Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

3 minutes ago, dragance said:

Harpere, u Engleskoj bi to verovatno i bio slucaj. Ali sigurno ne u zemljama gde fudbal nije jak/prvi sport. Kao recimo kod nas, na NZ ili u Australiji - i slicnim drzavama.

 

Khm, nesto slicno vec postoji i aktivno se radi na tome :)

https://fcredstarnz.com/

 

 

 

 

Svaka cast na ovoj biznis ideji ali ja nigde ne vidim na sajtu da je akademija rezervisana iskljucivo za polaznike srpskog etnickog porekla.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Svaka cast za sajt...ako si u kontaktu sa autorima sajta ili sa akademijom, prenesi pozdrave i kazi im da ne radi par linkova.

 

I da recimo fali snimak iz Barija 91.

Link to comment

npr, kažu da je trenutno najtalentovaniji rumunski igrač izvesni  Jovan Marković iz Beograda,

https://www.theguardian.com/football/ng-interactive/2018/oct/11/next-generation-2018-60-of-the-best-young-talents-in-world-football

 

Quote

Markovic was born in Belgrade to a Serbian father and Romanian mother. Raised by his maternal grandmother in Romania, Jovan initially struggled because of his height (he was very tall). Opponents often wondered whether he was the right age and the Romanian FA had to check with the hospital where Markovic was born to stop the controversy. Markovic scored hundreds of goals in the youth leagues and was offered his first professional contract by Craiova on his 16th birthday. Made his debut for the senior side in a cup game aged 15 and hopes to follow in the footsteps of his idol, Zlatan Ibrahimovic. A series of injuries momentarily stopped his progress but he is convinced those problems are behind him. He is back in Craiova's first team and featured against RB Leipzig in the Europa League qualifiers

 

ali izgleda  su se on i majka razveli od oca i otišli u Rumuniju, tako da su slabe šanse da ga Terza i Kokeza privole da se vrati  :sleep:

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Svaka cast na ovoj biznis ideji ali ja nigde ne vidim na sajtu da je akademija rezervisana iskljucivo za polaznike srpskog etnickog porekla.

Ето боље знаш него Драганче и ја.

Link to comment
3 minutes ago, levi said:

npr, kažu da je trenutno najtalentovaniji rumunski igrač izvesni  Jovan Marković iz Beograda,

https://www.theguardian.com/football/ng-interactive/2018/oct/11/next-generation-2018-60-of-the-best-young-talents-in-world-football

 

 

ali izgleda  su se on i majka razveli od oca i otišli u Rumuniju, tako da su slabe šanse da ga Terza i Kokeza privole da se vrati  :sleep:

Због породичне ситуације дечко је готово 100% Румун.

Edited by porucnik vasic
Link to comment
3 minutes ago, porucnik vasic said:

Ето боље знаш него Драганче и ја.

 

Ne znam bolje nego pitam Draganceta koji je verovatno ukljucen u rad ove akademije. Tvoja cetnicko-emigrantska isprdjivanja me ne zanimaju ni na predmetnim topicima, kamoli na fudbalskom. Za sve emigrante s rezolutnim idejama sta mi u Srbiji treba da radimo i kako da se ponasamo imam univerzalan odgovor - vrati se pa cu onda da cujem sta imas da kazes, do tada sedi tamo gde si i svoje predloge & zahteve zadrzi za sebe.

Link to comment

Naravno, cilj nije samo deca srpskog porekla. Ali od toga je pocelo, a ako hoces nesto ozbiljnije, mora se biti all-inclusive. I to nije nesto lose.

Ali - postoji jedno veliko ali - imao je i Everton svoju akademiju ovde, ima jos nekoliko klubova iz Evrope. "Nase" dete (tj roditelji) ce skoro uvek izabrati Zvezdinu, od neke druge. Da li je to dobar rezon ili ne je na roditelju/detetu. Ja licno nisam zadovoljan kakvu sansu Adam Mitchell nije dobio, a bolji je bio od ondasnje drvne gradje, a Mitchell je bio deo te skole, gde je sada akademija. Ali to je vise do tadasnje uprave u CZ nego ovde.

