Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

43 minutes ago, renne said:

uvijača :frust:

 

Vidiš, keva je nekada sama razvlačila testo za "uvijaču" sa sirom ili sirom i zeljem (jaja obavezna), ali ona ju je sama uvek nazivala gibanicom - a rođena je i odrasla kod tvog kraja.

Link to comment
7 minutes ago, nisam ja said:

Ne mogu da se udibljujem sad. Jel ovo prava organska rasprava il se opet zajebavate? Meni izgleda ozbiljno. 

Šta je picaburek? Burek ili pica? 

 

Vidiš da je ozbiljno, neko je dirnuo u burek.

Link to comment
48 minutes ago, BWA said:

pita s mesom je burek.

I to je to.

1 je burek.

Burek Balkanski,posto ga i Albanci isto prave je okrugao u tepsiji od tankih kora.U Nisu smatraju da je standard,1,2 kg pre pecenja,a kilo nakon pecenja da tezi.Ostalo se zove sukane pite i takodje mogu biti punjene mesom,sirom.Imamo i gibanicu,od tankih kora iskljucivo sa sirom.Gle cuda imaju je i Turci,samo je njihova laksa sa manje masti,i dodaju persun,zovu je vodeni burek zbog dodavanja kisele vode.Burek i pite po Nisu i  juznije kod Albanaca /Makedonaca,degazira sve sa prefiksom Sarajevo sto sam do sada probao od pita.Ako mi se jede nesto sa mesom,narucim pljeskavicu.

Link to comment

burek je kurcina, najgora i najodvratnija hrana univerzuma,

samo Srbi mogu da se napasaju odurnim masnim testistem napunjenim mlevenim pacovima ili sirom koji podseca na produkt polnih bolesti.

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

burek je kurcina, najgora i najodvratnija hrana univerzuma,

samo Srbi mogu da se napasaju odurnim masnim testistem napunjenim mlevenim pacovima ili sirom koji podseca na produkt polnih bolesti.

 

mmmm, mleveni paaacovi

 

giphy.gif?cid=790b7611d4c1a8e122cd0b0d4a

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...