Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

20 minutes ago, Frile said:

 

Ne sećam koji su tačni datumi bili, ali ne vidim šta je nemoguće u tome da se recimo 5-6 dana od klanja meso pojavi upakovano u vitrini.
Proveriću ako se setim naredni put.

 

Не само да није немогуће, већ месо не би требало конзумирати непосредно после клања, када је доста жилаво и без ароматских структура које везујемо за укус квалитетног меса. Након клања, месо се одлаже у фрижидере где дозрева неколико дана, опушта се и развија укус. 

Link to comment
1 minute ago, Vila Šindivila said:

 

Не само да није немогуће, већ месо не би требало конзумирати непосредно после клања, када је доста жилаво и без ароматских структура које везујемо за укус квалитетног меса. Након клања, месо се одлаже у фрижидере где дозрева неколико дана, опушта се и развија укус. 

+

Link to comment
9 minutes ago, Vila Šindivila said:

 

Не само да није немогуће, већ месо не би требало конзумирати непосредно после клања, када је доста жилаво и без ароматских структура које везујемо за укус квалитетног меса. Након клања, месо се одлаже у фрижидере где дозрева неколико дана, опушта се и развија укус. 

Posle klanja mozes da ga jedes samo ako sam zakoljes.Svi klanicari otkuplju na toplu polutku, a prodaju frigo polutku tako da ko ima redovno snabdevanje ono je na 7 dana.Tako da "sveze" je sirok pojam. 

 

Nisam kupovao meso u tim marketima pa bi i mene interesovalo ko kolje za njih, za Maksi znam da je bio PKB. 

Link to comment
PKB imes radi u sklopu zatvora u Padinjaku. 
Šta njih su pripojili?
E svašta...
Keva mi ceo radni vek provela tamo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

big bull isporučuje delez(e)u i merkatoru, svakodnevno idu isporuke iz klanice u magacine (znam sigurno, jer

angažuju našu firmicu kad im je povećan obim posla, o velikim praznicima, pa njihov vozni park ne može da postigne).

univer mislim da ima svoju klanicu, pik bačka, ili tako nešto.

 

edit: ne znam da li imaju još nekog dobavljača.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment
  • 2 weeks later...

samo da prijavim da su lidlove špecle jedan čisti vrh, isprobane sa raznim umacima, štimaju svuda

k'o da ih je moja pokojna baba simeuna mesila :D

cena za 500 g - 150 din

1170602520_pecle.jpg.711bb5f570ed2d6a38ec427f008ba5d8.jpg

Link to comment
On 24.7.2019. at 22:24, SDSG said:

Posle klanja mozes da ga jedes samo ako sam zakoljes.

Ma možeš, al ne valja. Nije bez razloga što se na svinjokolju jedu samo iznutrice...

Link to comment
20 hours ago, aram said:

Ma možeš, al ne valja. Nije bez razloga što se na svinjokolju jedu samo iznutrice...

 

Zavisi od kraja do kraja,u zapadnoj Srbiji i Sumadiji, sveze meso iseku na kocke i dinstaju na dosta luka, od zacina so, biber i paprika i to jelo samo tad ima tako lep ukus i nikad vise :D Ja se zbog toga radujem kad su svinjokolji, onda isto tako kobasice od svezeg mesa ubace medju cvarke to ako nisi probao mnogo si propustio :D A sve to od mesa iz mesare nikada ne moze da se napravi, a i ne moze da se poredi meso od svinje koju obore pa zakolju i od one koja je omamljena strujom pa zaklana, ni sam nisam verovao dok nisam probao :D jer kod omamljene svinje krv se zadrzi u mesu usled omamljivanja.

 

Tako jedemo vec godinama kad je svinjokolj i nista nam ne fali :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...