Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2017/18


Dali_man

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    1144

  • Rumpelstiltskin

    1000

  • MaErAkLoIJA

    605

  • Dali_man

    425

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad pogledamo nas tim jedini razigrani igrac posledjih mesec i po je bio Micic. Pre toga je i on igrao klimavo pa ponekad i ispod proseka.

Kontam da je on igrac kome treba izazov kao i Cakiju. Caki je bio pravi samo onda kada se moralo. To je pokazao i protiv Napretka ali i protiv Spartaka kada je sa Micicem sakrio loptu. Ne sumnjam da ce ova dva igraca biti na svom maksimumu u kvalifikacijama.

Noma kako nije igrao je na kraju bio zadovoljavajuci. Mislim da mu za ovu poziciju treba malo vise misica. On odigra tri napada dobro pa jedan debelo zasere. Ima debele oscilacije sto moze biti posledica neigranja ali treba njega malo zategnuti i to je to. Mislim da bi mu masa pomogla da stabilnije igra na ovoj poziciji.

U napadu u prvi plan izbija Sinisa Babic koji je i krilo i plej. Decko je odigrao za desetku i steta sto nije imao razigranije saigrace.

Stanisavljevic je daleko od forme i ako on uspe da uhvati formu pred kvalifikacije mi smo na konju.  Mislim da i njemu fali izazov i sad kada je odigrao polusezonu mislim da ce biti onaj pravi posle priprema.

Pavkov je pokazivao vise zelje u prvom delu sezone, nekako je vise bio napaljen. Ipak cinjenica da je dao desetak golova iz penala govori da je kvalitetom daleko od 23 data gola. Nekako mi se cini kao da ce sad da eksplodira, kao da mu malo treba ali nekako mi je uvek nedorecen.  I takav bi mnogo znacio za kvalifikacije a mozda bi sa pravim trenerom pokazao svoj puni potencijal.

Slavisa je igrac za nasu ligu. Mislim da slabo odigra protiv jakih i da moze da se upotrebi za zetvu bodova protiv slabih ekipa. Mislim da nije igrac na koga bi mogli da se oslonimo u kvalifikacijama. Za spica mu nedostaje skocnost, agilnost i brzina kao i bolja realizacija. Za krilo mu nedostaje takodje brzina i prodornost.

 

Babic i Caki po meni najbolje igraju iza spica i ako ostanu mislim da bi trebali da se menjaju na poziciji pleja.  Babicu mozda fali malo brzine za krilo i mislim da se bolje snasao na pleja.

Remont odbrane je nuzan i kao sto rekoh bio bi zadovoljan sa stoperskim tandemom Trajkovic- Crnomarkovic plus Simunovic - Miladinovic.

Desno Stanisavljevic plus Mrkic koji bi bio zamena za oba krila i kompletan remont leve strane. Mislim da levo krilo treba da se dovede da bude za dva koplja bolji od svih uz neko odlicno levo bekce. Desno bi mogli da isforsiramo Aksentijevica koji je kod svih bio i standardan i dobro igrao osim kod Recka. Kao uostalom i Miladinovic.

Imamo mnogo mladih igraca koji bi trebalo da dobiju sansu u sledecoj sezoni. Krstic, Apostolovic, Golubovic, onaj iz Brusa levo krilo-bek, pa onaj iz Brodarca koji mi ne uliva za sada neko veliko poverenje.

Ne bi trebali da se pretrpavamo kao sto smo to uradili sa zadnjom linijom. Imamo sest-sedam neupotrebljivih stopera. Ipak Pavkov i ako odigra kvalifikacije mislim da sigurno odlazi posle njih i da trebamo da dovedemo nekog finog centra. I to ce verujem da bude i najteza misija za nas.

 

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Lepa Mare analiza, sve si uglavnom rekao, mada si pricao o aktuelnim igracima, a tu je pitanje ko ce ostati a ko otici veliko. Mislim da s Lalatom ne moze ozbiljna prica da bude jer jednostavno on i Ivica garantuju da nece da ostane duze od dva, tri meseca. Jer em ovaj se nigde nije zadrzao duze od polusezone ili koji mesec manje vise, em gi onaj menja treneri ko carape, "ne da im da sazru"...

