Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

Za mene je na osnovu do sada vidjenog ovo najbolja SF serija od Galaktike

 

Jebse. Došao sam samo da ovo isto napišem, od slova do slova.

 

Jedina nebitna zamerka je što su nekako zbrzali radnju od lansiranja Navua ka Erosu pa do rušenja na Veneru. Da su samo malo duze prikazali unutrasnjost Erosa transformisanu protomolekulom.....eh

 

Jebse i ti. I ovo htedoh da reknem.

Link to comment

Odlicna je serija, mada nisam neki ljubimac™ raspleta oko Erosa kontrolisanog od strane Lucy, to mi je nekako malo meh. Ali svejedno, jedna od boljih serija trenutno. 

Ja bih rekao najbolji sajfaj od galaktike, ali s obzirom da bukalno nijedan drugi nisam pogledao osim ove 2 u zadnjih 10 godina to ne znaci puno :D

 

edit: errr, Julie, ne znam odakle mi Lucy

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Odlicna je serija, mada nisam neki ljubimac™ raspleta oko Erosa kontrolisanog od strane Lucy, to mi je nekako malo meh. Ali svejedno, jedna od boljih serija trenutno. 

Ja bih rekao najbolji sajfaj od galaktike, ali s obzirom da bukalno nijedan drugi nisam pogledao osim ove 2 u zadnjih 10 godina to ne znaci puno :D

 

edit: errr, Julie, ne znam odakle mi Lucy

 

Fora je što je protomolekul koji je iskorišćen da kontaminira Eros, pre toga zarazio Džuli, iskoristio njen nervni sistem i svest da se prvobitno proširi....nešto kao pelcer u cvećarstvu...ali je zato inkorpirirao njenu svest u sebe i zauvek se promenio. Zato je i pojurio ka Zemlji, jer se Džuli "vraćala" kući...

 

sedma epizoda: malo akcije, ali puno zapetljavanja radnje i usložnjavanje frakcija u igri. Otkriva se polako pozadina napada na Ganimedu. Ona Marskovka, marinac, postaće jedan od glavnih likova u priči, i....

 

...i pridružuje se posadi broda kao novi član, u enkoj sledećoj epizodi...

 

Link to comment

A jesu je u seriji prikazali malo više zemljofobičnom, ne sećam se da je ta njena crta toliko bila dominantna u knjizi....

Ne nije, doduše bila je prikazana kao hardcore military i tu su crtu odlično pogodili.

Link to comment

Meni je i u knjigama i u seriji najveća misterija... Holden. Svako od likova ima neki svoj okvir, svoju neku priču, specijalnost, šta god - jedino on je nekakav naivni šonja bez ičega posebnog oko njega (sem porodične strukture), koji povlači sve glup za glupim potezom, a opet se toliko toga vrti oko njega, posada ga ne prati, nego obožava itd. Mislim, wtf? Još su ga u seriji malo nabildovali u odnosu na knjigu.

Link to comment

Ako bi neko mogao da mi pojasni

 

šta je video na velikom ekranu onaj političar, pa je odmah otrčao kod indijke i priznao svoju umešanost u projekat sa Maoom i protomolekulom?

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...