Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

7 minutes ago, borris_ said:

Ili da su pravila igre isti za sve, i za male i za velike. Da veliki ne mogu da da se igraju zmure dok mali ne smiju ni da mrdnu nigdje.

 

Nije cilj povecanje poreza ali bi trebao da bude neki fer odnos svih prema placanju poreza.

 

U Italiji je prije nekoliko godina premijer bio Berluskoni koji je kao nacionalni sport proglasio neplacanje poreza.

 

U Italiji je i Gino Paoli poznati pevač i kompozitor, bio poslanik Komunističke partije Italije, sudi mu se za utaju poreza od više miliona € koje je transferisao u Švajcarsku. Nacionalni sport, šta ćeš.

Link to comment
13 minutes ago, Goranz said:

 

Da li je vreme za avatar?

 

Image result for lisa simpson

:laugh:

 

Ja cu ziveti u takvom svetu a vi u ovom kolabirajucem, pykli mu temelji skroz

 

@Frank Pembleton gde je taj topik,novi?

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

I sta zelis meni reci u vezi toga?

 

Premijer drzave je to javno zagovarao, nazalost trenutno vidimo politiku toga.

 

Ja se samo zalazem da pravila igre budu ista ili barem slicna za sve a daleko smo od toga.

 

i da porez ipak sluzi za nesto. Kada neko izmisli odrziv sistem za drzave (a ne mini drzave) bez poreza, nek ga predlozi.

Link to comment
28 minutes ago, maheem said:

Obe pojave

 

Jbt ubeđen sam da sam poslao post, ali ga nema nigde, ponoviću.

 

Obe pojave su posledice popularnosti sporta. Za mene je sport jedna fenomenalna stvar koja pored svoje kompetitivnosti izvlači iz ljudi maksimum iz njih u smislu individualnog talentra, treninga, mentalnog sklopa, i sl. Nije ni malo lako biti najbolji u bilo čemu, pogotovu u velikim konkurencijama, i ljude koji su najbolji u svojim sportovima od basketa do snookera - milina je gledati i veliko je uživanje.

Problem je naravno mešanje ogromnog kapitala ali to je jednostavno posledica vremena u kome živimo gde je kapital i profit iznad svega, bukvalno. 

U suštini bih da branim sam sport tj njegovu esenciju od onoga u šta se pretvorio van terena i sl. Ima gorih stvari na kojima se mlate mnogo veće pare ili barem iste ili slične, alkohol, cigare npr.

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Šta misliš koliko država Spanija ili pokrajina Katalonija sipaju para u te privatne klubove?

 

Mislim da ima veze itekako.

 

Neka onda izglasaju neku socijalnu partiju da dođe na vlast. Eno u Americi se svi polomiše da glasaju za Sandersa. Oh wait.

Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Šta misliš koliko država Spanija ili pokrajina Katalonija sipaju para u te privatne klubove?

 

Mislim da ima veze itekako.

to je pitanje za drzavu spaniju ili pokrajinu kataloniju, zbog cega sipaju te pare tamo (ako sipaju).....to nema nikakve veze sa sportistima koji su potpisali ugovore, i ispunjavaju svoje ugovorne obaveze (i zakonske obaveze, ako ih je li ispunjavaju )

Link to comment

Problem je sto te zakonske obaveze nisu ispunjavali jer su raznim mehaniznima pokusavali da prevare porez i sto to izgleda ne predstavlja nikakav problem ljubiteljima sporta . A da nema tih drzavnih povlastica ne bi bilo ni toliko para u sportu.

Edited by borris_
Link to comment
10 minutes ago, Time Crisis said:

 

Neka onda izglasaju neku socijalnu partiju da dođe na vlast. Eno u Americi se svi polomiše da glasaju za Sandersa. Oh wait.

 

O tome i pričam, mora se promeniti svest ljudi ili smo najebali. 

Što se tiče Amera, propao je Obamacare, ne žele Sandersa i njegov socijalistički model zdravstva , a kad ih  bude udario virus svom silinom ima da umiru kao muve jer neće moći da plate negu i lečenje u bolnicama.

S oproštenjem, ko ih jebe 

 

8 minutes ago, KNKNPNKN said:

to je pitanje za drzavu spaniju ili pokrajinu kataloniju, zbog cega sipaju te pare tamo (ako sipaju).....to nema nikakve veze sa sportistima koji su potpisali ugovore, i ispunjavaju svoje ugovorne obaveze (i zakonske obaveze, ako ih je li ispunjavaju )

 

da se razumemo, uopšte mi nije namera da kritikujem sportiste, oni nisu nizašta krivi, niti su svesni svoje nesvesti, već kritikujem sistem i one koji su ga postavili i odlučuju o alokaciji sredsatva.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
9 minutes ago, borris_ said:

I sta zelis meni reci u vezi toga?

 

Premijer drzave je to javno zagovarao, nazalost trenutno vidimo politiku toga.

 

Ja se samo zalazem da pravila igre budu ista ili barem slicna za sve a daleko smo od toga.

 

i da porez ipak sluzi za nesto. Kada neko izmisli odrziv sistem za drzave (a ne mini drzave) bez poreza, nek ga predlozi.

 

Pa i ja sam da pravila budu ista za sve. Sigurno je da pre svega multinacionalne kompanije mogu da budu bolje zahvaćene porezom i taj proces je čini mi se u toku. Međutim pošto se već 45-60% GDP-a troši kroz javnu potrošnju pitanje je koliko tu ima prostora. Neki kao Švedska su pokušali još više pa su posle nekog vremena odustali jer su videli da to ide u lošem pravcu.

 

A porezi svakako služe za nešto od čega se inače izdržava ogromni javni sektor uključujući i zdravstvo, prosvetu itd. 

Link to comment

Nego je lepo videti da još uvek ne nedostaje ovih "menjača svesti" što bolje od miliona ljudi vide i znaju šta je za te milione "bolje". Al ovi ne slušaju, stoka je to. 

Link to comment

ako je neko prekrsio zakon neka ga gone krivicno...

ali to sto je neko vrhunski sportista, pa zaradi masne pare na taj nacin, jbg...koliko god izgledalo nepravedno, ima tu i neke pravde

od hiljadu studenata medicine, njih petsto ce da zavrsi i prima solidnu platu, od hiljadu fudbalera samo jedan ce da napravi neke pare, a ostali ce da ga puse

dakle, ovi sto ciljaju vrhunske sportske rezultate, prinose jako veliku licnu zrtvu, a sanse za uspeh su im mnogo manje od studenata medicine...

Link to comment
[emoji23]
 
Ja cu ziveti u takvom svetu a vi u ovom kolabirajucem, pykli mu temelji skroz
 
[mention=295]Frank Pembleton[/mention] gde je taj topik,novi?
 
Ako misliš na radnike, Pravo i pravosuđe



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, KNKNPNKN said:

ako je neko prekrsio zakon neka ga gone krivicno...

ali to sto je neko vrhunski sportista, pa zaradi masne pare na taj nacin, jbg...koliko god izgledalo nepravedno, ima tu i neke pravde

od hiljadu studenata medicine, njih petsto ce da zavrsi i prima solidnu platu, od hiljadu fudbalera samo jedan ce da napravi neke pare, a ostali ce da ga puse

dakle, ovi sto ciljaju vrhunske sportske rezultate, prinose jako veliku licnu zrtvu, a sanse za uspeh su im mnogo manje od studenata medicine...

Ne valja ti matematika.

Najobičniji JSL fuzbalerčić prima veći keš od hirurga specijaliste u kliničkom centru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...