Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ne ide. U razredu mog sina bio je jedan slucaj. Dobili smo pismo da nastava nastavlja normalno jer nko nije bio u bliskom kontaktu. Kako su to istrazili, ne znam.

Cinjenica je da najmanje slucava pozitivnih imas kod mladjih od 15 godina i zbog toga je skola otvorena. 

 

Link to comment
36 minutes ago, precog said:

pa dok ljudi ne uvide obrnutu proporcionalnost izmedju nosenja maski i potrebe za karantinom. kapiram vec od treceg ciklusa karantina cak 40% ljudi ce da ukapira. negde oko 5-6 ce vec biti solidan broj ljudi koji podrzava nosenje maski.

 

 

Ovdje vecina nosi maske jos od pocetka septembra, na ulicama i u prodavnicama jer je obavezno. I u mojoj zgradi je obavezno nositi masku.

Problem su restorani i barovi, problem je i skupljanje prijatelja.

Link to comment
52 minutes ago, precog said:

pa dok ljudi ne uvide obrnutu proporcionalnost izmedju nosenja maski i potrebe za karantinom. kapiram vec od treceg ciklusa karantina cak 40% ljudi ce da ukapira. negde oko 5-6 ce vec biti solidan broj ljudi koji podrzava nosenje maski.

 

 

Neverovatno je ovo zaista. Globalni IQ test. U odnosu prema covidu nepogresivo se pokazuje sebičnost i samozivost pojedinaca. Samo posmatram ljude iz okruzenja i pamtim

  • +1 2
Link to comment
32 minutes ago, bosque said:

u restoranima i barovima se postuju mere isto koliko i (a ponegde i vise nego) u javnom prevozu (do posla)

 

U javnom prevozu, barem ovdje u francuskoj su obavezne maske. Ja ga ne koristim cesto ali kada sam ga koristio (na ovoj mojoj liniji) nisu bile guzve kakve su znale da budu prije.

U restoranu niko ne nosi maske i restorani bas nemaju mjesta da bi respektovali distance (da ne pricam o barovima).

 

ja sam bio u kontaktu sa pozitivnim drugom. Bili smo u restoranu, troje nas zbijeni na dva maa stola. Dva sata smoo tu bili i pricali. On je sutradan poceo da ima simptome ali ni ja ni ovaj drugi drug nismo bili pozitivni; Nije bila ni njegova zena ni djeca.

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

 

Ovdje vecina nosi maske jos od pocetka septembra, na ulicama i u prodavnicama jer je obavezno. I u mojoj zgradi je obavezno nositi masku.

Problem su restorani i barovi, problem je i skupljanje prijatelja.

u svajcarskoj da nije bilo obaveznog nosenja maski u prevozu, ne bi moglo da se zakljuci da je pandemija. u alzasu u francuskoj po pekarama/poslasticarnicama je vrlo liberalno tumacenje nosenja maski u objektima, pogotovo kod osoblja. supermarketi prepuni ljudi, distanca ne postoji, a svaki 3-4 ima alternativni pristup nosenju maski. kod nemaca u baden virtembergu vrlo slicna situacija, tu sam video nemacki specijalitet da virus nece da nagrne ako imas plasticni pano sa rupama u radnju, onda maska ne treba kasirkama. da ne pricam da ako si napolju, u sve tri zemlje, onda virus ne postoji i moze sve.

 

Edited by precog
Link to comment
15 minutes ago, borris_ said:

ja sam bio u kontaktu sa pozitivnim drugom. Bili smo u restoranu, troje nas zbijeni na dva maa stola. Dva sata smoo tu bili i pricali. On je sutradan poceo da ima simptome ali ni ja ni ovaj drugi drug nismo bili pozitivni; Nije bila ni njegova zena ni djeca.

 

ovo od pre par meseci ... snajkin brat bio pozitivan, zena isto (oboje testirani pozitivno) ... slabe simptome imali (temperatura jedan dan i gubitak cula mirisa) i lako prosli kroz sve to ... zive sa roditeljima penzionerima, jeli za istim stolom, a roditelji niti su pokazali simptome, niti su kada testirani

Link to comment
10 hours ago, precog said:

cega je ljudima pun kurac tacno, toga sto vecinu boli kurac da se pridrzava bilo cega i onda posle kuka na drzavu?

Ljudi danas bre mnogo razmaženi.Ako je za nešto bila dobra vojska da se služi bar se malo očeličiš. A sada kuknjava što treba da se sedi u SVOJOJ kući malo i da nosiš masku. Ljudi bre godinama bili u ratu, pod opsadama a ovde im pun qratz za par meseci i teško da nabiju masku u radnji. Ma nabijem ih na qratz

Link to comment

tacno tako, "ekstremne mere represije" protiv kojih su rame uz rame protestovali gejevi, afd i otvoreni naciji su zapravo bile obaveza nosenja maske u radnji i gradskom prevozu. potpuno nadrealno kakav je retard ljudski rod.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

tacno tako, "ekstremne mere represije" protiv kojih su rame uz rame protestovali gejevi, afd i otvoreni naciji su zapravo bile obaveza nosenja maske u radnji i gradskom prevozu. potpuno nadrealno kakav je retard ljudski rod.

 

Meni nije ni bilo jasno zašto se protestuje, mere u Nemačkoj su oduvek bile prilično smešne - posebno u kontekstu mera u okruženju.

 

Ono što apsolutno razumem su npr. protesti radnika u sektoru kulture, umetnosti ili gastronomije.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...