Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

27 minutes ago, Lezilebovich said:

Koliko traje test na coronu , tj. koliko brzo se zna rezultat od moments davanja krvi ( ili sta se vec daje ) ?

jutros je daško rekao da su nemci napravili nešto uz pomoć čega se utvrđuje na osnovu pljuvačke i potrebno je samo 20 minuta za rezultat. 

Link to comment
Just now, slepa živana said:

jutros je daško rekao da su nemci napravili nešto uz pomoć čega se utvrđuje na osnovu pljuvačke i potrebno je samo 20 minuta za rezultat. 

to je u fazi testiranja.

Link to comment

Vreme mi je kevu da obiđem u dom, prošli put kad je bila epidemija gripa, su javili kad im je naređena obustava poseta sad ništa, zvao juče kaže glavna sestra da nisu ništa dobili, pojačali preglede.
Ja opet razmišljam da ja nešto ne "unesem" prilikom posete.
A opet ako oni nisu zatvorili, doneće neko drugi.
Javljam se kad završim, i budem razgovarao sa osobljem, da vidim kakva je prognoza...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

Koja doza vitamina C i cinka bi bila preporucljiva? (Za ispod i iznad 60 godina npr) Moji roditelji inace uzimaju cink u nekoj mesavini vec, morala bih da vidim sta tu imaju sve.

 

500 mg Vit C je sasvim dovoljno.Cink za razliku od Vit C zaista dokazano utice na povecanje imuniteta i brzi oporavak vec bolesnih.Ima mnogo preparata sa cinkom,pise na svakom preporucena doza.Ja koristim zink tablete od 15 mg, pise na pakovanju da to zadovoljava 150% nutritivne referentne vrednosti

Link to comment

ne znam kakva su vam iskustva, s kakvim ljudima živite, radite... na koji način ljude zamoliti da ne sisaju prste, a da se ne uvrede, pošto se radi o ljudima u tridesetim, četrdesetim godinama?

 

Link to comment
5 minutes ago, slepa živana said:

ne znam kakva su vam iskustva, s kakvim ljudima živite, radite... na koji način ljude zamoliti da ne sisaju prste, a da se ne uvrede, pošto se radi o ljudima u tridesetim, četrdesetim godinama?

 

who the fuck sisa prste? i cije? :blink:

Link to comment

Vratih se od keve, iz doma za stare, pitao lekara i gl. sestru ima li neki apdejt, odgovorile mi:

Za sada ništa, kontaktirale osobu u ministarstvu sa kojom su bili u kontaktu kad su zatvarali posete zbog gripa, ništa novo nije imala da mi kaže, ponudila mi masku ovu najprostiju i asepsol u spreju...

Otprilike njihova procena je da dok ne krenu bolnice neće ni oni, ko za grip...

 

EDIT:

Možda ne bi bilo loše da se pinuje neki kvalitetan i ne previše opširan sažetak simptoma posle kojih treba zvati medicinsku službu...

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment
45 minutes ago, 189- said:

who the fuck sisa prste? i cije? :blink:

:(

ne znam kako da objasnim. ja inače primećujem takve stvari zato što sam prilično gadljiva. valjda grickaju nokte, ne znam šta rade... sve u svemu, ruke su im manje više u ustima sve vreme.

imam jednu koleginicu koja sedi 2 metra od mene, kija u šake, bez maramice, a onda protrlja ruke, ohoho kao kad je čovek zadovoljan, a posle toga napravi par puta onaj pokret koji se pravi kada mažeš kremu na ruke pa utrljavaš u nadlanice. 

prilično sam očajna i počinjem da paničim.

Link to comment
5 hours ago, InvisibleLight said:

pa pomaze, kao i d vitamin, u smislu ako si u deficitu podlozniji si infekcijama,

ljudi ga sad, kao i d vitamin,  krkaju na slepo kao da je neka magicna pilula koja ce im napraviti stit od infekcija  a ovamo se cele godine  hrane dzankom, puse, piju, ne vezbaju, ne krecu se itd itd

 

edit  <<

cink vredi ako se uzima svakodnevno, nije iskljucivo vezano za deficit, kao preventivu - mada i olaksava tegobe i ubrzava ozdravljenje kod virusnih infekcija kada se uzima tokom bolesti. mi svi u kuci pijemo cink od oktobra do marta svakodnevno. i to je jedino sto koristim nakon sto sam pre nekoliko godina procitala sve sto sam mogla da nadjem od ozbiljnijih istrazivanja o tome ste pomaze protiv gripa. vitamni c je potpuno neeefikasan, osim ako ga ne unosis izrazito malo kroz ishranu, pa treba da nadokanadis kroz suplemente. ono sto sam ja videla od studija je da uticaj c vitamina na grip, bilo koji, bukvalno 0 - ali potrazite i sami, pitajte strucnije, davno sam citala, proverite, nisam lekar.

 

d vitamin nije lose piti jer kazu da ga mi u severnoj hemisferi uglavnom imamo manje nego sto treba. ispitivanje deficita kosta 2 k, zato se uglavnom i ne mere kroz uobicajene nalaze u nasem zdravstvu, ali je velika verovatnoca da nam ga fali.

Link to comment
24 minutes ago, slepa živana said:

:(

ne znam kako da objasnim. ja inače primećujem takve stvari zato što sam prilično gadljiva. valjda grickaju nokte, ne znam šta rade... sve u svemu, ruke su im manje više u ustima sve vreme.

imam jednu koleginicu koja sedi 2 metra od mene, kija u šake, bez maramice, a onda protrlja ruke, ohoho kao kad je čovek zadovoljan, a posle toga napravi par puta onaj pokret koji se pravi kada mažeš kremu na ruke pa utrljavaš u nadlanice. 

prilično sam očajna i počinjem da paničim.

lol

 

ja sam ono sto kazu germafob, perem ruke u proseku svakih 15-20 minuta. cak i pre ovog virusa sam otvarao svaku prodavnicu pekaru etc ili sa telom ili sa rukavicom, ako nemam onda sa rukavom. ne mogu da podnesem ako mi ruke nisu ciste.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...