Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

@bags

 

Je li oni imaju statistiku oko hospitalizovanih  a nevakcinisanih, koliko ih je medju native populacijom, a koliko medju onom imigrantskog porekla prva, druga, treca generacija? Ne mislim samo na ex-yu.

 

Videla sam neke statistike skandinavskih zemalja i tamo medju onima koji su native bolnicu zaglave vrlo stari ili sa nekim dodatnim oboljenjima. A medju mladjima dosta imigranatskog porekla.

 

Nadrljace nasi koji postuju pravila i nije im Gejts izmenio DNK. Malo mi je zebnja kako ovo sve moze da se spinuje.

 

Ona overseas dijaspora ako su kao redneckovi otisli sa lokalnim redneckovima se srodili.

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

@bags

 

Je li oni imaju statistiku oko hospitalizovanih  od nevakcinisanih, koliko ih je medju native populacijom, a koliko medju onom imigrantskog porekla prva, druga, treca generacija? Ne mislim samo na ex-yu.

 

Videla sam neke statistike skandinavskih zemalja i tamo medju onima koji su native bolnicu zaglave vrlo stari ili sa nekim dodatnim oboljenjima. A medju mladjima dosta imigranatskog porekla.

 

Nadrljace nasi koji postuju pravila. Malo mi je zebnja kako ovo sve moze da se spinuje.

 

Ona overseas dijaspora ako su kao redneckovi otisli sa lokalnim redneckovima se srodili.

 

 

 

sudeci po fejsbuk grupama nasih ljudi po germanskim zemljama, odluka vlasti da ne daju raspodelu po nacionalnosti je veoma pametna. 

isto kao i svojim domovinama/otadzbinama

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Ros said:

 

sudeci po fejsbuk grupama nasih ljudi po germanskim zemljama, odluka vlasti da ne daju raspodelu po nacionalnosti je veoma pametna. 

isto kao i svojim domovinama/otadzbinama

 

Slazem se. Pogotovo ono u-ta-ta zajebali smo ih. Zajebao si, budalo sebe.

 

Da je javno objavljuju jos uvek nece, ali i ce je imati za sebe. Ovo zajebavanje kosta kao Svetog Petra kajgana.

Edited by Moonwalker
Link to comment
8 minutes ago, Moonwalker said:

Je li oni imaju statistiku oko hospitalizovanih  a nevakcinisanih, koliko ih je medju native populacijom, a koliko medju onom imigrantskog porekla prva, druga, treca generacija? Ne mislim samo na ex-yu.

 

 

Nemaju ovakve statistike.

 

Cak i za Bec nikada nema detaljnih statistika po becirkovima jer bi se onda ljudi uzbudili (mada se zna da 10, 21, 22,16  i 12 prednjace a tu je u najvise stranaca). Mislim imaju oni njih ali nikada ne objavljuju.

Link to comment
2 minutes ago, bags said:

 

Nemaju ovakve statistike.

 

Cak i za Bec nikada nema detaljnih statistika po becirkovima jer bi se onda ljudi uzbudili (mada se zna da 10, 21, 22,16  i 12 prednjace a tu je u najvise stranaca). Mislim imaju oni njih ali nikada ne objavljuju.


 

Tako sam i mislila. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

@Moonwalker @bags

Ne znam, gradonačelnik Beča konstantno daje izjave da nema neke velike razlike u stopi vakcinacije između dođoša i domorodaca na nivou Austrije. Juče sam ga ponovo čuo da to kaže, a naveo je i primer nekih oblasti sa najmanjom stopom vakcinacije u zemlji u kojima skoro i da nema stranaca. Verovatno da se domaći iz ruralnih sredina ne vakcinišu, kao i stranci iz gradova. Moj uzorak naravno nije reprezentazivan, ali poznajem nekoliko Austrijanaca antivaksera i samo jednu srpsku porodicu o kojoj sam i pisao ovde. 

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

Mislim da je u ovim becirkovima druga stvar u pitanje a ne vakcinacija. Dosta stranca prkosi merama, tipa ne kontrolisu 3g/2g u objektima, okupljaju se za vreme lockdowna, ne rade test kad se vrate iz svoje zemlje i sl.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Kod mene lokalni kafić od starta nije kontrolisao, samo pitaju da li imaš. Pravi AUT kafić, nije auslenderska priča. Prodavnica bicikala i opreme u koju često idem od starta ne poštuje pravilo o maskama, bukvalno nikada niko od zaposlenih je ne nosi, a i većina mušterija. Porodična austrijska radnja, tri generacije rade. Ne muvam se po turskom i jugo getu i generalno se retko spuštam u centar, kapiram da je tamo još mnogo gore. Zato po brdima i šumama milina,  poslužilo baš vreme ove jeseni, i danas 13 stepeni :DGrac je u pitanju.

Link to comment
Quote

Bill Gates said Thursday that Covid-19 deaths may dip below seasonal influenza levels by mid-2022. If he’s right, it will be a remarkable turnaround. (...)
Gates, the billionaire founder of Microsoft Corp., predicted that mounting natural and vaccine-induced immunity worldwide and emerging oral treatments will dramatically change both Covid-19 death and infection rates by mid-2022. He spoke at the Bloomberg New Economy Forum in Singapore. 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-11-18/bill-gates-s-optimism-on-covid-mortality-confronts-daunting-data?utm_content=business&utm_campaign=socialflow-organic&cmpid=socialflow-twitter-business&utm_source=twitter&utm_medium=social

 

 

 

  • -1 2
Link to comment

Zaboravio sam, kad se ono Bill prešaltao na biologiju. Valjda ima neki PhD iz ove oblasti jer ipak je ovo GLOBALNO BITNA tema da je on komentariše i evo već 2 godine je neko PR lice ove pandemije. Expert? Stručnjak? Zašto njemu da vjerujem a ne nekom random liku na twitteru.

Link to comment

A ko te tera da mu veruješ, čuješ šta ima da kaže pa pošto je u pitanju predviđanje vidiš za izvesno vreme da li to što je pričao ima veze s mozgom ili nema. Lik tvrdi da je dao skoro dve milijarde dolara* za borbu protiv kovida, svakako kao neko ko je u kontaktu sa gomilom ljudi koji odlučuju o bitnim stvarima širom sveta ima bolje informacije o tome šta se iza brda valja (npr. kojom brzinom će se dostupnost vakcina i lekova širiti) od mene ili tebe.

 

https://www.gatesfoundation.org/ideas/articles/covid19-faq

 

Stavio sam jer mi je procena neobična pošto mi deluje previše optimistički.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...