Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

1 hour ago, goofs said:

 

Ja koliko vidim i Dzordz i Kavai imaju player-option za sezonu kad Janis postaje slobodan, ako se obojica odluce da je iskoriste nece imati prostora za Janisa. PG kako trenutno igra nema niti jedan razlog da ne iskoriti opciju, dok se sa Kavaijem nikada ne zna.

 

Ili obojica odbiju i potpisu nove ugovore za malo manje para na jos 2 godine, dovoljno da imaju para i za Janisa. I cudnije stvari su se desavale kad gazda ne zali para, a igraci zele jos titula. 

Link to comment
15 hours ago, cartman said:

Slazem se sa tim da je Kerr nasledio dobar tim... ali ga je podigao na novi nivo sto je donekle i posledica sazrevanja igraca i finog podesavanja sistema (dobro ni Durant nije zanemarljiv faktor :P )

Slazem i sa tim da je jako malo crnih HCs u odnosu na to koliki je procenat afroamerickih igraca u ligi. Ali se ne slazem  da je to posledica rasizma i "nariktanog sistema" (nabroj mi 3 igraca iz Nesove generacije za koje mislis da bi bili bolji treneri od njega ... ono cisto subjektivni osecaj nista cold hard facts)

 

Stephen A. Smith je pajac i ovakav nacin hvatanja u kostac sa problemom nema nikakvog smisla ... Peca u buretu jer zna da ce mu ovo doneti gomilu pluseva kod afroamerickih pratilaca na twitteru... milione RT i lajkova... medijsku paznju ..

 

A na boldovano cu ti dati kontra primer... kad si crn imas mnogo vecu sansu da dobijes sportsku skolarinu u NCAA i na kraju krajeva da igras neki nivo profi kosarke. Opet sa druge strane kad si beo imas druge privilegije (mnogo sire i mnogo vece od trenutka kad se rodis)

 

Poenta je u tome da se ne vrti sve oko boje kože i da Nash nije dobio posao zato sto je beo nego zato sto je Steve jebeni Nash - 2x MVP i jedan od najboljih plejmejkera u istoriji ove igre.

 

A ček, mi treba najpre da procenimo kakav će biti trener koji je dobio posao, pa onda ona osnovu toga odlučimo da li protestvujemo ili ne? Steve Nash nam je gotivan lik, pa ćemo da ćutimo, a bunićemo se kad posao dobije neki levi lik tipa Kokoškov? (ok, mi ovde na ppp i njega gotovimo zato što je prvi NBA head coach iz Vojvodine, ali kapiraš šta hoću da kažem)

Treba za ovo da se bune uvek i svaki put. Nije to protest protiv Nasha, već protiv nečeg drugog.

A i realno šta ja imam da procenjujem ko će biti dobar trener, a ko ne. To ne umeju da urade ni ljudi koji su u tom poslu vrednom nekoliko desetina milijardi dolara, a kamoli ja ili bilo ko sa ppp ili bilo ko, bilo gde. Daj da vidimo big data, pa ćemo da donosimo zaključke. A tamo jasno vidimo da white privillige postoji.

Steven A Smith je isto nebitan i ne treba on da bude tema. Na ovakav način se može relativizovati svaki problem. Ako počnemo priču o crnim HCs, onda proglasimo da je to sve samo zarad Steven A Smithovih impression i RTs i onda problema više nema. To što je on prvi ili jedini reagovao ne znači da isto to nije pomislilo i gomila ljudi unutar same lige.

 

Ovo što si boldovao i odgovor na to, ne razumem šta si hteo da kažeš. Kad si crn naravno da imaš vece šanse da dobiješ školarinu da se baviš sportom. Ali to su skill based odluke zato što je crni klinac bolji košarkaš od belog i tavke odluke donosi 1 beli trener da bi zadržao posao i ne zamene ga druim belim trenerom. Taj problem nema nikakve veze sa ovim. To ustvari i nije problem. Lošeg igrača je lako identifikovati i zato tu nema white privilege nego i treneri koji su između svoja 4 zida KKK članovi gledaju kako da dovedu što više crnih igrača.

