Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

13 minutes ago, Anonymous said:

Ja bih rado prešao, ali prokleti Adobe ne pravi aplikacije za Linux, a veoma sam vezan za njih, nažalost.

 

To je stvarno problem. Nisam lično probao, ali izgleda da je (za Ubuntu/Mint) moguće instalirati PS (ne znam za druge Adobe programe) koristeći PlayOnLinux. Međutim, ova instalacija izgleda "tricky" i ne znam da li je zaista opcija za napredne (a posebno profesionalne) Adobe korisnike.

 

U Linux Mintu koristim PS i Lightroom u Windows 10 virtuelnoj mašini, ali za jednostavne stvari.

 

 

 

Link to comment
On 18.1.2020. at 0:24, Indy said:

Mislim da je sada prava prilika da se savetuje prelazak sa Windowsa na Linux...

 

Na Android najbolje, ako pitaš Google...

:wacko:

 

Ja volim i poznajem Linux, ali ga vrlo retko koristim. Treba preći sa Windowsa na Linux u varijanti neke totalno lajt profesionalne primene, gde se može uštedeti koji € na licenci, mada će on svejedno otići na tehničku podršku Lunux-u.

A te priče oko toga da je OpenOffice ili LebreOffice dostojna zamena za pravi MS Office padaju na bilo kom ozbiljnijem poslu. 

A kod kuće te ionako niko ne pita da li si kupio ili "kupio" OS.

 

Ne vidim ni zbog čega ljudi kukaju nad Windows 7, kad je Windows 10 manje više ista stvar. Meni je Win7 jedni OS koji je tako pukao da sam morao da reinstaliram PC. XP je radio 10 godina bez problema.

Link to comment
1 hour ago, dvb-t manijak said:

 

 

A te priče oko toga da je OpenOffice ili LebreOffice dostojna zamena za pravi MS Office padaju na bilo kom ozbiljnijem poslu. 

A kod kuće te ionako niko ne pita da li si kupio ili "kupio" OS.

 

 

 

Sasvim OK radi MS Office na Linuxu (osim Outlooka). Tako se potpuno integriše da se samo po bojama i fontovima može primetiti da nije autentični Linux program (premda se i to može promeniti).  

 

Screenshot-from-2020-01-22-09-11-10.png

 

Kao "običnom" korisniku, najbolja stvar od potpunog prelaska na Linux je što više ne moram da se akam sa Windows updates. Dovoljno mi je toga na poslu... (Screenshot Windows 8.1 updates za mušteriju od pre neki dan je ispod... Verovali ili ne, ali ima mušterija koji apsolutno neće da čuju za prelazak sa Win8.1 na Win10 ... mazohisti)...

 

Inače se naravno slažem da je Linux kao OS za obične kućne korisnike jako teško "prodati"... Premda ne bi trebalo da je tako. Tipičan "običan" kućni korisnik ne radi napredne stvari za koje treba Adobe Creative Suite, a retko da treba baš specijalno MS Office (Libre Office je jednako dobar za kucanje kulinarskih recepata). Tu su Skype, Spotify, naravno Chromium, Firefox i ostalo što većini treba. Nema updates (ima, naravno, ali ih "ne vidiš"), nema akanja za antivirusima... Ovde gde ja živim naravno svi kupuju Office 365 (pretplata oko 100-tak dol. godišnje) plus uvek uzmu Antivirus, i to neko čudovište tipa Trend Micro (potpuno obeznanjuje slabije/starije kompjutere). Piratski softver koriste samo taze imigranti iz trećeg sveta. :D Tako da bi baš imalo 100% smisla za takve tipične kućne korisnike da pređu na Linux, međutim to je i dalje domen prevashodno nas geekova.


 

 

Spoiler

20200121-174320.jpg

 

Link to comment

Ja se nisan snašao za M$ Office, pa sam stsvio Libre i jeste njesra, Windows 10 ne mogu zbog hardvers, nema drajvera.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока

Link to comment

99% konfiguracija koje su gurale Win7 mogu da guraju Win10. Dešavalo mi se da prijavi probleme sa grafikom, ali kad mu podmetneš Win7 drajvere, proradi sve ful.

Na jedom starom pc-u nisam uspeo da dobijem zvuk preko zvučne, ali uredno radi na HDMI, a kako ga je čovek namenio da mu "opameti" tv, nije bilo ni bitno.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Win10 log mi prijavljuje poruke tipa "Device \Device\Harddisk2\DR0 has a Bad Block", nalazim ih u onom "Event View" programu. Nije puno, u tri navrata u poslednjih 5 meseci, ali pri svakom incidentu ima jedno 10-20 identicnih zapisa. 

 

Jel to nesto oko cega treba da se zabrinem i sta mi valja ciniti? CHKDSK sken?

 

I kako da otkrijem koji je Harddisk2, nema mi to smisla bas?

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Win10 log mi prijavljuje poruke tipa "Device \Device\Harddisk2\DR0 has a Bad Block", nalazim ih u onom "Event View" programu. Nije puno, u tri navrata u poslednjih 5 meseci, ali pri svakom incidentu ima jedno 10-20 identicnih zapisa. 

 

Jel to nesto oko cega treba da se zabrinem i sta mi valja ciniti? CHKDSK sken?

 

I kako da otkrijem koji je Harddisk2, nema mi to smisla bas?

 

Jeste, uradi CHKDSK, a mogu da pomognu i drugi programi za dijagnostifikovanje stanja hard drajva (možda ima nešto i ugrađeno na tom kompjuteru zavisno od marke, Dell i HP obično imaju ugrađenu HD dijagnostiku do koje dolaziš pritiskom na F2 za HP, F12 za Dell, odmah kad se pojavi firmin logo na ekranu (pre Windowsa).

 

Ako imaš samo jedan HD na tom kompjuteru, onda je jasno o kom se drajvu radi, a ako ih ima više, onda je situacija malo komplikovanija. Ima detaljno uputstvo ovde:
https://www.wintips.org/fix-event-7-disk-has-a-bad-block-at-device-harddisk/

Link to comment
11 hours ago, goofs said:

Win10 log mi prijavljuje poruke tipa "Device \Device\Harddisk2\DR0 has a Bad Block"

 

Jel to nesto oko cega treba da se zabrinem i sta mi valja ciniti? 

Ja bih se zabrinuo zbog devica na hard disku :fantom:

Link to comment

Jelte ljudi jel moguće da hrom usporava win 10. Kad sam otvorio svoj kanc kupio sam win 10 i ms office i od tada mi komp sporije radi. Nekako se hrok najviše zabija deluje mi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...