 

Sta hocu da kazem, cilj je uzeti najbolji talenat od onog sto nam ostane. Vecu sansu imamo da talenat ne izabere negde drugde ako ima nase poreklo, i to nema nikakve veze sa nacionalizmom.

Link to comment
18 hours ago, dragance said:

Naravno, cilj nije samo deca srpskog porekla. Ali od toga je pocelo, a ako hoces nesto ozbiljnije, mora se biti all-inclusive. I to nije nesto lose.

Ali - postoji jedno veliko ali - imao je i Everton svoju akademiju ovde, ima jos nekoliko klubova iz Evrope. "Nase" dete (tj roditelji) ce skoro uvek izabrati Zvezdinu, od neke druge. Da li je to dobar rezon ili ne je na roditelju/detetu. Ja licno nisam zadovoljan kakvu sansu Adam Mitchell nije dobio, a bolji je bio od ondasnje drvne gradje, a Mitchell je bio deo te skole, gde je sada akademija. Ali to je vise do tadasnje uprave u CZ nego ovde.

 

Sta hocu da kazem, cilj je uzeti najbolji talenat od onog sto nam ostane. Vecu sansu imamo da talenat ne izabere negde drugde ako ima nase poreklo, i to nema nikakve veze sa nacionalizmom.

ne znam za tu akademiju i generalno australiju/novi zeland

ali zvezda nema ama bas nikakav razlog da se svede samo na srbiju/srbe

na stranu sto to nema veze sa njenom tradicijom i na stranu sto je suludo brojati  krvna zrnca fudbalera, to pre svega ekonomski/poslovno nije dobro

najjednostavnije srba ima do 10 miliona

 

zvezda treba da se pozicionira kao vodeci klub ove regije (balkan), cak na neki nacin i istocne evrope

jer zvezda uz steauu i dinamo kijev jeste najveci klub istocne evrope

niej vise 70 i neka, a i zbog ratova i svega sto je usledilo, te godina kad je zvezda nestala sa fudbalskih mapa tako nesto je bilo nemoguce

pre svega zbog ekonomije i globalizacije, zvezda verovatno vise nikad nece ni povratiti tu ulogu u potpunosti, ali treba teziti tome (da bude "globalni" ili makar regionalni brend)

 

mozda verovatno ne hrvati i albanci, ali zasto bi zvezda unapred zatvarala vrata sa neke klince iz npr makedonije, slovenije, bugarske ili pomenute zenice? jel ima neki klub koji je veci magnet na tim prostorima od zvezde? pa jednostavno, nema

i zato je ako ni zbog cega drugog suludo da se predstavljamo i tezimo da budemo iskljucivo srpski klub

Link to comment
26 minutes ago, pbg12345 said:

ne znam za tu akademiju i generalno australiju/novi zeland

ali zvezda nema ama bas nikakav razlog da se svede samo na srbiju/srbe

na stranu sto to nema veze sa njenom tradicijom i na stranu sto je suludo brojati  krvna zrnca fudbalera, to pre svega ekonomski/poslovno nije dobro

najjednostavnije srba ima do 10 miliona

 

zvezda treba da se pozicionira kao vodeci klub ove regije (balkan), cak na neki nacin i istocne evrope

jer zvezda uz steauu i dinamo kijev jeste najveci klub istocne evrope

niej vise 70 i neka, a i zbog ratova i svega sto je usledilo, te godina kad je zvezda nestala sa fudbalskih mapa tako nesto je bilo nemoguce

pre svega zbog ekonomije i globalizacije, zvezda verovatno vise nikad nece ni povratiti tu ulogu u potpunosti, ali treba teziti tome (da bude "globalni" ili makar regionalni brend)

 

mozda verovatno ne hrvati i albanci, ali zasto bi zvezda unapred zatvarala vrata sa neke klince iz npr makedonije, slovenije, bugarske ili pomenute zenice? jel ima neki klub koji je veci magnet na tim prostorima od zvezde? pa jednostavno, nema

i zato je ako ni zbog cega drugog suludo da se predstavljamo i tezimo da budemo iskljucivo srpski klub

И шта је ово друго од оног што сам ја написао?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...