Jump to content
IGNORED

Albanija - Srbija 08.10.


kud u maglu Simoviću

  

50 members have voted

  1. 1. rezultat je

    • pobeda Albanije
      7
    • pobeda Srbije
      20
    • nerešeno
      7
    • utakmica će biti prekinuta
      16


Recommended Posts

Ne secam se da je utakmica dobila epitet istorijske, cak ni u nasoj napaljenoj sportskoj stampi?

 

Za Albance svakako jeste istorijska utakmica, jer da su pobedili plasirali bi se na veliko takmicenje prvi put otkad igraju fudbal.

Link to comment
  • Replies 701
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • *edited by mod

    37

  • MiddleClass

    35

  • John Coltrane

    26

  • Cane Vukic Prebranac

    26

Solidno se skandiralo i UCK, dal' domicilni Albanci, dal' ovaj deo sa Kosova koji je bio na tribinama.

 

 

ne razbiram albanski ali čulo se uck, Kosovo, i u nekom trenutku neki stih sa Pristinom. novine izveštavaju o standardnim "i ko ne skače..." pesmuljcima

 

Bilo je dosta referenci prema Kosovu, OVK, velikoj Albaniji, cak i preko razglasa, pisao sam o tome jos na poluvremenu. Nego se Gazza izgleda dobro proveo i jos bolje jeo u Prizrenu pa malo oseca potrebu da serenda o tome kako smo mi najgori a Albanci su cool, kako ne bismo ponovo zapali u dogmatski dremez negativnog vajba prema Albancima iz devedesetih. I u Elbasanu kao i na JNA na tribinama je uglavnom ordinirala stoka, sljam i ona najgora olos koju fudbal nimalo ne zanima, uz retke izuzetke sastavljene od normalnih ljudi koji su cak uspeli da aplaudiraju nasem igracu kad je izbacio loptu zbog povrede albanskog igraca. Kljucna razlika nije u organizaciji 45 km puta, organizovali smo i mi uspesno nekih dvadesetak od aerodroma do JNA, vec u tome sto mi ni na koji nacin nismo provocirali i draskali mandrile sa tribina & koristili ovu utakmicu da bismo poslali politicki statement. Drugim recima, u Beogradu smo naseli jer smo nasedanju skloni bili, u Elbasanu je nasa ekspedicija bila sastavljena iskljucivo od ljudi koje fudbal hlebom hrani pa smo na kraju tako i prosli.

 

S druge strane, kao sto ne treba od Albanaca da pravimo Kanadjane zato sto u Prizrenu imaju do jaja cufte i sudzuk, tako ne treba ni da se bavimo time sta, koliko i cemu se skandiralo na tribinama hrama fudbala u Elbasanu. Mi nemamo problem sa albanskim "navijacima" vec sa srpskim olosem koji ne propusta priliku da nas zajebe i obruka ne samo u Beogradu vec i u Djenovi, Becu, Briselu, Cirihu, Minhenu i svim drugim evropskim prestonicama srpskog "praziluk mi iz dupeta viri" gastarbajterizma. Nesto od toga bismo mogli da pridavimo ovde u Srbiji kad bismo imali makar malo mozga, sa necim cemo, bojim se, morati da zivimo, bas kao sto ce i Albanci morati da zive sa svojim drenickim olosem, facebook sledbenicima Ise Boljetinca i drugim slicnim vikend borcima za nacionalnu stvar ili Hrvati sa svojim wannabe neonacistima koji brisu sline rukavom jer otprilike toliko godina imaju da jos nisu shvatili kontekst upotrebe maramice. Jebi ga, to smo sto smo.

