Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

4 hours ago, svajcika said:

fabrike Calzedonia zatvorene u srbiji do daljneg

Izvor? Rumska fabrika je danas radila, niko im nije rekao da sutra ne dolaze na posao.

Link to comment
7 hours ago, vememah said:

Pad berzanskih indeksa od početka godine sortiran od najvećeg ka najmanjem. Najmanji je kineski, a najveći francuski. Toliko o tome da radikalne mere poput kineskih ubijaju ekonomiju više nego ovakvo stanje.

Izvor: https://money.cnn.com/data/world_markets/europe/ (izabrati željeni region, a zatim kliknuti na indeks)

 

Meni je u par dana otišlo preko 10% od mog penzionog fonda... 

Edited by Indy
Link to comment
10 hours ago, Indy said:

 

Meni je u par dana otišlo preko 10% od mog penzionog fonda... 

 

Interesuje me da li ce tvoj penzioni fond da se vrati na staro stanje ako posle ove korone akcije tog fonda se vrate u normalnu odnosno na staro stanje?

Link to comment

Eno Marko Čadež na N1 :
Ova kriza se neće rešiti prostim upumpavanjem para kao 2008-e.
Mora izolacija...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, svajcika said:

 

Interesuje me da li ce tvoj penzioni fond da se vrati na staro stanje ako posle ove korone akcije tog fonda se vrate u normalnu odnosno na staro stanje?

 

Jedino vreme će to pokazati... ko preživi i doživi, naravno.

Link to comment

Eto i nekih lepih vesti da se ljudi malo smire. Doduse malo sam vise zagrebao, pa moze da se desi da ovo bude i bolje od grejs perioda tj da ne naplacuju cak ni kamatu. Ali videcemo vec.

Link to comment
2 hours ago, *edited by mod said:

Eto i nekih lepih vesti da se ljudi malo smire. Doduse malo sam vise zagrebao, pa moze da se desi da ovo bude i bolje od grejs perioda tj da ne naplacuju cak ni kamatu. Ali videcemo vec.

ima na blicu veliki članak

neče biti kamata

ko neće, mora da se javi u roku od 10 dana, svima ostalima automatski se pauzira

sutra sve banke u obavezi da na sajtu sve objasne

Link to comment
8 minutes ago, renne said:

ima na blicu veliki članak

neče biti kamata

ko neće, mora da se javi u roku od 10 dana, svima ostalima automatski se pauzira

sutra sve banke u obavezi da na sajtu sve objasne

Koliko sam razumio članak - neće se računati zatezne kamate na prekoračenje, a to su kaznene kamate koje su često višestruko veće od ugovorene kamate na kredite... Ne verujem baš da će ići dotle da isključe sve kamate. Ali dobro, i to je nešto. Grejs period je sasvim OK.

Mada bi ja u tom slučaju ovo odbio na sve kratkoročne kredite koji ionako imaju velike kamate (tipa keš krediti).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...