Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Kako se u Irskoj gleda na sve ovo oko Brexita, posto je najveci problem (ne i jedini naravno) nastao zbog Severne Irske? 

 

I plase li se ljudi u UK mogucih problema u S. Irskoj nakon Brexita? Kako sami leaveri vide to? 

Link to comment
2 hours ago, MancMellow said:

To se znalo u trenutku proglasenja rezultata. Sve posle toga je cist damage control. 

 

Ako je ovo damage control, onda necu ni da pomisljam sta ce biti kad stvarno pukne. Torijevci su potpuni raspad - Korbin sada treba samo dobro da odigra.

Link to comment
12 minutes ago, Anduril said:

 

Ako je ovo damage control, onda necu ni da pomisljam sta ce biti kad stvarno pukne. Torijevci su potpuni raspad - Korbin sada treba samo dobro da odigra.

 

Pa nema prave damage control kad moras da smislis drveno gvozdje. 

Link to comment
37 minutes ago, Tsai said:

Zapravo bi najbezbolnije sad bilo da ne izadju iz EU

 

"Sad" :D

 

 

Moram priznati da iako ne mogu da se radujem survavanju sistema i države koju sam do pre dve i po godine smatrao stabilno ozbiljnom, jeste simpatično gledati koliko svi besprizornici koji su obećavali vile i jednoroge sad pizde. A od običnog sveta, oni glupani koji su kupili ideju o oslobođenju i renesansi Imperije sada cmizdre o izdaji.

 

 

 

Link to comment

Ne vidim nista kontradiktorno u ponasanju ERG, Jacoba i ostalih.

 

Politicki problem jeste od pocetka sto BoJo i brexitasi nisu preuzeli premijersku funkciju nakon odlaska Kamerona. Kabinet je srednjeputaski pa je takav-nikakav i politicki kurs, i stoga nije cista politicka situacija.

 

Ja nesto ne mislim da oni koji su glasali za Brexit ovo dozivaljavaju kao poraz ideje Brexit-a, vec upravo tako kako si rekao, kao "izdaju".

 

Prosto receno, samo posledice no-deal Brexit-a bi oslabile ideju Brexit-a. Ovakav ugovor koji za odredjena pitanja daje veto EU (backstop) svakako nije "taking back control".

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...