Jump to content
IGNORED

idiomi, izreke, uzrečice


Otto Katz

Recommended Posts

ako, ako, imamo i mi u porodicnom nasledju slicnih stvari. recimo: nije to neki kumst (nem. kunst) - prosto je, jednostavno.nego, sta cemo sa budzenjem, karabudzevinama i slicnim?poz

Link to comment
ako, ako, imamo i mi u porodicnom nasledju slicnih stvari. recimo: nije to neki kumst (nem. kunst) - prosto je, jednostavno.
То ти је кумст - поједеш флашу, оставиш дунст.
nego, sta cemo sa budzenjem, karabudzevinama i slicnim?
Ма збуџићемо нешто :lol:
Link to comment
a nastradat ćeš kao žuti? ko je žuti i što mu se dogodilo?
zuti mrav, koliko znam. al ne znam i sta mu se konkretno desilo :unsure: zna li neko za koga tacno se vezuje izreka glup kao slikar?
Link to comment
Sve je to jednak trukeraj.
jel' to od 'trukovati' - stampati? u smislu, sve na isti kalup?ako ne zbudzimo, mozda cemo uspeti da smandrljamo :D za glupog slikara ne znam, ali mi prvi pade na pamet hitler.evo jedne malko brezobrazne: 'jednom kum kumcetu vidi dupe' (na krstenju, dok ga drzi nad onim lavorom). znaci: neces me dvaput zavrnuti.poz
Link to comment

pa jest mnozina: 1 zut, mnogi zuti.i ja sam dugo mislila da je to neki Zuti. valjda zato sto mi je, u detinjstvu, kraj bio pun zestokih momaka sa nadimcima mrki, suri, i sl. bio i jedan kaljavi :lol: poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
nego, sta cemo sa budzenjem, karabudzevinama i slicnim?
Ima u Nušićevoj Autobiografiji objašnjenje da je budža batina sa zadebljanjem, glavom na kraju, kijača. To je u onom delu gde im učitelj slikovito predstavlja ćirilična slova, pa je budža asocijacija za b.E sad, ako je ova reč u korenu budženja i karabudževina, to bi mogla biti suptilna obrada ovim predmetom, sa, vremenom, iznijansiranim značenjem. :rolleyes:
Кад смо код тога, шта је то андрак?
Piše u Klajn/šipka rečniku da je andrak djavo, vrag ili nevolja. Koristi se obično u izrazu koji ti je andrak. Ono što je zanimljivo je da su u uglastu zagradu stavili da je poreklo nepoznato, a to je ono što je ovde najintrigantnije, tako da nam nisu od neke pomoći, značenje znamo. <_<
Link to comment
E sad, ako je ova reč u korenu budženja i karabudževina, to bi mogla biti suptilna obrada ovim predmetom, sa, vremenom, iznijansiranim značenjem. :rolleyes:
И мени се тако чини. Као клинац сам ту реч чуо крајем шездесетих, кад су месни тркачи терали фиће у Трст да их у Абартовим радионицама набуџе.
Piše u Klajn/šipka rečniku da je andrak djavo, vrag ili nevolja. Koristi se obično u izrazu koji ti je andrak. Ono što je zanimljivo je da su u uglastu zagradu stavili da je poreklo nepoznato, a to je ono što je ovde najintrigantnije, tako da nam nisu od neke pomoći, značenje znamo. <_<
Мени штогод вуче на ромален, а? Оно, нисам баш много тога научио од комшија, а у старом крају су ми Роми комшије са три стране - ал' смо причали српски, чак и они између себе кад сам ја близу, тако да нисам баш много покупио. Једино кад се довикују :).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...