To je, prosto, common knowlegde.

Kao dokaz prilažem insert iz filma u kojem glumi dosta i NBA igrča :fantom:

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

 

A ček, mi treba najpre da procenimo kakav će biti trener koji je dobio posao, pa onda ona osnovu toga odlučimo da li protestvujemo ili ne? Steve Nash nam je gotivan lik, pa ćemo da ćutimo, a bunićemo se kad posao dobije neki levi lik tipa Kokoškov? (ok, mi ovde na ppp i njega gotovimo zato što je prvi NBA head coach iz Vojvodine, ali kapiraš šta hoću da kažem)

Treba za ovo da se bune uvek i svaki put. Nije to protest protiv Nasha, već protiv nečeg drugog.

A i realno šta ja imam da procenjujem ko će biti dobar trener, a ko ne. To ne umeju da urade ni ljudi koji su u tom poslu vrednom nekoliko desetina milijardi dolara, a kamoli ja ili bilo ko sa ppp ili bilo ko, bilo gde. Daj da vidimo big data, pa ćemo da donosimo zaključke. A tamo jasno vidimo da white privillige postoji.

Steven A Smith je isto nebitan i ne treba on da bude tema. Na ovakav način se može relativizovati svaki problem. Ako počnemo priču o crnim HCs, onda proglasimo da je to sve samo zarad Steven A Smithovih impression i RTs i onda problema više nema. To što je on prvi ili jedini reagovao ne znači da isto to nije pomislilo i gomila ljudi unutar same lige.

 

Ovo što si boldovao i odgovor na to, ne razumem šta si hteo da kažeš. Kad si crn naravno da imaš vece šanse da dobiješ školarinu da se baviš sportom. Ali to su skill based odluke zato što je crni klinac bolji košarkaš od belog i tavke odluke donosi 1 beli trener da bi zadržao posao i ne zamene ga druim belim trenerom. Taj problem nema nikakve veze sa ovim. To ustvari i nije problem. Lošeg igrača je lako identifikovati i zato tu nema white privilege nego i treneri koji su između svoja 4 zida KKK članovi gledaju kako da dovedu što više crnih igrača.

To je, prosto, common knowlegde.

Kao dokaz prilažem insert iz filma u kojem glumi dosta i NBA igrča :fantom:

 

 

 

Ispadoh ja sad KKK member :)

Lepo sam rekao da se slazem sa tobom da white privilege postoji i da kada si beo u Americi imas mnogo bolju startnu poziciju u zivotu . I da je to ono o cemu da se prica svakog jebenog minuta.

Na kraju krajeva ceo ovaj restart NBA je apsolutno u tom tonu. I treba da bude tako. Ne samo u NBA bablu nego uvek i svuda.

 

To sto je Nash dobio posao nema nikakve veze sa njegovom bojom koze i mislim da je nekorektno prozivati takvu legendu da je dobila posao po kljucu. I mislim da takvi nastupi samo razvodnjavaju pravu temu i skrecu paznju sa stvari o kojima stvarno mora da se govori.

 

 

Link to comment
46 minutes ago, napadaj said:

 

 

 

:lolol:

logičke akrobacije level starija jaslena grupa

jok, nego će da zaposle belca koji ima 0 trenerskog iskustva. zato što ima neko drugo iskustvo. iskustvo u advokaturi, kao lekar, iskustvo u prodaji nekretnina ili osiguranja...

ali ako uzimaš trenera sa 0 trenerskog iskustva onda nećeš uzeti lekara ili magacionera nego ex-igrača i onda statistika i verovatnoća kažu da će taj igrač u 80% situacija biti crn. jelda? pa možda jeste u teoriji, ali u praksi vidimo da tih 9 od 16 nije baš 80% nego jedva preko 50% ali šta sad.

