Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

On 4.4.2018. at 22:40, Lezilebovich said:

Što se tiče ERPa, Microsoft voli da kaže da su Cloud First, not Cloud Only. Trenutno (i poslednjih nekoliko godina) dosta lutaju sa celom Dynamics paletom. Em što svako malo menjaju imena, em što ne izdaju verzije koje treba u dogovoreno vreme.

Prekjuče su konačno izbacili Dynamics Business Central, što je manje-više novo ime za NAV, samo što je baš namenjen Azure "ekosistemu". Naravno, biće omogućene i on-premise instalacije za veće klijente ili možda retail i sl. Prošlo ime ovog rešenja je bilo "Dynamics 365 for Finance and Operations, Business edition"

Bivši Dynamics AX je odavno ribrendiran u "Dynamics 365 for Finance and Operations" , a to je enterprise nivo ERPa.

 

Pored ovoga, postoji još čitav niz specijlizovanih cloud Dynamics 365 rešenje, kao što su D365 for Marketing, D365 for Sales, D365 for Customer Service, D365 for Field Service, D365 for Project Service Automation; for Talent; for Retail.

Onda se to lepo skocka sa Power BI , prave aplikacije sa Power Apps i ko zna još koliko dodatnih Azure servisa.

MS ima ambiciozan plan da sve to poveže zajedničkim data modelom koji bi značajno olakšao integracije i modularnost.

 

Meni je teško iz pozicije privrede u Srbiji, sa povremenim izletom među zapadni svet, da govorim o opravdanosti forsiranja ovakvog ERPa. Njima je jednostavno prodaja clouda na prvom mestu u svakom momentu i sve izgleda podređeno tome.

 

 

Ima jedna stvar u tom Dynamics komjunitiju koja mi ultra ide na živce (ne znam da li je tako i u ostalim sličnim okruženjima), a to su Microsoft MVPiji. Šta god da urade Marko Perišić i ekipa, to su toliko salve pohvala po tviterima, blogovima, linkedinovima, da se poštenom NAV partneru povraća ...

 

 

@dragance@Lezilebovich

 

imate li iskustva sa MS Universal Print za BC?

muku mucimo kod nasih svajcaraca. uspeli smo na podesimo Universal Print, povezali stampace, i sve sljaka OK.

osim jedne stvari, za koju nemamo resenje.

naime, jedan od stampaca treba da ide uvek kao Landscape, i kad ga podesimo u Printer Management-u:

image.png.3882dee892edbdfb35a8fabdb3285aef.png

 

sve je ok.

 

problem nastaje kad neko stampa iz BC sa nemackim podesavanjim jer tad Universal Print javlja da ne razume sta je "Querformat", sto je nemacki izraz za Landscape.

ne zelim da verujem da MS koristi reci a ne boolean za formatiranje stampanja. :D

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

 

 

ne zelim da verujem da MS koristi reci a ne boolean za formatiranje stampanja. :D

 

 

 

 

 

Ja sam jednom davno testirao neke programe na windowsu (mislim da je bila sedmica) na kineskom jeziku, jer niko nije bio siguran kako će da se ponaša u mnogim situacijama, zbog jezika... Do ovog tvog maila mi nije bilo jasno o čemu su pričali u ponašanju i jeziku... :fantom:

Link to comment
3 hours ago, Ros said:

 

@dragance@Lezilebovich

 

imate li iskustva sa MS Universal Print za BC?

muku mucimo kod nasih svajcaraca. uspeli smo na podesimo Universal Print, povezali stampace, i sve sljaka OK.

osim jedne stvari, za koju nemamo resenje.

naime, jedan od stampaca treba da ide uvek kao Landscape, i kad ga podesimo u Printer Management-u:

image.png.3882dee892edbdfb35a8fabdb3285aef.png

 

sve je ok.

 

problem nastaje kad neko stampa iz BC sa nemackim podesavanjim jer tad Universal Print javlja da ne razume sta je "Querformat", sto je nemacki izraz za Landscape.

ne zelim da verujem da MS koristi reci a ne boolean za formatiranje stampanja. :D

 

 

 

 

 

Ne, na zalost. Mada mi je sumnjivo da samo jedna stvar ne radi vec u prvoj godini :D

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment
On 28.2.2022. at 16:39, Lezilebovich said:

Ne, na zalost. Mada mi je sumnjivo da samo jedna stvar ne radi vec u prvoj godini :D

 

resenje pronadjeno. :D

 

dakle, neki lik je ovako programirao:

 

if UniversalPrinterSettings.Landscape then
  BodyConfigJsonObject.Add('orientation', Format(Enum::"Universal Printer Orientation"::landscape));

 

sto naravno pravi od Landscape -> Querformat

 

popravili su u BC 19.5 (OnPremise) na:

if UniversalPrinterSettings.Landscape then

            BodyConfigJsonObject.Add('orientation', GetOrientationName(Enum::"Universal Printer Orientation"::landscape));

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
4 minutes ago, napadaj said:

Planiram da pređem kad budem uzimao nov računar, a uzeću kad ga budem imao vremena za novije igre, a to neće biti nikad.

što bi rekla Danica Čvorović - odmoriću se kad umrem. 

Link to comment
10 minutes ago, napadaj said:

Planiram da pređem kad budem uzimao nov računar, a uzeću kad ga budem imao vremena za novije igre, a to neće biti nikad.

navodno bolje optimizuje pa je kao jos pogodniji za slabije masine, nemam pojma.

Link to comment

Možda slabije moderne mašine, ali ne mogu da ga teraju svi računari na kojima W10 sada radi bez problema.

 

10 minutes ago, James Marshall said:

što bi rekla Danica Čvorović - odmoriću se kad umrem. 

 

Otprilike. Čekam dve platformske igre, za ostalo pitaj boga kad ću da stignem da odgledam uvodne introe.

Link to comment
  • 9 months later...
  • 6 months later...

Imam neki cudni fenomen da mi nesto jede mesto na disku dok radim. A ne radim nista specijalno, ukljuceni su Visual Studio (cak ni ne kompajliram sad), MS Access, neka dva mala programceta, Teams, Viber, Total Commander. U TCu i vidim da mi sa 10GB praznog mesta ide na dole, dodje do 6GB praznog pa se digne na 7..nekad do kraja dana dobijem pop-up poruku da mi je knap, pogledam - imam tipa 800MB slobodnog prostora. Ne radi niti sprema neki Win update..Ume nekad G data security da zezne stvari dok skenira, ali ni on ne radi. Sutradan startujem sveze komp sa - istih onih 10GB slobodnih.

Sta/gde da pogledam, imate li ideju?

Link to comment
  • 1 month later...

Pokušavam da instaliram Win10 na novu mašinu. Imam bootabilni USB sa instalacijom, uteknem ga, prođem sve one korake setapa i onda krene da kopira fajlove, pa nešto da ih priprema, instalira feature, to sve prođe ok, međutim kad dođe do poslednjeg koraka na kom piše "finishing up", pukne, iskoči mi sledeća poruka i ćao-zdravo:

 

Quote

Windows could not prepare the computer to boot into the next phase of installation

 

Jel imao neko sličnih problema? Onako laički mi deluje ili da instalacija ne može da setuje GPT na disku ili da je sledeći korak instalacije podizanje sistema sa harda, a BIOS blokira tu promenu. 

 

MSI je ploča, prvi put vidim onakav BIOS, setovao sam mu da je USB primarna opcija za butovanje, nakon čega ide HDD.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...