Jump to content
IGNORED

Građevina,Mašinstvo,ETF


Milošica

Recommended Posts

Nisam našao temu za fakultete,nadam se da nisam pogrešio što stavljam ovde.

 

Zavrsavam drugu godinu Gimnazije i poceo sam da razmisljam o potencijalnom fakultetu.Postoje 3 opcije:Gradjevina,Masinstvo i ETF.

 

Cenim da je ETF najperspektivniji,ali zaista mi se ne dopadaju price o tezini prijemnog i tezini samog fakulteta.

Programiranje cu malo bolje otkriti u 3. godini,ali na prvi pogled mi se ne dopada.Ako mi se ipak dopadne,pocecu ozbiljnije da razmisljam o I smeru na Matematickom.

 

Trenutno mi je glavna dilema Gradjevina ili Masinstvo.Dakle,koji fakultet je perspektivniji u Srbiji,kakva je tezina fakulteta i prijemnog?

 

Svima bih bio jako zahvalan na odgovoru. :D

 

Što se tiče perspektivnosti fakulteta to je baš relativno, u bližoj rodbini imam 1 mašinku i 6 mašinaca, 3 prošli super, 3 preživljavaju, 1 ne znam kako preživljava. Sa druge strane, neko završi neki čudan fakultet i prosere ga. Sa treće strane, ima da učiš dok si žiu ili ne počinji. Tako da je odgovor, uči ono što najviše voliš da učiš i ne razbijaj glavu oko planova i tako je velika verovatnoća da će da se uzjalove.

Link to comment
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    17

  • gospa buba

    9

  • Milošica

    8

  • JozoMujica

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma naravno da možeš i u školi da dobiješ dobro znanje, samo mi ne deluje da će poludeti za programiranjem kad ga dobije kao predmet u školi a da za sada i ne pokušava da vidi o čemu se tu radi. :)

Pola programera u Srbiji koje znam nije napisalo liniju koda do dvadesete.

 

Sa druge strane, naravno da se preporucuje da se prvo vidi o cemu se tu radi. :)

Link to comment

Pola programera u Srbiji koje znam nije napisalo liniju koda do dvadesete.

 

Sa druge strane, naravno da se preporucuje da se prvo vidi o cemu se tu radi. :)

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto tehničko, a programiranje im bilo hobi tokom odrastanja... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...
Link to comment

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto ... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...

Ima i tog.

Link to comment

ta ideja s građevinom trenutno ne deluje baš nešto najmudrije.

al ko zna, možda u međuvremenu zvekne neki meteor pa i nama krene. :naughty:

Ti si gradjevinski inzenjer ili pod "nama" mislis na Srbiju?

 

Hvala svima na savetima.

Link to comment

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto tehničko, a programiranje im bilo hobi tokom odrastanja... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...

 

Dakle ETF, građevina i sl. je teško gubljenje vremena, nek ide na FON ili nešto privatno fensi aj ti naziva

Link to comment

Ne pitate ga važno pitanje a to je kakav je bio đak, i koliko misli da može da bude disciplinovan na faksu.

 

 

Više od pola programera koje poznajem su završili nešto tehničko, a programiranje im bilo hobi tokom odrastanja... I jbg, pošto nema posla u onom što se završilo, odoše ljudi u programere...

 

Zavisi kakvim programiranjem se bave. Ne razumem se toliko, ali mi se čini da su ljudi koji se uklapaju u taj opis uglavnom neki itevci, a ozbiljni programeri uvek završavaju ETF ili PMF. Ni ne treba to da te interesuje u srednjoj školi, i ne može programer da bude samouk - odeš na fakultet zato što je dobar i zato što si bio dobar đak pa tek onda razviješ afinitete za nešto. Jedino što tu treba gledati je da li nekoga više privlače prirodne ili društvene nauke i to je to.

 

 

Milošica, mogao bi svakako da uzmeš u obzir i ITS ili RAF. Često čujem ljude i da hvale Audio i video tehnologije na VIŠER-u.

Link to comment

drugi sprat je "visha skola" (GF) a treci je kurs ikebane (A)... 