Link to comment

Od 94 kluba medju kojima cekamo zreb fale jos samo 17, 10 koja ubrzo zavrsavaju prvenstva i kupove, i 7 koji ce doci iz preliminarne runde

 

First qualifying round
Croatia Osijek (4th) Bulgaria CSKA Sofia (2nd) Iceland Stjarnan (2nd) Republic of Macedonia Shkupi (4th)
Romania Viitorul Constanța (4th) Bulgaria (PW) Iceland FH (3rd) Estonia FCI Levadia (CW)
Denmark Nordsjælland (3rd) Serbia Partizan (CW) Finland KuPS (2nd) Estonia Nõmme Kalju (3rd)
Denmark (PW) Serbia Radnički Niš (3rd) Finland Ilves (3rd) Estonia Narva Trans (5th)[Note EST]
Belarus Dinamo Minsk (2nd) Serbia Spartak Subotica (4th) Finland Lahti (4th) Montenegro (CW)
Belarus Shakhtyor Soligorsk (3rd) Kazakhstan Kairat (CW) Albania Luftëtari (3rd) Montenegro Budućnost Podgorica (2nd)
Poland Lech Poznań (3rd) Kazakhstan Irtysh Pavlodar (4th) Albania Laçi (CW/4th) Montenegro (3rd)
Poland Górnik Zabrze (4th) Kazakhstan Tobol (5th)[Note KAZ] Albania Partizani (5th)[Note ALB] Armenia Gandzasar Kapan (CW)
Sweden AIK (2nd) Slovenia (CW) Republic of Ireland Dundalk (2nd) Armenia Banants (2nd)
Sweden BK Häcken (4th) Slovenia (2nd) Republic of Ireland Shamrock Rovers (3rd) Armenia Pyunik (5th)[Note ARM]
Israel Maccabi Tel Aviv (2nd) Slovenia Domžale (3rd) Republic of Ireland Derry City (4th)[Note IRL] Luxembourg (CW)
Israel Beitar Jerusalem (3rd) Slovakia Slovan Bratislava (CW) Bosnia and Herzegovina Željezničar (CW) Luxembourg Progrès Niederkorn (2nd)
Scotland Rangers (3rd) Slovakia DAC Dunajská Streda (3rd) Bosnia and Herzegovina Sarajevo (3rd) Luxembourg Fola Esch (3rd)
Scotland Hibernian (4th) Slovakia (PW) Bosnia and Herzegovina Široki Brijeg (4th) Northern Ireland Coleraine (CW)
Cyprus Apollon Limassol (2nd) Liechtenstein Vaduz (CW) Georgia (country) Chikhura Sachkhere (CW) Northern Ireland Glenavon (3rd)
Cyprus Anorthosis Famagusta (3rd) Hungary Újpest (CW) Georgia (country) Dinamo Tbilisi (2nd) Northern Ireland Cliftonville (PW)
Norway Molde (2nd) Hungary (2nd) Georgia (country) Samtredia (3rd) Lithuania Stumbras (CW)
Norway Sarpsborg 08 (3rd) Hungary (3rd) Latvia Liepāja (CW) Lithuania Žalgiris (2nd)
Azerbaijan (CW) Moldova Milsami Orhei (CW) Latvia Riga FC (3rd) Malta Balzan (2nd)
Azerbaijan Gabala (CW/2nd) Moldova Petrocub Hîncești (3rd) Latvia Ventspils (4th) Wales Connah's Quay Nomads (CW)
Azerbaijan Neftçi Baku (3rd) Moldova Zaria Bălți (5th)[Note MDA] Republic of Macedonia Vardar (2nd) Faroe Islands NSÍ Runavík (CW)
Bulgaria Slavia Sofia (CW) Iceland ÍBV (CW) Republic of Macedonia Rabotnički (3rd)  
Preliminary round
Lithuania Trakai (3rd) Wales Cefn Druids (PW) Gibraltar (2nd) San Marino Tre Fiori (3rd)
Malta Gżira United (3rd) Faroe Islands KÍ Klaksvík (2nd) Andorra Engordany (2nd) Kosovo Prishtina (CW/2nd)
Malta Birkirkara (4th) Faroe Islands B36 Tórshavn (3rd) Andorra Sant Julià (3rd)  
Wales Bala Town (4th)[Note WAL] Gibraltar (CW) San Marino Folgore (2nd)

 

 

Link to comment
18 minutes ago, W.F.C. said:

Lepa Mare analiza, sve si uglavnom rekao, mada si pricao o aktuelnim igracima, a tu je pitanje ko ce ostati a ko otici veliko. Mislim da s Lalatom ne moze ozbiljna prica da bude jer jednostavno on i Ivica garantuju da nece da ostane duze od dva, tri meseca. Jer em ovaj se nigde nije zadrzao duze od polusezone ili koji mesec manje vise, em gi onaj menja treneri ko carape, "ne da im da sazru"...

