Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, Lancia said:

Potres se osetio do mene. Jel ima jos kakvih promena ili su samo ocene u pitanju?

6 i 7 ce biti rezervisane samo za one ciji roditelji imaju mogućnosti™... Da se odmah napravi klasifikacija...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

6 i 7 ce biti rezervisane samo za one ciji roditelji imaju mogućnosti™... Da se odmah napravi klasifikacija...

Ma to znam, mislio sam na sam sistem obrazovanja.

Link to comment

Pa to je sistem, sirotinja nek uci, ko ima para, taj ne mora, taj zna...

 

Nije da nije tako i sad...

 

Neki dan pricam sa ženom o vertikalnoj pokretljivosti i mislim da smo vec sad na začelju po tome u Evropi, a da ce biti sve gore, kako placenje za skole krene da se širi... Meni je to užasna misao...

  • +1 1
Link to comment
Pa to je sistem, sirotinja nek uci, ko ima para, taj ne mora, taj zna...
 
Nije da nije tako i sad...
 
Neki dan pricam sa ženom o vertikalnoj pokretljivosti i mislim da smo vec sad na začelju po tome u Evropi, a da ce biti sve gore, kako placenje za skole krene da se širi... Meni je to užasna misao...
Ne znam dokle se stiglo sa dualnim obrazovanjem (Marko Čadež kida!)

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Neki dan pricam sa ženom o vertikalnoj pokretljivosti i mislim da smo vec sad na začelju po tome u Evropi

U Njemackoj 25% djece roditelja koji nemaju fakultet zapocne studiranje i trecina nikad ne zavrsi.

Od roditelja sa fakultetom 79% djece krene na fakultet i 15% ne zavrsi.

Kod nas je jos uvijek ipak bolje. Ne sto je kod nas super nego sto smo to naslijedili iz socijalizma. 

Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Kod nas je jos uvijek ipak bolje. Ne sto je kod nas super nego sto smo to naslijedili iz socijalizma. 

Ne treba gledati iz ugla završavanja fakulteta... Problem je što ti ovde i sa faksom, ne možeš lako da izađeš iz okruženja u kom si rođen, jer nemaš networking koji te može izdići...

 

U Srbiji networking postaje dominantna sila prilikom zapošljavanja, čime se u stvari značajno smanjuje mogućnost vertikalnog prolaza... Za sad moeš da vučeš neko network iz srednje ili faksa, ali kad krene podela na bogatune i siromahe i u tom segmentu, a to je blizu, biće ćao...

Link to comment
19 hours ago, radisa said:

Ne treba gledati iz ugla završavanja fakulteta... Problem je što ti ovde i sa faksom, ne možeš lako da izađeš iz okruženja u kom si rođen, jer nemaš networking koji te može izdići...

 

U Srbiji networking postaje dominantna sila prilikom zapošljavanja, čime se u stvari značajno smanjuje mogućnost vertikalnog prolaza... Za sad moeš da vučeš neko network iz srednje ili faksa, ali kad krene podela na bogatune i siromahe i u tom segmentu, a to je blizu, biće ćao...

 

U pravu si sto se tice drzavnih ili bankarskih poslova ali u IT-u je drugacije. Mislim da vecina kolega nije iz nekog privilegovanog backgrounda-a. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...