Edited by harper
Link to comment

Bilo je dosta referenci prema Kosovu, OVK, velikoj Albaniji, cak i preko razglasa, pisao sam o tome jos na poluvremenu. Nego se Gazza izgleda dobro proveo i jos bolje jeo u Prizrenu pa malo oseca potrebu da serenda o tome kako smo mi najgori a Albanci su cool, kako ne bismo ponovo zapali u dogmatski dremez negativnog vajba prema Albancima iz devedesetih. I u Elbasanu kao i na JNA na tribinama je uglavnom ordinirala stoka, sljam i ona najgora olos koju fudbal nimalo ne zanima, uz retke izuzetke sastavljene od normalnih ljudi koji su cak uspeli da aplaudiraju nasem igracu kad je izbacio loptu zbog povrede albanskog igraca. Kljucna razlika nije u organizaciji 45 km puta, organizovali smo i mi uspesno nekih dvadesetak od aerodroma do JNA, vec u tome sto mi ni na koji nacin nismo provocirali i draskali mandrile sa tribina & koristili ovu utakmicu da bismo poslali politicki statement. Drugim recima, u Beogradu smo naseli jer smo nasedanju skloni bili, u Elbasanu je nasa ekspedicija bila sastavljena iskljucivo od ljudi koje fudbal hlebom hrani pa smo na kraju tako i prosli.

 

S druge strane, kao sto ne treba od Albanaca da pravimo Kanadjane zato sto u Prizrenu imaju do jaja cufte i sudzuk, tako ne treba ni da se bavimo time sta, koliko i cemu se skandiralo na tribinama hrama fudbala u Elbasanu. Mi nemamo problem sa albanskim "navijacima" vec sa srpskim olosem koji ne propusta priliku da nas zajebe i obruka ne samo u Beogradu vec i u Djenovi, Becu, Briselu, Cirihu, Minhenu i svim drugim evropskim prestonicama srpskog "praziluk mi iz dupeta viri" gastarbajterizma. Nesto od toga bismo mogli da pridavimo ovde u Srbiji kad bismo imali makar malo mozga, sa necim cemo, bojim se, morati da zivimo, bas kao sto ce i Albanci morati da zive sa svojim drenickim olosem, facebook sledbenicima Ise Boljetinca i drugim slicnim vikend borcima za nacionalnu stvar ili Hrvati sa svojim wannabe neonacistima koji brisu sline rukavom jer otprilike toliko godina imaju da jos nisu shvatili kontekst upotrebe maramice. Jebi ga, to smo sto smo.

 

 

ja te vise nista ne razumem, u prvom pasusu smo naseli na provociranje a u drugom smo to smo sto smo....? 

 

kome se pasusu prikloniti  :cry:

Link to comment

Tesko je, oprosti.

 

Nema potrebe meni da se izvinjavas, ja odlicno znam koliko valjaju prizrenske cufte i sudzuk. :s_a:

 

Trik je jednostavan, samo skontas da i kod Albanaca i kod Srba ima debelo razlicitih ljudi i onda sve bude jasno.

Link to comment

Ne secam se da je utakmica dobila epitet istorijske, cak ni u nasoj napaljenoj sportskoj stampi?

 

Za Albance svakako jeste istorijska utakmica, jer da su pobedili plasirali bi se na veliko takmicenje prvi put otkad igraju fudbal.

 

Ovo su istorijske kvalifikacije za mnoge, odose i Vels, SIrska, island, svi po prvi put, mozda ce i plisati™ ukoliko podmazu gde treba u Jermeniji. I Austrija otisla dominantno, cini mi se od 8 tekmi samo jedna neresena, sve ostalo dobili. Btw, u grupi za SP u kvalifikacijama smo upravo sa tom Austrijom i Velsom, ekipama koje odose u Francusku, za razliku od nas koji nismo bili ni blizu u dosta jadnoj grupi. Ne znam odakle nam ideja da cemo se prosetati kroz tu grupu, i sigurno biti u prva dva, kada ovde nismo bili ni u prva tri. Mozda kada bi se ostvario onaj harperov idealni scenario u kojem Novozelandjani menjaju Banbija, Fejsu, Tomovica i slicne, a kvalitetan strucni rad i nemesanje spoljnjih faktora postaju standard, al nisam siguran da je to ostvarivo.

Edited by Nikodije
Link to comment

sto se zatvaranja topika, slazem se. sto se svega ostalog tice, nisam siguran, ne bih bez dokaznog materijala. za beograd ga imam posto sam bio na licu mesta i tu nazalost ne delim izmastanu istoriju o tom dogadjaju koja se ovde provlaci. zatvorenih 45 km puta govori o ozbiljnoj organizaciji od koje u bgd nismo nista videli i zbog cega naposletku i ne idemo na EURO 2016.

