December 20, 20214 yr 1 minute ago, Filozof manijak said: Nisam pratio od 3.sezone ( i druge knjige). Šta se desilo s Aleksom? Spoiler Izginu junacki
December 20, 20214 yr 4 hours ago, Filozof manijak said: Nisam pratio od 3.sezone ( i druge knjige). Šta se desilo s Aleksom? Quote Cas Anvar, who has played Martian pilot Alex Kamal in the first five seasons of the show, will not be returning for the final season. This announcement comes after an official investigation by a third party on behalf of Alcon Studios due to the many allegations of abuse and harassment made against Anvar by both coworkers and fans, some of whom were under the age of 18. Anvar appeared in Season 5, but his character, Alex Kamal, was killed in the finale, representing a major departure from the books. https://www.denofgeek.com/tv/the-expanse-cas-anvar-fired/
December 20, 20214 yr 😲 Zar i on?! Filmska industrija je prepuna sociopata al da ovoliko ima seksualnog uznemiravanja, neverovatno! Srecom mene niko nije nikad pipnuo, mozda sto imam taj nadrkani stav da cu noge da ti polomim po ruski...bude tu bacanje flerta uglavnom od elektricara i boom operatera al odmah ja to na drugarski prebacim da ne pokusavaju dzabe.
December 24, 20214 yr Nesto razmisljam, mozda holden mora lose da izgleda jer je bio exposed na protomolecules, on bi trebao da prima injekcije da bi bio u zivotu i ne umre? Edited December 24, 20214 yr by mustang
January 16, 20224 yr Malo su izvukli te wow sci-fi momente poslednjih par epizoda, ali svejedno amazon je usrao seriju.
January 16, 20224 yr Žao mi je što nije više pojašnjeno sve šta se dešava na onoj planeti gde mrtvi vaskrsavaju i gde se samostvara vanzemaljski svemisrski brod. Ovo naše lokalno je u granicama očekivanja. U jednom momentu sam se zabrinula da će Bobi da strada, ali opasan je marsovski vojni skafander
January 16, 20224 yr 10 minutes ago, Arkadija said: Žao mi je što nije više pojašnjeno sve šta se dešava na onoj planeti gde mrtvi vaskrsavaju i gde se samostvara vanzemaljski svemisrski brod. Ovo naše lokalno je u granicama očekivanja. U jednom momentu sam se zabrinula da će Bobi da strada, ali opasan je marsovski vojni skafander Samo ne bobi i drummer! Auh nece valjda izgunuti, bas mi bilo oko njih dve napeto. Ima li sanse da nama koji nismo citali knjige napisete o toj planeti sta se desava i da mi neko objasni tj podseti gde odu ovi koji udju u prsten? Da li su burton i bobi otisli zajedno tamo na ono? ja mislim da jesu.
January 16, 20224 yr Serija je zavrsena sa ovom skracenom sezonom od samo 6 epizoda Drugo ako prate knjige radnja se pomera 30 godina u buducnost kazu citaoci tako da je postojeca glumacka postava odglumila svoje
January 21, 20224 yr Ova serija je postala tradicionalna tačka postnovogodišnjeg antiklimaksa. Svakim januarom pristupimo joj u skrušenoj nadi da će biti bolje, da će se vratiti na pravi put, ali, avaj, ostaje ista - izgubljena i dosadna. Nema tu ničega nakon treće sezone. Ne znam kakve su knjige i koliko su morali da se drže pisane priče, ali imali su tri godine da shvate da gledaoce ne zanima hiljadama puta ispričana priča o pobuni zapostavljenih marginalaca sa oboda imperije protiv centrale niti rat među frakcijama ljudskih plemena, pa makar i u raskošno oslikanoj svemirskoj budućnosti, nego šta se kog vraga dešava sa druge strane prstena, ko ga je napravio i čemu to služi? Onako dobro zabaciti udicu na kraju treće sezone, pa to ne eksploatisati u nastavku je epski promašaj. Imali su i simpatične likove, pa su i njih srozali, naročito Holdena, koji se pretvorio u iritantnog mekušca sa gusanskim vratićem i ispijenom isusovskm facom. Ako je i bilo šmeka u uvodnim sezonama, do kraja je nivo opao do bizarnosti - Belteri