 

Link to comment

brt, to je stephen a smith, nije njemu nikad ni ideja da kaze nesto pametno, vec nesto sto ce da proizvede raspravu. nesto kao omiljeni, osim sto zaradjuje ogromne pare od toga.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Joe D said:

brt, to je stephen a smith, nije njemu nikad ni ideja da kaze nesto pametno, vec nesto sto ce da proizvede raspravu. nesto kao omiljeni, osim sto zaradjuje ogromne pare od toga.

Za utehu - #onomad je sam rekao da mu je jedna od baba bila bela™... :)

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

Da li je mogueć da ste uveli rasizam u izbor trenera i procenat crnih trenera u opštoj trenerskj populaciji?
Dokle ide ta rasna retardacija jbt :frust:

a "ubiće nas ta politička korektnost" si izostavio? :sad:

ako nemaš pojma o čemu se priča onda nemoj ni tako da ulećeš. posebno ne sa kvalifikacijama o retardaciji.

 

NBA je liga u kojoj je ubedljivo najbolji GM bio napadnut od strane policajca u trenutku kad je hteo da izađe na parket i proslavi osvajanje titule sa svojim momcima. u hali pred 20.000 ljudi pred kamerama. i onda su još pokušavali da te snimke iskoriste tako da izgleda kao da je 1 crnac napao 1 milicajca. I sve to se nije desilo pre 30 ili 50-60 godina, nego prošle sezone. Istrenirano oko šerifa možda nije naviklo da je crnac u odelu i šimikama, nego samo u dresu i džordankama. Ali ok, sve je to normalno. Uostalom, svake godine u svetu više ljudi pogine od političke korektnosti i običnog sezonskog gripa, no od rasne retardacije.

Bilo je zanimljivo pratiti godinu dana kako se liga baš pretrgla da zaštiti svog by far najboljeg GM od cele situacije i gadova koji su mu hteli napakovati čarlamuTM da bi zaštitili svoje usrano radno mesto.

 

što se tiče samog procesa zapošljavanja, ne znam da li u NBA imaju neke konkretne regulacije, ali u NFL već skoro 20 godina postoji pravilo da za svaki head job opening tim mora da intervjuiše bar 1 minority kandidata aka crnca.  Od kad se uvelo to pravilo broj crnih HCs se zapravo smanjio. Krnu pravilo koje će da glumi fasadu i tobože izbija adute ljudima koji bi probali da pristupe problemu i smisle neko pravo rešnje i ujedno daje adute raznim twiter padobrancima koji jedva da uopšte imaju pojma o čemu se razgovara. 

 

tldr: ljudi koji misle da je ta ogromna disproporcija između broja crnih igrača i crnih trenera nešto organic i da može da se objasni ne-rasnim objašnjenjima, nemaju blage veze kako US profi (a i college) sport funkcioniše.

 

i sad Džodi može biti tužan što omunjeni za razliku od A Smitha ne zarađuje od contenta, ali omunjeni je video kakav on content isporučuje na topiću o Kataijevljevoj vjernoj ljubi, pa ne bih baš ulazio sa njim u ovakve diskusije. :fantom:

 

Možda nekom sad deluje drugačije, ali, iskreno, meni uopšte nije nikakav gušt da razgovaram o ovim stvarima, na US elections teme ne zalazim, kulirao sam i prošle nedelje ovde na NBA topiću kad je bila rasprava o bojkotu nastavka playoffa, a još kad u diskusiju počne da se uleće sa svakakvim nebulozama i otprilike nam još nam fali samo da dođe ona riba sa konjem na avataru pa da se ekipa kompletira, e onda odmah prelazim na rezervni položaj gde se bar content može i naplatiti. Having said that, zvanično proglašavam da su KD, Dindy-Windy i Allen su na trade blocku! Sve Nets igrači, tim koji je konačno posložen po svim propisima, crnci da grindaju, a trener i mozak operacije je high IQ bjelac, biće joga bonito, biće protagonizma! Buy high!

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...