kriju. Bolnice su prepune, lekari i medicinski radnici su desetkovani sto nam generalno nedstaju na terenu, sto bolesni zbog virusa, jer nemamo zastitnu opremu, sto zbog toga sto smo preumorni, jer ovo predugo traje.

Ispljuvao KZ da su pod uticajem, da su morali da daju ostavke iz moralnih obaveza, da je vlada donela Uredbu o cenzralizaciji informacija, da se vrsi pritisak na zdtavstvene radnike da ne govore.

 

Ono sto je vaznije od toga da li je sastistika tacna... u Srbiji nema testova, ne testiraju se ni oni sa izrazenim simptomima, vracaju se kuci a da nisu dobili nikakvu terapiju, dok se najtezi bolesnici zadrzavaju, i tercijalni kapaciteti 4 KC su popunjeni.

Gradjani da im nista ne veruju, da veoma ozbiljno shvate siruacjju, da se cuvaju, jer nemamo cime niti kako da im pomognemo!

 

Lazu sve, lagali su za opremu, lagali za broj bolesnih i umrlih u prerhodnom periodu, za prokuzavanje moraju da obaveste gradjane, ako im je to namera, ali mi kapaciteta i ljudstva za to nemamo.

Sve je apsolutni stavljeno u sluzbu izbora, a drzava se igra sa zivotima svojih gradjana.

 

 

Dok poverenik od javnog znacaja palamudi i smeska se.

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

"Nakon što je Svetska zdravstvena organizacija nedavno donela novu preporuku kojom se pozivaju države da ponovo dozvole održavanje masovnih manifestacija, ističući njihov značaj za mentalno zdravlje i opštu dobrobit društva..."

 

Wut? Ozbiljno? Ona ista organizacija koja je do juče vrištala da se ni slučajno niko ne otvara jer svi ćemo da pomremo? I hajde sad da čovek sluša preporuke struke™ i ostane normalan.

Link to comment

Izvađeno iz konteksta.

 

Quote

Key planning recommendations for mass gatherings in the context of the current COVID-19 outbreak

...

Any decision to restrict, modify, postpone, cancel, or proceed with holding a mass gathering should be based on a rigorous risk assessment exercise, tailored to the event.

...

https://apps.who.int/iris/rest/bitstreams/1279033/retrieve

Edited by vememah
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...