Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, Redoran said:

 

...  ako jednog dana bude izbio ono baš pravi vojni sukob ili neka društvena arhikriza svetskih razmera, više ljudi će da izgine i nastrada od lažnih vesti i snimaka nego od realnih borbenih dejstava, zaraza ili prirodnih nepogoda.

 

 

... amin.

Link to comment

Umro onaj doktor što je prvi krenuo da priča o virusu, još krajem decembra, pa ga posetila policija i upozorila ga da prestane sa širenjem panike i lažnih vesti...

 

Quote

Coronavirus 'kills Chinese whistleblower doctor Li Wenliang'

A Chinese doctor hailed as a hero for trying to warn others about coronavirus in the early days of the outbreak has died from the virus, Chinese state media say.

Dr Li Wenliang, thought to be 34, tried to send a message to fellow medics about the outbreak at the end of December. Three days later police paid him a visit and told him to stop. He returned to work and caught the virus from a patient. He had been in hospital for at least three weeks.

 

Link to comment

U Nemackoj otac zarazio jednog klinca, pa onda dobio i drugi, a sada i keva. Zanimljivo da niko od njih cetvoro nema nikakve simptome. Koliko je moguca (procitao negde u ovom haosu informacija) prica da utice virus gore na azijate? 

 

Inace, ukupno 13. slucaj ovde. 

Link to comment

Pa to.

 

Sad citao, ni deca uopsteno nemaju jake simptome. Prosto ih bolest preskace, kazu i SARS je bio takav.

 

Od umrlih, do sada samo azijati.

Edited by Caligula
Link to comment
2 hours ago, Skyhighatrist said:

Umro onaj doktor što je prvi krenuo da priča o virusu

Bolnica javlja da mrski BBC laže, doktor je živ, ali u kritičnom stanju...

 

 

 

 

 

Pa ludilo...

Link to comment
On 3.2.2020. at 14:07, Caligula said:

Imamo mi infektolosko, koliko sam shvatio Lonchar licno to hendluje.

 

infektivna-beograd.jpg

 

Zamisljam ga™ u crnoj odezdi sa kukuljicom kako seta rushevnim hodnicima, kosa mu u ruci. Facu ne mora da sminka, to e to

 

btw. Japan i Indija 0 zarazenih?

 

edit: Indija 2, Japan 20

Ima fotografija i FB. 

 

Ne daj bože da dođe kod nas. Kad nas i od običnog gripa pomre dosta ljudi.

Link to comment
4 minutes ago, Skyhighatrist said:

Skoro četvrt testiranih (61 od 273) :ph34r:

 

mnogo ljudi na malom prostoru, virus se dugo zadrzava na povrsini brava npr.

da kinezi nisu pozatvarali sve ovde bi baratali milionskim ciframa

 

SARS je ekspresno nestao sa visokim temperaturama, ako je isti slucaj sa ovim virusom treba biti strpljiv jos par meseci i sedeti kuci. 

 

 

Link to comment

Meni zvuci malo koliko je lako da se virusi prenesu u takvim okolnostima. svako malo imaju noro virus na tim brodovima pa većina putnika dobije srackalicu. Nadam se da imaju svu potrebnu lekarsku njegu.

Link to comment
1 minute ago, banecare1 said:

da kinezi nisu pozatvarali sve ovde bi baratali milionskim ciframa

Da, čini se da je strogi karantin apsolutno neophodan ma kako to izgledalo sa strane...

 

Koliki je procenat (ljudi, zemlje, ekonomije) zahvaćen ovim ne idenjem na šljaku, u školu, biznisi ne rade...?

Ovo bi moglo mnoogo ekonomski da osakati Kinu ako potraje?

Link to comment
9 minutes ago, Skyhighatrist said:

Koliki je procenat (ljudi, zemlje, ekonomije) zahvaćen ovim ne idenjem na šljaku, u školu, biznisi ne rade...?

Ovo bi moglo mnoogo ekonomski da osakati Kinu ako potraje?

 

komuniciram dnevno sa klijentima sirom kine, svi rade iz kuce. dve firme u HK sa kojima su na vezi rade sa pola snage:

 

"Sorry for my delay response. This Chinese New Year holiday has been rough for Asia. As you may already know, China's Chinese New Year holiday have extended until next Monday and our Hong Kong office is working shifts so that we can keep work going back minimize likelihood of virus spreading. It sounds crazy but that's the situation in Hong Kong now"

 

 

mislim da su u svim provincijama zatvorili obrazovne ustanove. mozda ima nekih udaljenih regiona gde skole rade, ali cisto sumnjam. 

 

ekonomski ce se sigurno odraziti negativno, ali nece ih osakatiti ako se situacija sa virusom znacajno ne pogorsa. 

 

Link to comment

Pa da, al' kapiram nije Kina postala to što jeste zato što im 2/3 stanovništva živi od rada iz kuće?

Ogroman procenat verovatno razmišlja ka'će sledeća plata i od čega? Ako potraje još par nedelja (a čini se da je viđeno), biće čupavo.

 

Zanima me da li to može da uzdrma Partiju? Odavde mi izgleda da je homogenost društva visoka, al' dokle?

(mada, mi smo onomad živeli na 5 marona, pa nas je na kraju tek bombardovanje trglo) 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Coronavirus Covid-19 - opšta tema
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...