Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

Ako sam te dobro razumeo, mozes direkt preko Paypala to da uradis. Otvori sebi nalog, i probaj da uradis transfer na nalog primaoca (treba ti njegov e-mail sa kojim se registrovao na Paypal). Tu ce te Paypal pitati dal hoces da platis sa svog saldoa i karticom, biras ovo drugo i teras dalje.

 

Sta ce on posle da radi sa tim novcem je svojevrsna zavrzlama za sebe, ali to te valjda ne interesuje.

Link to comment
7 minutes ago, goofs said:

Ako sam te dobro razumeo, mozes direkt preko Paypala to da uradis. Otvori sebi nalog, i probaj da uradis transfer na nalog primaoca (treba ti njegov e-mail sa kojim se registrovao na Paypal). Tu ce te Paypal pitati dal hoces da platis sa svog saldoa i karticom, biras ovo drugo i teras dalje.

 

Sta ce on posle da radi sa tim novcem je svojevrsna zavrzlama za sebe, ali to te valjda ne interesuje.

E to, a da li moze bez otvaranja tog naloga?

Link to comment

Ja sam morao da otvorim PP biznis nalog kako bi ameri mogli da placaju na sajtu karticom (bez pp naloga). Tom logikom (mozda) ako primalac ima biznis nalog trebalo bi da moze da se rijesi to.

  • +1 1
Link to comment


Ako ces "tek tako" da uplastis novce nekome na PP, onda moras imati nalog. Jer - kako bi inace platila karticom ili direktno iz banke, kada to ne postoji kao opcija tvoje banke?




Mnogi sajtovi koji prodaju stvari recimo rade samo preko PP, i tu se onda placa preko PP ali ne moras imati i nalog, vec samo usputno koristis PP uslugu sa svojom karticom.




 




//U cemu je inace problem da otvoris PP nalog? Ne kosta nista, ne moras da ostavis povezanu karticu ako se plasis iz sigurnosnih razloga? Ja inace vec mnogo godina koristim PP, sve je super.


Link to comment

Da, jedino ako primalac ima biznis nalog pa ti posalje zahtev za uplatu na osnovu neke fakture/usluge/prodaje.

 

Ovako moras da inas nalog, ali onaj najpbicniji, ne moras ni da ga vezujes za svoj racun u banci tj. karticu, karticu mozes i jednokratno samo da upotrebis za tu uplatu. Nakon toga ti ostaje prazan nalog, nit kosta nit vredi ista.

Link to comment
  • 6 months later...

je l neko koristi WISE kao sredstvo uplate novca iz inostranstva u Srbiji, roditeljima i sl...tj iy porodicnih razloga, ne poslovnih?

koliko vidim, ovde je provizija minimalna, a ne znam kako se dalje tretira ta transakcija? Da li je slucaj kao sa paypalom, dakle, proverava se, placa se porez i sl, ili kao western union, koji je samo nacin transfera para. i da li je jednostavna uplata na moj racun, sa IBANom i SVIFTOM komplikovaniji i skuplji transfer novca od ovog WISEa? 

Ili mi preporucite neku najbezbedniju varijantu, ali ne tako sklupu varijantu kao sto je WU, bicu zahvalna :D

Link to comment
Just now, nezvanova said:

je l neko koristi WISE kao sredstvo uplate novca iz inostranstva u Srbiji, roditeljima i sl...tj iy porodicnih razloga, ne poslovnih?

koliko vidim, ovde je provizija minimalna, a ne znam kako se dalje tretira ta transakcija? Da li je slucaj kao sa paypalom, dakle, proverava se, placa se porez i sl, ili kao western union, koji je samo nacin transfera para. i da li je jednostavna uplata na moj racun, sa IBANom i SVIFTOM komplikovaniji i skuplji transfer novca od ovog WISEa? 

Ili mi preporucite neku najbezbedniju varijantu, ali ne tako sklupu varijantu kao sto je WU, bicu zahvalna :D

 

Ja sam po prvi put koristio WISE sad pre dve nedelje, stiglo bez ikakvih problema. Stiglo na EUR bankovni račun ovde za dan i po.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam kako je sa zakonom u Srbiji, ali u BiH slican zakon kaze da SVA primanja iz inostrantsva, cak i tetka iz Kanade da posalje, mora da se plati porez. Ja nisam jedan dio placao u 2020., u avgustu 2021. mi banka trazila sve moguce i nemoguce info o tim sredstvima, izmedju ostalog i dokumentaciju o placenom porezu. Ja odgovorim poduzim tekstom, sve objasnim, da bi 1.10. naprasno blokirali mi kartice i nakon dva dana gluvih telefona rekli da podignem sredstva i ugasim racune :laugh: Stoka. Tako da kontam da je pitanje vremena kad ce da naplate bez obzira na sredstvo.

