Jump to content
IGNORED

Opšte obrazovanje u raljama interneta


laser lotus

Recommended Posts

1 hour ago, radisa said:

Dobro, mi smo imali lika koji nije mogso da nadje sever na karti... On je postao kasnije uspesan mali privrednik... :(

 

Osim ako se ne bavi proizvodnjom GPS uređaja ni ne mora da zna :P

Link to comment
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pt 2.0

    12

  • radisa

    9

  • б1lme3

    8

  • Svarog

    8

Top Posters In This Topic

2 hours ago, theanswer said:

Zašto mislite da je broj ljudi u Srbiji koji bi znali da pokažu Iran tačno na karti veći?

ne znam za broj ljudi u srbiji, ali broj ljudi koji bi u mojoj osnovnoj

školi dobio prelaznu ocenu iz geografije a da tako nešto ne zna je nula.

Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

ne znam za broj ljudi u srbiji, ali broj ljudi koji bi u mojoj osnovnoj

školi dobio prelaznu ocenu iz geografije a da tako nešto ne zna je nula.

 

Da ne zna gde je Iran? Koju si osnovnu školu išla, jel to neki srpski Harvard? 

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

Da ne zna gde je Iran? Koju si osnovnu školu išla, jel to neki srpski Harvard? 

 

isto sam pomislio, kod mene su imali problem da nadju evropu na karti evrope. 

Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

Da ne zna gde je Iran? Koju si osnovnu školu išla, jel to neki srpski Harvard? 

ne samo gde je iran. jebote, pa ni zbog istorije ne možeš da bar otprilike ne znaš gde je iran?!

ne znam što ti je to čudno.

harvard? je l to beše mesto gde je sunđer bob učio fiziku? ako da - bolja je moja osnovna.

imala sam vrlo solidne nastavnike iz većine predmeta. stara garda bili tada. 

a i davno sam išla u osnovnu školu. možda su sada tantuzi, ne znam.

 

edit. sad vidim i lumumba. je l vi mene zezate, ljudi??? :sad:

Edited by pt 2.0
Link to comment

Dobro Point, tvoja osnovna je evidentno bila najjača, ali razumi mladež™. Ja se sećam dece koja nisu znala ni da li je na karti istok levo a zapad desno ili obrnuto.

 

Meni je uvek glupo to kad neka američka televizija/portal hoće da pokaže kako su im građani duduci za spoljnu politiku, pa krenu da po ulici poturaju mape da se prstom pokaže na belosvetsku lokaciju koja se ovih dana bombarduje.

 

Igrom slučaja, oni informisani koji znaju da pokažu obično su najratobornije budale ubeđene da sa tih i tih koordinata preti iminentna™ opasnost... Uvek pomislim, bolje da ne znaju.

Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

ne samo gde je iran. jebote, pa ni zbog istorije ne možeš da bar otprilike ne znaš gde je iran?!

ne znam što ti je to čudno.

harvard? je l to beše mesto gde je sunđer bob učio fiziku? ako da - bolja je moja osnovna.

imala sam vrlo solidne nastavnike iz većine predmeta. stara garda bili tada. 

a i davno sam išla u osnovnu školu. možda su sada tantuzi, ne znam.

 

edit. sad vidim i lumumba. je l vi mene zezate, ljudi??? :sad:

ma pusti ih balavci :D

- ajde za iran se možda nije dobijao kec ali ne daj bože da ne znaš da nabrojiš rudnike Zn, Pb, Cu ili raznih vrsta uglja širom sfrj :happy:

- za 5 si već morao znati rudna bogatstva južne amerike u prste :happy:

Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

ma pusti ih balavci :D

- ajde za iran se možda nije dobijao kec ali ne daj bože da ne znaš da nabrojiš rudnike Zn, Pb, Cu ili raznih vrsta uglja širom sfrj :happy:

- za 5 si već morao znati rudna bogatstva južne amerike u prste :happy:

Vesele 80e... :D

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

Dobro Point, tvoja osnovna je evidentno bila najjača, ali razumi mladež™. Ja se sećam dece koja nisu znala ni da li je na karti istok levo a zapad desno ili obrnuto.

pa ne nije, ni blizu. ovo mi je u rangu ko da me zajebavate što smo učili sabiranje razlomaka u osnovnoj... :blink:

jebote, još uvek pamtim koje sam države morala detaljno da učim iz geografije, ono sve o njima u sitna crevca: španija, mađarska i sr nemačka. :D

mislim, dosta trola, al otkad je pokazivanje na karti bitnijih zemalja (u sred iransko-iračkog rata, btw) bila neka mudrost po osnovnim školama??? 

 

@gone fishing e pa sunce me ogrejalo od tvog posta. :D

a pre toga jezera, pustinje, planinski masivi, slivovi reka... jebote ja sam jugoslaviju (mapu) sama preslikavala u nebrojeno primeraka u svesci za geografiju. te sliv reka, te ovo te ono... moram negde iskopati te sveske... zvucim sad samoj sebi kao ludak. ahahahahaha... cuj da li neko ume da nadje iran... je bo te

Edited by pt 2.0
Link to comment

a pazi, tad da bi znao si morao da imaš atlas ili globus, da se malo pomučiš da potražiš... danas je sve na dva klika, mape, satelitske slike, streetview, a ljudi opet biraju da budu neobavešteni 

  

Link to comment
5 minutes ago, pt 2.0 said:

jebote ja sam jugoslaviju (mapu) sama preslikavala u nebrojeno primeraka u svesci za geografiju. te sliv reka, te ovo te ono...

+1

Srednja medicinska škola.

Medicinska

Link to comment
Just now, braca said:

a pazi, tad da bi znao si morao da imaš atlas ili globus, da se malo pomučiš da potražiš... danas je sve na dva klika, mape, satelitske slike, streetview, a ljudi opet biraju da budu neobavešteni 

  

Danas, ponukan ovom raspravom, krenem da ispitujem ćerku oko jednostavnih stvari iz geografije i ostanam zapanjen kako ništa ne zna...

 

AJde, na raspustu je, smara se, kažem joj, uzmi sutra kartu Evrope i nauči ove veće zemlje gde su i glavne gradove... I sve zemlje na Balkanu...

 

I ona meni, "ali nemam kartu Evrope"... 

 

Pa jebo te, znaš da gledaš Baku Praseta i Dex Rocka, a ne znaš da nađeš kartu Evrope... Baš sam ispizdeo, duplo... Em što ne ume da misli, em što se osećam da sam podbacio kao roditelj... Samo da je jebeno slušala gde putujem, mogla je pola Evrope da zna... Što govori još ponešto, što me još više poražava...

Link to comment

ja u slobodno vreme kada sam bio klinac od 5-6-7 godina gledao u atlas. na kraju naucio sve zastave sa 8-9 godina. nekako mi je neverovatno da ameri ne znaju gde je kanada a gde meksiko o evropi da i ne pricam. bez obzira da li si gledao u globus, atlas ili ne. koliko moras biti neinformisan da to ne znas. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...