Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

1 hour ago, Cane Vukic Prebranac said:

Минуси су рецимо што није мало боље објашњен њихов свијет. Мислим ок, скапирали смо да је Нилфгард непријатељска освајачка краљевина, али могло би се ту мало порадити на појашњавању односа, а и о геноциду над вилењацима.

 

I u knjizi je uvod u taj lor dosta nezgrapno uradjen, po kasicica informacije tu i tamo, a ovi su valjda odlucili da se pridrzavaju knjige. I meni je to minus, ne znam sto su ljudi mahom poceli da izbegavaju prologe, jbt LOTR je pre 20 godina objasnio stvari sa 10minutnim prologom...a sad je valjda popularno da ne kazes sve gledaocu odmah, nego kao da mu slazes slagalicu, mos mislit.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

aaaaaaaaaaa :wub:

 

martin, konstantin, leo, frank...

 

najzarazniji osmeh ima! odmah se i ja iskezim ...i te rupice na obrascicima....ne mogu sagi da oprostim sto ga nije posetila u zatvoru (bron/broen)

 

a on i vilaneva bi trebalo da imaju svoju seriju (killing eve spin off)

Edited by mustang
Link to comment
  • 2 months later...

Smorio Witcher realno. Svaka cast supermenu na odlicnoj glumi, kao i mnogim drugim glumcima, ali ne moze to da izvuce lose snimljenu seriju. Nisam nazalost citao knjige ali vec posle 2 epizode sam mora da se dohvatim mape a tek kad shvatis u 4. epizodi kako pratis 3 razlicitima timeline-a... WTF. Ako su vec hteli da se prave pametni mogli su da nam to naznace, bilo bi zapravo kul, cak da se malo prikaze kako je drugacije izgledao svet u te 3 generacije (u jednoj mirno, u drugoj turbulentno u trecoj totalni raspad...). Ali ne, moraju da se prave pametni, ostavljaju nam clue-ove i mi cemo kao da se odusevljavamo sa tim. How yes no. Ljudi su skroz u pravu da bi jedan dobar prolog ili bar uvlacenje neke price kroz dijaloge objasnio lepse stvari pa bi smo mogli bolje da uzivamo u samoj seriji. Meni na pamet pada Wonderwoman. Kad je akcija konacno zaista krenula (iskrcavnje nemaca na Temeskeru) mi smo vec odlicno znali gde smo i sta su glavni glumci. I malo vise smara svo mracenje, svima tezak zivot, svi se pate. Jbte Yennifer nije izdrzala da cuje kako se smeju devojcice nego je morala da im sasuje kako ce u najboljem slucaju da im iscupaju matericu a u gorem ih pretvore u jegulje. OK, kapiram odakle to dolazi ali moze malo i veselosti. Ovo je vec generalno rant za danasnje serije. BTW, jebalo ih ubijanje Renfi, najbolje ribe u seriji :( 

 

Ostaje nada da ce da se poprave u narednim sezonama.

Link to comment
  • 4 months later...

Po knjigama je imala 12 godina, ako se dobro secam, kada je obucavana u Kaer Morhenu. 15-16 tokom dogodovstina u Nilfgardu. Geralt je pogodjen skroz, dok je Yennefer mogla biti bolja. Razvoj Ciri od bespomocne princeze, do vestog macevaoca je verovatno najzahtevnija stvar za prikazati na nivou cele serije.

Link to comment

Sto mislis tako? Imaju 3-4 godine/sezone da utreniraju klinku i srede je onako kako ce im pasovati, cak im i hronologija u knjigama ide u prilog, samo da su dobro pogodili sa odabirom glumice. 

 

Najveci problem koji ja tu vidim je sto Ciri u knjigama nikada ne postane Ciri iz igre, i sto ce onda fanovi i internet mudraci da seru putem modernih tehnologija socijalnih mreza.

Link to comment

Ja nisam citala knjigu ni igrala igrice, pa ne znam kako ko treba da izgleda :) ali mi je izbor Ciri dobar jer je glumica 2001. godiste ali je vrlo lepo i uverljivo odigrala devojcicu, moze sad da prodje i kao tinejdzerka i kao mlada zena.

Tih nekoliko timeline-a sam primetila tek negde pred kraj :isuse: jeste konfuzno. Gerald je uvek isti. Yenefer mi se svidja.

 

Kad krece nova sezona?

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Sto mislis tako? Imaju 3-4 godine/sezone da utreniraju klinku i srede je onako kako ce im pasovati, cak im i hronologija u knjigama ide u prilog, samo da su dobro pogodili sa odabirom glumice. 

 

Najveci problem koji ja tu vidim je sto Ciri u knjigama nikada ne postane Ciri iz igre, i sto ce onda fanovi i internet mudraci da seru putem modernih tehnologija socijalnih mreza.

Da. Jedino pitanje je kako ce ona izneti ulogu. Kada je o internet mudracima rec, tesko da se moze potezati njen prikaz u knjigama i igrama, posto se igre nadovezuju na desavanja u knjigama.

Link to comment

Stoji da su scenaristi previse zakomplikovali prvu sezonu serije. Kao da je bilo tesko navoditi lokacije i priblizne godine kada se nesto desava. Hteli su da naprave svojevrstan uvod, za naredne sezone i to nije ispalo najsretnije. Ne poznaje svako knjige/igre, da bi odmah mogao uskociti u odgovarajucu epizodu.

Najveci plus prve sezone mi je kako je sam Geralt prikazan, tacno onako kako treba. Atmosfera je uglavnom pogodjena, te se nadam da ce serija biti sve bolja.

Edited by Miljenko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...