 

Ja sam jedan dio rijesio tako sto mi neki klijenti placaju na Payoneer nalog, a kod njih dobijes njihovu karticu (mastercard zapravo) i koristim je u ovde a sredstva ostaju u US, Singapuru, gdje vec. Neka mizerna provizija prilikom placanja karticom, sve super.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, nezvanova said:

je l neko koristi WISE kao sredstvo uplate novca iz inostranstva u Srbiji, roditeljima i sl...tj iy porodicnih razloga, ne poslovnih?

koliko vidim, ovde je provizija minimalna, a ne znam kako se dalje tretira ta transakcija? Da li je slucaj kao sa paypalom, dakle, proverava se, placa se porez i sl, ili kao western union, koji je samo nacin transfera para. i da li je jednostavna uplata na moj racun, sa IBANom i SVIFTOM komplikovaniji i skuplji transfer novca od ovog WISEa? 

Ili mi preporucite neku najbezbedniju varijantu, ali ne tako sklupu varijantu kao sto je WU, bicu zahvalna :D

Koristim ga ja redovno poslednjih 6 meseci. Ima više opcija: sa računa, karticom, i još par. Ja koristim prenos karticom, ne znam kolika je tačna provizija al vrlo je povoljna. Dosuše pre 2 nedelje je stigao email da su povećali proviziju pa ću videti za par dana koliko su poskupeli.

Family support štikliram, do sada poresko nije proveravalo tj. banka nije tražila dokaz o poreklu.

Preporuka za Wise.

  • +1 2
Link to comment

@nezvanova upravo sam uradio transfer, nova  provizija je 1.015%, pre je bila 1.01%. Provizija je manja ako radiš transfer sa bankovnog računa nego preko kartice. Ja to ne mogu jer e država iz koje šaljem novac zabranila bankovne transfere u Srbiju.
Pretpostavljam da imaju i neki fixni minimum ako su mali transferi i uvek stoji napomena da je moguća naplata usluge/provizije od strane Intermediate/Corresponding i primajuće banke. U mom slučaju primajuća (Erste) uzme 10e a intermediate ništa.
 

Edited by maheem
  • +1 1
Link to comment
  • 1 year later...

Drugari treba da prebacim nekih 600 evrica sestri u Africi pa me zanima koja je najisplativija varijanta? Obicno idem preko WU ali oni deru, uzeli bi mi na proviziju i kurs jedno 75 evra.

Nesto jednostavno i po mogucstvu da me drzava ne zeza za porez ako moze.

 

E da, jel safe da se koristi https://www.westernunion.com/rs/en/home.html ili bolje da se radi od menjacnice?

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Drugari treba da prebacim nekih 600 evrica sestri u Africi pa me zanima koja je najisplativija varijanta? Obicno idem preko WU ali oni deru, uzeli bi mi na proviziju i kurs jedno 75 evra.

Nesto jednostavno i po mogucstvu da me drzava ne zeza za porez ako moze.

 

E da, jel safe da se koristi https://www.westernunion.com/rs/en/home.html ili bolje da se radi od menjacnice?

 

Jednostavno uradi transfer, doznaku, sa računa u banci. Ne bi trebalo da košta 75€. Svrha uplate: pomoć članu porodice. Nema nikakvog poreza.

Link to comment
6 minutes ago, Luther said:

 

Jednostavno uradi transfer, doznaku, sa računa u banci. Ne bi trebalo da košta 75€. Svrha uplate: pomoć članu porodice. Nema nikakvog poreza.

Mislis na swift? 

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Mislis na swift? 

Odeš u svoju banku i tražiš da se novac transferiše na račun sestre. Pitaš koliko to košta.

Naravno da je Swift, svi transferi du preko Swifta

Edited by Luther
Link to comment
23 minutes ago, Shan Jan said:

Drugari treba da prebacim nekih 600 evrica sestri u Africi pa me zanima koja je najisplativija varijanta? Obicno idem preko WU ali oni deru, uzeli bi mi na proviziju i kurs jedno 75 evra.

Nesto jednostavno i po mogucstvu da me drzava ne zeza za porez ako moze.

 

E da, jel safe da se koristi https://www.westernunion.com/rs/en/home.html ili bolje da se radi od menjacnice?


Jeste siguran, ja saljem mami i kome treba redovno iz Kanade.

Jedina napomena bi bila da WU ima dosta nizak kurs u odnosu na banke itd.

MoneyGram ima malo bolji kurs cini mi se, ali njih nisam dugo koristila

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...