Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

44 minutes ago, Filozof manijak said:

@Time Crisis

 

A zamisli tek kolike gubitke generiše zdravstvo. Trebalo bi ga odmah ukinuti ili potpuno preselitu u privatni sektor. :fantom:

DA li se razumemo kad ne pričam ovde o situaciji u Srbiji? Nebitan je Kamaraš i Železara i RTB Bor, nego sistem u kom industrija zabave vrti bilijarde, najbogatiji kreativno eskiviraju plaćanje poreza, sredstva se ne alociraju tamo gde je zaista potrebno, nego tamo gde se generiše što viši profit:  kapital se ne ulaže u esencijalne a neprofitne delatnosti (zdravstvo, razvoj i istraživanje itd). Jedan virus je ogolio koliko je sve krhko i sklono padu

 

Pusti spinovanje. Fabrika nije socijalna ustanova, obaška što obilato zagađuje vazduh i ima za rezultat ko zna koliko još bolesnih u bližoj ili daljoj budućnosti. Ako ne pričamo o Srbiji o čemu uopšte pričamo? Nije ista situacija u zdravstvu u Skandinaviji ili Americi ili Kanadi i slično, iako je svuda kapitalizam. najbolje da su Spilberg i Ronaldo krivi što je u Americi izglasan Tramp, a u Srbiji AV.

Link to comment

U pravu si za zeljezaru.

 

Razni Ronaldi i Mesiji (oni su krili pare od poreza) su samo ogledalo sistema u kojem zivimo.

Edited by borris_
Link to comment
6 minutes ago, borris_ said:

U pravu si za zeljezaru.

 

Razni Ronaldi i Mesiji (oni su krili pare od poreza) su samo ogledalo sistema u kojem zivimo.

hm, ne znam da li je ovu temu uopšte moguće razgraničiti od one - svet posle korone-

jer kada čovek pogleda te ronalde i mesije, pita  se, pa dobro, kad i koliko je dosta ?

 

tu neki žešči svič u glavama mora da se dogodi, bez toga,  grudva se zakotrljala, ne može do veka da se povećava, negde mora da prsne

Link to comment

Pričamo o društvenom sistemu gde jedan Ronaldo, koji ne proizvodi nikakvu vrednost, dobija milionče i više mesečno, a doktor u Madridu oko 1,500 €.

Nek se španske vlasti sad obrate Mesiju da im finansira zdravstvo.

 

Takav sistem ne sme opstati inače je ljudska vrsta završila karijeru.

 

 

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Pričamo o društvenom sistemu gde jedan Ronaldo, koji ne proizvodi nikakvu vrednost, dobija milionče i više mesečno, a doktor u Madridu oko 1,500 €.

Nek se španske vlasti sad obrate Mesiju da im finansira zdravstvo.

 

Takav sistem ne sme opstati inače je ljudska vrsta završila karijeru.

 

 

 

Da li desetine miliona ljudi u Aziji kupuje dres tog Ronalda ili mantil tog doktora?

Link to comment
Pričamo o društvenom sistemu gde jedan Ronaldo, koji ne proizvodi nikakvu vrednost, dobija milionče i više mesečno, a doktor u Madridu oko 1,500 €.
Nek se španske vlasti sad obrate Mesiju da im finansira zdravstvo.
 
Takav sistem ne sme opstati inače je ljudska vrsta završila karijeru.
 
 
Koliko doktor proda dreseva?

Ne bih da branim takav sistem ali fudbal je biznis pre svega u kom se obrću milijarde. Ako ga neko plaća toliko veruj mi da zna zašto to radi. I očigledno je da može.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Pričamo o društvenom sistemu gde jedan Ronaldo, koji ne proizvodi nikakvu vrednost, dobija milionče i više mesečno, a doktor u Madridu oko 1,500 €.

Nek se španske vlasti sad obrate Mesiju da im finansira zdravstvo.

 

Takav sistem ne sme opstati inače je ljudska vrsta završila karijeru.

 

 

pa čekaj, kako ronaldo ništa proizvodi ?

pa proizvodi zabavu (dobro, ako uzmemo da je sport zabava ) za milione, tj. milioni plaćaju za sportske kanale da bi gledali

 

meni je besmiselnije (pitala sam onomad), koja se to nova vrednost proizvodi rudarenjem bitkoina, pa su me lepo (na istom ovom forumu otkačili) i rekli, pa proizvodi račune za struju

 

ok onda

Link to comment

Fabrika Yura obustavila rad, radnicima prete otkazima.Radnici nemaju maske,asepsol, u prevozu njih 70,autobusi se ne dezinfikuju kao ni pogon i nece da rade Lokalna samouprava mora da se uozbilji kao i poslodavci. Radnici imaju pravo da stite svoje zdravlje."

 

Kao i svi minorno placeni, radnici u maxiju itd

Jadni ljudi!!!!!

 

Smrdljive gazde!!!

Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

Koliko doktor proda dreseva?

 

 

Dao si mi šlagvort ovom rečenicom.

To je najveći debilizam ljudske vrste, potpuno polupani prioriteti. Dokle god se ovakvo razmišljanje ne promeni, nema nam spasa

Link to comment
 
Dao si mi šlagvort ovom rečenicom.
To je najveći debilizam ljudske vrste, potpuno polupani prioriteti. Dokle god se ovakvo razmišljanje ne promeni, nema nam spasa
Pa ceo svet opstaje na kapitalizmu, profitu i obrtu novca po cenu mnogo gorih stvari i pojava od fudbala tj sporta.

Mada ne znam šta ti je debilizam, šro ljudi kupuju dresove ili što se obrću tolike pare?

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Pitaj one iz Wuhana, šta bi pre kupili, dres Ronalda ili masku i rukavice?

 

 

To što ti pišeš ima smisla, samo je sport loše poređenje jer je razvojem tehnologije postao planetarni fenomen i više ljudi ne moraju da prisustvuju sportskom događaju da bi bili "bliži" onima koje idealizuju, postoje stotine proizvoda od kola preko parfema do grickalica koje sportisti reklamiraju i koji se posledično odlično prodaju. Doktor na pakovanju nekog proizvoda neće naročito pospešiti njegov plasman ali Nejmar, Lebron Džejms ili Usain Bolt hoće.

Link to comment

Potpune budale su ljudi koji gledaju glupi fudbal i kupuju dresove nekakvog Ronalda. Bolje da recimo čitaju Plehanova i kupuju njegove dresove. Ali šta ćeš, narod je stoka.

 

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Pa ceo svet opstaje na kapitalizmu, profitu i obrtu novca po cenu mnogo gorih stvari i pojava od fudbala tj sporta.

Mada ne znam šta ti je debilizam, šro ljudi kupuju dresove ili što se obrću tolike pare?

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 


Ne bih rekao da je problem što Ronaldo zarađuje enormno, samo treba oporezovati (više nego do sad) i od tih para placati doktore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...