 

edit - PL tim koji bi u danasnje vreme demonstrirao onakvo ponasanje navijaca kao sto smo ga mi imali u beogradu bi verovatno decenijama mastao da ih puste ponovo u takmicenje. to sto tvoji pevaju totenhemu (tipa one mi imamo glavić a gde je vama) je benigna šala u poređenju sa onim sto se desavalo pre i tokom tekme.

Један број карата за синоћну утакмицу су наменски додељене организованој групи навијача ФК Приштина, одговорној за више инцидената, бодења, прекида и сличних акција, тако да и они своје Богданове имају, не брини.

 

Да су њихова држава и полиција утегнути сам већ рекао, ту се слажемо. Мада, било би боље и за њих и за нас да та утегнутост није нуспроизвод корупције на државном нивоу која има скоро миловске размере, али јебига, Балкан, проценили аур инсект оверлордс да морамо сви да будемо деспотије.

 

45км затвореног аутопута је, пак, кључно: ту се види степен њиховог шовинистичког лудила. Када су долазили у Београд нико живи није знао у ком бусу и куда иду јер никог живог није болео курац да стоји у шпалиру и урла на јебене фудбалере и нада се да ће некако да дође у прилику да им главе проноса на кочевима. Зато није био затворен аутопут када су они долазили са Сурчина, па ни када су Хрвати практично из ровова дошли да играју против гробара. У ствари, не да нису били затворени путеви већ је пола Србије, укључујући и мене, навијало за Кроацију. Сећаш се дербија после загребачких 0:5, када је на северу био транспарент "Кроација осигурање, спонзор шампиона" ;)?

 

Април, у овој причи смо ми Стаљин и СССР. Ми смо зенит достигли на један начин у XIV веку под Душаном када смо пар година били најјача држава у Европи и у Првом светском, када смо пар месеци били најпоштованија, имали смо још пар светлих тачака попут не једне, већ две оружане формације које су се прве у Европи на окупираним територијама супротставиле нацистима и то је то. Додај на списак још Теслу и Деју Савићевића и од нас доста. Ми смо стара и уморна некадашња империја која је промашила превише шанси. Албанци своју кућу граде тек сто година. Не сумњам да ће у будућности бити важнији и утицајнији од нас, али, браћо драга, тај недостатак стила који их одликује као и све друге nouveaux riches је толико заморан да сам ја већи део јучерашње утакмице провео играјући Мортал Комбат са ортацима.

Link to comment

prasline, jedini parametar za poređenje dve utakmice i dve publike i dve organizacije je ono što se dešavalo sinoć vs ono što se dešavalo u beogradu. sinoć se nije dešavalo apsolutno ništa - svaka utakmica zvezda novi pazar je u poređenju sa onim sinoć daleko veći svinjac. u beogradu je bila najveća atmosfera mržnje i linča kojoj sam lično prisustvovao, a bio sam na više utakmica u životu na kojima je bilo i smrtnih slučajeva.

 

nemam problem da svako vidi šta hoće. samo što će zabijanje glave u pesak platiti vaša deca ako ostanu ovde da žive. na energiji sa stadiona JNA ne postoji ništa dobro što jedno društvo može izgraditi.

Link to comment

Da li sam dobro procitao da mi je neko podmetnuo kako je Bogdanov i ekipa scenografija albanske repke? Ne, mislio sam na to sto su slavili dron i Prekidanje utakmice kao pobedu u svlacionici. Sto se kasnije i ostvarilo. Zato se nadam pobedi Jermena, ne zato sto su Albanci, već zato sto to sport nije kako ga oni igraju. Nismo ni mi ništa bolji, ali barem Tole & co nisu nagradjeni da zarade preko EP.

Link to comment

Milivojevic jeste ugodno iznenadjenje.

Nije. Samo Robijevim pljuvacima od pocetka nije bilo jasno da su Maksimovic, Mladenovic, Milivojevic top igraci. Onda im otvori oci igranje u Kalču, LŠ, za repku...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...