Mislim da u slucaju Lalata nece biti takva prica. Lalatovic je i sa Borcem i Vojvodinom i sad sa Cukom pokazao da ume da ukomponuje ekipu. Zna da prepozna talenat i da ga obradi. Igra cvrsto i nijedan od blizanaca ga nije nadigrao. Mozda se desi ali obicno su to tvrde utakmice.

Pretpostavljam da ce Stanisavljevic, Micic, Noma, Caki, golmani, Mrkic a mozda i Pavce ostati. Tu je mozda i Babic, Aksentijevic od da kazem nosioca.

Ne verujem da ce da bude bas neka rasprodaja a ne znam bas ko se toliko istakao pa da ga kupi neko. Micica sigurno nece u 34oj godini.

Verujem da nece biti nekih odlazaka mozda Raulce jer je zasluzio i koliko vidim nije se nesto ni naigrao. Ipak on nije bio nosioc.  Slavisko po meni moze slobodno da ide i ako je bio u startnu postavu.

Mislim ne pravi se tim od nule mora neko i da ostane ako smo iole ozbiljni.

Lalatovic je mozda bolji od Djumija u motivacionom smislu ali mozda i ne znam Djumijev ukus za igrace jer nije odradio ni jedan prelazni rok pa je pitanje kako bi se tu pokazao. Sem toga mislim da je Djumi bolja opcija. Sa druge strane Lalat je odradio dobar prelazni rok i u Borcu i Vojvodini i sad u Cuki. Jeste da su ukljuceni i drugi ljudi tj. sportski sektor ali ne verujem da bi doveli nesto sto trener ne aminuje.

Toncevu je bitno da napravi ekipu koja ce vise da pobedjuje na kvalitet i igru a manje na gurku. Verujem da ce i u sledecu sezonu da udje sa dodatnim planom ako mu plan A ne uspe. Ove godine su ga treneri mnogo namucili pa je mozda i zato ona izjava da nismo ni svesni koliko je bilo tesko ili ti teze od onoga sto se naizgled cini da dodjemo do trece pozicije. Jedino tu ne vidim Djumija jer imao je igru ali rezultat nekad dodje odmah nekad treba malo da se saceka. Imao je nepovoljan raspored plus ono nevreme kada su nas carapani prejebali. Ta utakmica bi drugacije izgledala da je vreme bilo normalnije.

Lalatovic bi imao jako solidnu ekipu ili bazu plus renoviranu odbranu i jos po neki kvalitet u napadu. Uz vetar u ledja koji bi bio manje vidljiv nego ove sezone verovatno bi uspeo da izbori ponovo trece mesto i to dosta lakse. Jeste da ce i Vojvodina i ostali da se pojacavaju ali ako u timu imas jednog Cakija, Stanisavljevica, Micica, Babica, Aksentijevica pa i Nomu, Acu uz duplo bolju odbranu koja je glavni krivac za vise od pola prosutih bodova mislim da mozemo da se nadamo i udjemo sa vecim optimizmom u narednu sezonu.

Naravno ako se igracima ne podigne forma nista nismo napravili ali zato je tu Lalatovic ili nadam se neki trener po meri da se brine o tome :D

Link to comment
3 minutes ago, Rumpelstiltskin said:

Kapatane, eno pozvan ti omiljeni golman  u repku, da ne nakukujes vise ...

Valjda nas svima bio miljenik i nije krio da meraklija.

Link to comment
14 minutes ago, Redrooster said:

Valjda nas svima bio miljenik i nije krio da meraklija.

 

ma to ja malo podbrckujem kapetana, sto kukao da izbacen iz repke sto nije igrao po blizanci ... a u njoj najbolji pojedinci nisu opipelili ni jednu ni drugu stranu brda ... a kapetan, ko kapetan :)

Link to comment

Provalio sam ko je precedniku mentor.

 

Bernard Tapi, kada je Marsej osvajao Ligu Sampiona:

"Tapi je, za razliku od Pete republike i ponajviše njoj blagodareći, mogao sve. Bio je svemoćni vlasnik kluba neograničenog budžeta, bio je šef struke iako su se nominalni treneri uvek menjali (pitali su ga jednom zašto Marselj menja toliko trenera. “Marselj nikada ne menja glavnog trenera”, uzvratio je),”

Link to comment
  • teacher unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...