izgledaju kao pomahnitala rulja koja samo galami i bije se po kafanama, a ne kao tehnološko napredna zajednica koja živi u nekom dubokom svemiru, gradi civilizaciju, opstaje, širi se.. (Kako pobogu oni da naprave svemirski brod sa mozgom zakucanim u pećinskim floskulama o časti, pravu jačeg, otimanju??) Dobra je jedino tetka Aleksis iz UN, takva bi nam danas dobro došla u zbilji - pametna da popusti, a čvrsta po potrebi, zna da ga zavuče i spletkari u ime višeg cilja, ali suštinski nekorumpirana. Završetak serije sa šturim prikazom čudnih dešavanja u jednoj koloniji i nagovještajem da neka velika sila postoji, djeluje i dolazi izgleda kao pokušaj autora da umilostive finansijere za još sezonu ili dvije. Da bi se to desilo, morala bi zainteresovana javnost malo više da pritisne kroz ankete i buzz na mreži, ali bojim se da su se gledaoci već ekspresno razišli u pravcu drugih TV sadržaja. Edited January 21, 20224 yr by autsajder
February 9, 20224 yr https://www.rts.rs/page/oko/ci/story/3220/kultura/4690355/sf-serijal-prostranstva.html
February 9, 20224 yr Ovaj se Niki raspisao, kako je krenuo jos jednu knjigu da im doda slobodno. Nisam mogla da kraja da citam, izgubio me na mekgafin. Zanimljivo opazanje za UN, mars i ostale.
March 7Mar 7 Smirio sam svih 6 sezona pa reko da napišem na prigodnom topiku. Baš mi je bilo zanimljivo da pročitam poslednjih par strana.Serija pikuje u 3. sezoni i volim taj koncept kada se radnja "razlomi" na pola sezone. Trostruki sukob se primirio, razrešio i kreće priča sa prstenovima. Sam kraj sezone je odličan ali četvrta je totalni po/d/bačaj. Pokušali su da pokrenu pitanje ko je i kako istrebio tvorce promolekula i porekla prstenja u nekoliko navrata ali sve je to bilo nekako smušeno i do kraja praktično ni ne odgovoreno. Rokanje zemlje od strane Inariosa je dobar plot za 5. sezonu i generalno serija stalno pokreće pitanja aktuelna za skorašnja i ne tako skorašnja dešavanja na planeti zemlji. Uvek će da bude ekstremista, ali nada je da će "normalni" da preovladaju. No i normalni su izjebali Beltere X puta i držali ih na vodi i vazduhu pa ni to, i to je taj krug kontrole, moći i straha od globalnog sranja.Serija ima svojih kvaliteta ali i mana zbog kojih ne mogu da je svrstam u neku "elitnu" grupu. Solidno loše glume i glumaca i malo upečatljivih likova sa površnim i plitkim odnosima. Marko Inarios MEH, sin mu unajmljen samo jer liči na Naomi. Amos je izrastao u odličnog lika, beskompromisnog borca koji je uvek tu da stavi glavu na panj i oličava tu predanost timu i kapetanu bez suvislih pitanjai traženja objašnjenja, samo poverenje. Dramer je zanimljiva i dobro odglumljena, Bobi takođe, njen storyline je jedan od boljih jer je od beskompromisnog borca za mars praktično bila primorana da promeni stranu i svoj patriotizam prosto zaboravi, David Strathairn je bio osveženje kao Ašford, Avasarala je sa onim glasom iz bunara u jednom momentu počela da me nervira, Fred Džonson mi je bio totalno neubedljiv, Jarred Harris dosta bolji kao Anderson Dawes ali je u jednom momentu samo nestao. Sa obzirom da volim SciFi mora se poštovati ovo dijelo i to što je neko platio da 6 sezona gledamo krljanje po svemiru, efekti i produkcija sa te strane top noč, mnogo cool detalja i sitnica, dizajni brodova, stanica, enterijera, eksterijera, uživanje za gledati, odlična "svemirska atmosfera" tako da kažem. Rekao bih takođe da je problem serije detaljnost knjiga jer cenim da mnogo toga nisu mogli da približe i objasne, posvete malo pažnje te i priča na momente zbog toga verovatno deluje nekoherentno. Drugim rečima, rekao bih da su knjige sigurn kompletnije iskustvo od serije, što je i savršeno normalno, naravno.
Create an account or sign in to comment