Prizemlje je zakon, prizemlje je fakultet (ETF) - kaze svrsheni visoko-skolac sa drugog, licno ja... Zato sam i glasao™ gore za ETF

 

Dakle, ko moze (komotno?) da polozi prijemni za GF ta/j onda moze i za ETF - ostatak je stvar tehnike. Inace, sa GF mogu samo toplo da preporucim hidro smer (prve dve godine iste a posle se bira) jer ima mnogo vecu sirinu nego konstruktivni i putarsko-transportni. 

 

GF je (bio) prepun nekakvih "elaborata", grafickih radova i ostalog sto nista nije znacilo u konacnoj oceni a trosilo je vreme samo tako... minus veliki

 

O Mashinskom znam manje - skoro nista ovim da je i tamo (bilo) na kubike tog nekog crtanja i radova koji nisu bili preterano suvisli... 

 

Kljucna razlika izmedju ETFa i GF - prvi je imao i usmene™ ispite pismeno - sto na GF nije bio slucaj... jedina 2-3 predmeta sa usmenim™ usmenim su bila onoliki bauk - Elektronika, Teorija kola etc... Po tom osnovu bi rekao da je ETF bio mekshi u ono vreme od GFa - s tim se slozila i staramajka Srbijanka jednom prilikom... Kad sam pokusao i uspeo da upisem postdiplomske na ETFu... Nikad to nisam zavrsio jer je bilo lepshe i spektakularnije otici u #normalniju zemlju i tamo odraditi to u 'svojoj' struci... GF/Hidro

Link to comment

Inace, na 30 godina mature smo se prebrojali - jedno 2-3 ponajbolja djaka nikad nisu zavrsila faks. dvojica ETF a treci mashinski... 

ok, to je bila poor man's Matematicka (IX na Novom Beogradu) al' je ekipa ipak bila solidna... ne smem ni da pomislim kako je danas zavrsavati srednju i planirati fakultet u Srbiji... ok, video sam decu sa sredine devedesetih kako uce i zavrsavaju al' brate - ovo je sad mnogo mnogo veci mrak... u kontinuitetu™.

Link to comment

drugi sprat je "visha skola" (GF) a treci je kurs ikebane (A)...

Prizemlje je zakon, prizemlje je fakultet (ETF) - kaze svrsheni visoko-skolac sa drugog, licno ja... Zato sam i glasao™ gore za ETF

 

Dakle, ko moze (komotno?) da polozi prijemni za GF ta/j onda moze i za ETF - ostatak je stvar tehnike. Inace, sa GF mogu samo toplo da preporucim hidro smer (prve dve godine iste a posle se bira) jer ima mnogo vecu sirinu nego konstruktivni i putarsko-transportni.

 

GF je (bio) prepun nekakvih "elaborata", grafickih radova i ostalog sto nista nije znacilo u konacnoj oceni a trosilo je vreme samo tako... minus veliki

 

O Mashinskom znam manje - skoro nista ovim da je i tamo (bilo) na kubike tog nekog crtanja i radova koji nisu bili preterano suvisli...

 

Kljucna razlika izmedju ETFa i GF - prvi je imao i usmene™ ispite pismeno - sto na GF nije bio slucaj... jedina 2-3 predmeta sa usmenim™ usmenim su bila onoliki bauk - Elektronika, Teorija kola etc... Po tom osnovu bi rekao da je ETF bio mekshi u ono vreme od GFa - s tim se slozila i staramajka Srbijanka jednom prilikom... Kad sam pokusao i uspeo da upisem postdiplomske na ETFu... Nikad to nisam zavrsio jer je bilo lepshe i spektakularnije otici u #normalniju zemlju i tamo odraditi to u 'svojoj' struci... GF/Hidro

Da li možeš da malo detaljnije obrazložiš ovo sa širinom smera/odseka za hidrotehniku u odnosu na recimo konstruktivni? (Niko sa konstrokcija ne bi rekao da je viša škola, bez obzira što se upoređuje sa ETF-om...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...