Jump to content
IGNORED

Prava radnicima!


Tihajeza

Recommended Posts

Budete na poslu, svi su tu, i kolege i šef, normalan radni dan.

Odete kući, i sat vremena kasnije stigne viber poruka od šefa svim zaposlenima da se od sutra radi sat vremena duže. 

Evo ne znam...

Link to comment

Nije bilo postavljeno kao pitanje izbora. Više kao gotova stvar, ćuti i radi, može mi se, uvijeno u kultiriška finu obavijest .

Dok neko prvi ne ode iz firme. 

 

Inače glupa računica. Ako povećaš radno vreme za 10%, produktivnost tim potezom smorenih ljudi opadne za toliko, pa u proseku učinak bude isti. 

Link to comment
22 minutes ago, ToniAdams said:

Znaš naravno sa prema zakonu o radu ima obavezu da vam svaki sat preko dodatno plati?

Onako iz glave - koliko zakona se krši u našoj zemlji dnevno, svaki dan, cele godine, stalno i nikom ništa? Iz svih oblasti, u svim granama života?

Od kada radim, a to je skoro dve decenije, prijavljena sam na minimalac, ostatak dobijam u gotovini. 99% ljudi iz moje struke, u privatnim firmama ima taj aranžman (zapravo ne znam nikog ko nema). Tako je bilo u 5 firmi u kojima sam bila, čak i u jednoj stranoj. 

Dobijem ja npr.svoju povišicu, po zakonu dakako. Kovertu dobijem tanju za tačno toliko. Eto zakon.

Link to comment
7 hours ago, Tihajeza said:

Budete na poslu, svi su tu, i kolege i šef, normalan radni dan.

Odete kući, i sat vremena kasnije stigne viber poruka od šefa svim zaposlenima da se od sutra radi sat vremena duže. 

Evo ne znam...

Sačuvaj poruku. Prekovremeno zastareva za 3 godidne. Tužiš kad odeš biz firme 3 godine unazad. 

 

Ja sam za rodjaka tužio restoran u kome radi kao razvozač hrane. Gazda hoće da se nagodi, a rodjak još radi u restoranu. 

 

Dao mu je aneks da radi noću. I za to smo tužili pošto nije poštovana procedura. Gazda priznao tužbu i nije ponovo pokušao da mu da aneks.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Sačuvaj poruku. Prekovremeno zastareva za 3 godidne. Tužiš kad odeš biz firme 3 godine unazad. 

 

Ja sam za rodjaka tužio restoran u kome radi kao razvozač hrane. Gazda hoće da se nagodi, a rodjak još radi u restoranu. 

 

Dao mu je aneks da radi noću. I za to smo tužili pošto nije poštovana procedura. Gazda priznao tužbu i nije ponovo pokušao da mu da aneks.

Svaka cast. Ovo mu dodje najbitniji post napisan na forumu, ikad.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Sačuvaj poruku. Prekovremeno zastareva za 3 godidne. Tužiš kad odeš biz firme 3 godine unazad. 

 

Ja sam za rodjaka tužio restoran u kome radi kao razvozač hrane. Gazda hoće da se nagodi, a rodjak još radi u restoranu. 

 

Dao mu je aneks da radi noću. I za to smo tužili pošto nije poštovana procedura. Gazda priznao tužbu i nije ponovo pokušao da mu da aneks.

A kako dokazujem ekstra sate u vidu radnih subota u proteklih godinu dana? One su uvedene na sličan način, samo usmenom porukom, preko kolege -"poručio vam da se od sutra radi subota...". Za njih nemam viber.

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

A kako dokazujem ekstra sate u vidu radnih subota u proteklih godinu dana? One su uvedene na sličan način, samo usmenom porukom, preko kolege -"poručio vam da se od sutra radi subota...". Za njih nemam viber.

Ovo bi moralo svedocima da se dokazuje, ako se ne vodi evidencija. Можда чак и неким мејловима слатим суботом нпр или нешто слично. Иначе, субота сама по себи није проблем, може радна недеља да траје и 6 дана, али је кључно да се укупно ради 40 часова недељно, плус прековремени рад, макс 8 сати недељно.

Link to comment
22 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

a jel postoji u kombinatu institucija slobodni dan, ne konkretno za ovaj slučaj

 

za sopstvena venčanja, selidbe i sahrane najbližih članova porodice postoji, ako to pitaš.

 

edit: i za slavu.

Edited by ordi
Link to comment
 
za sopstvena venčanja, selidbe i sahrane najbližih članova porodice postoji, ako to pitaš.
 
edit: i za slavu.
A koliko sam čuo i to za venčanja i za selidbu i rođenje je smanjeno, bara u ovih par firmi što su mi rekli ljudi...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Drzava u zamahu...puno posla ima da prestignemo Rumune i Hrvate..pa Madjate..a nek se drze Cesi, Slovaci & Poljaci. 

 

Kakvi sad slobodni dani..dok na zapadu uveliko razmisljaju o cetvorodnevnim radnim nedeljama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...