Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Postoji li neko pravilo da vozač koji vozi na 3 točka i kome se guma raspada možda ne sme da preskoči da udje u pit lane i produži na stazi u takvom stanju, ugrožavanje neke opšte bezbednosti il slično?

Link to comment
1 minute ago, ducca said:

Postoji li neko pravilo da vozač koji vozi na 3 točka i kome se guma raspada možda ne sme da preskoči da udje u pit lane i produži na stazi u takvom stanju, ugrožavanje neke opšte bezbednosti il slično?

Postoji ukoliko ostavlja delove po stazi, tada stjuarti mogu da ga iskljuce koliko ja znam.

Link to comment
5 minutes ago, assignment said:

Ali da se najtvrdja mešavina od gume ovako razpadne nije baš normalno, još ako se uzme u obzir da se desilo različitim timovima 🤔🤔🤔

 

Jos kad se uzme u obzir da narednog vikenda na istoj stazi treba da voze na meksim gumama...

Link to comment
9 minutes ago, Aleksandar88 said:
13 minutes ago, Radoye said:
 
Jos kad se uzme u obzir da narednog vikenda na istoj stazi treba da voze na meksim gumama...

Dva-tri stajanja će rešiti problem.

 

Pa da, ili to ili manje agresivan setap. Ali opet ce se naci neko pametan da rizikuje i da proba da skrati trku za tih 20-25 sekundi koliko traje jedan servis u boksu i pokusa da tako stekne prednost. Bice interesantno u svakom slucaju.

Link to comment

Meni je najfascinantnija razlika između Leklera i Vetela...ajde Max i Albon, to je očekivano, ali Vetel je 4-struki svetski prvak jbt.

 

Enstone tradicionalno najlakši sa gumama, još od rane Alonsove ere...najzad pravi rezultat za Renault.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Petovic stalno ispravno ponavlja da je draz F1 oduvek bila nepredvidivost, a evo i danas najbolje potvrde toga. Iako ce mnogi osuti drvlje i kamenje na Pirelli jer su omanuli u projekcijama koliko ce gume biti opterecene, sto jeste naravno tacno, dobro je sto su ekipe ispale iz svoje komforne proracunske zone. Za sampionat bi bilo bolje da je i Hamilton ispustio pobedu, ali opet je pokazao koliko je djavolski dobar voz balansero.

 

Raduje me sto su se Rendze pokazale u dobrom izdanju.  Trkacki tempo nam je jaca strana, iako su Ric i Ocon veci deo trke vozili tik iza rivala ispred, ipak su uspeli dovoljno da sacuvaju gume za snazan finis..

 

Sledece nedelje sa jos meksim gumama 2 pit stopa su must, a to otvara nove mogucnosti i takticka nadmudrivanja. Jedva cekam..

Link to comment

Najbolji trenutak dana za mene je Okonovo obilaženje Strola...najzad je bio agresivan, kakav je bio u FI, prethodnih par trka je bio izuzetno oprezan.

Link to comment

Da, bio je rezervisan i po sopstvenom priznanju, nije zeleo puno da rizikuje dok se ne vrati malo u trkacki ritam i oseti sigurnijim. Nadam se da ce biti sve bolji.

 

Ako naletis na klip Danijevog obilazenja Landa u finisu, okaci molim te. To nije bilo u prenosu..

Link to comment

Omladina me omela, nisam gledao, citam ovo ovde, reko, ko zna sta je bilo, pogledam rezultate, ono Luis prvi, Botas zadrzava Rasela. Salu na stranu, zalosna je formula.

Link to comment
33 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Da, bio je rezervisan i po sopstvenom priznanju, nije zeleo puno da rizikuje dok se ne vrati malo u trkacki ritam i oseti sigurnijim. Nadam se da ce biti sve bolji.

 

Ako naletis na klip Danijevog obilazenja Landa u finisu, okaci molim te. To nije bilo u prenosu..

 

Ne mogu da nađem.

 

btw, odlazak Rozberga 2016.g. je bio baš veliki gubitak za F1. Jedan od najpotcenjenijih vozača, za 4 godine imao je 29-35 polove protiv Hamiltona (Botas 12-30). Da je ostao, 2017-2018 sa jakim Ferarijem bi bila baš ludilo...da ne govorim da bi čak i ova godina bila interesantna.

 

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Ric je obisao Landa samo zato sto ga je Sainz kocio, a Lando nije imao dozvolu da ga obidje, iako je bio brzi. Trazio je nekoliko puta od tima da Sainz ubrza jer mu je Ric bio jako blizu, ali se nista nije desilo, verovatno jer je Sainz vec imao problema sa gumama.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...