Jump to content
IGNORED

PayPal


Meazza

Recommended Posts

Ja koristim PP iskljucivo za "virtuelno" tako da tu nema nikakve provizije niti icega i bas mi dodje zgodno to sve. Friends&Family varijanta je zgodna za sve stvari, npr. za kupovinu i prodaju preko malih oglasa. Nikad nisam doduse pokusala da uzmem novac koji mi tu stoji, te ne znam kakvi su uslovi u Nemackoj.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 5 months later...

Kada platim nekome gods&services, kada tačno ležu pare čoveku? Vidim da ima mnogo razloga za hold-ovanje uplate. 

 

Da li im novac leže čim u "uplati" čekiram da sam primio pošiljku? Da li kao uplatilac mogu da vidim kada su primaocu legla sredstva?

Link to comment

Mislim da PayPal odmah prosledjuje pare prodavcu, na njihov nalog, nema holdovanja (osim ako im nalog nije pod istragom zbog sumnjivih aktivnosti), a ti onda imas mesec dana da pokrenes dispute ako ti posiljka ne stigne ili nesto nije u redu sa njom. S tim sto ozbiljni prodavci vole taj dispute da resavaju van PayPala, jer ako im puno korisnika pokrece tu reklamaciju na PP servisu upadaju u gorepomenutu sumnjivu grupu.

Link to comment

Desilo mi se više puta da su im hold-ovali uplate.. Evo i sad poslednji put. ALi kada sdam potvrdio prijem (iako nisam primio), javljeno mi je posle par sati da je prošla uplata. 

Link to comment

je l' ima još neko iz Srbije problem sa logovanjem na PP? Meni nikad ne stiže SMS sa kodom, što mi traži nakon što se unesem user i pass. Da li je slučajno moguće da mi A1 blokira PP poruke, pošto sam čitao da se ljudima širom sveta to ponekad dešavalo sa provajderima?

 

Link to comment
3 minutes ago, Calavera said:

isto a1, u zadnje vreme sms zna da ne stigne iz prve, ali prvi ili drugi resend uvek funkcionira

 

meni u dva navrata ni peti resend nije funkcionisao

 

probaću opet, a onda ih zovem

Link to comment
5 hours ago, copkillah said:

je l' ima još neko iz Srbije problem sa logovanjem na PP? Meni nikad ne stiže SMS sa kodom, što mi traži nakon što se unesem user i pass. Da li je slučajno moguće da mi A1 blokira PP poruke, pošto sam čitao da se ljudima širom sveta to ponekad dešavalo sa provajderima?

 

 

Dešava se da ne stižu poruke ako hoćeš da se uloguješ s nepoznatog kompjutera. Meni se to skoro desilo, kad sam na drugom mestu probao da se ulogujem nikakva poruka nije stigla ni posle par resend-a, a čim sam se vratio za moj komp i probao, onda je stiglo za par sekundi.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Time Crisis said:

 

Dešava se da ne stižu poruke ako hoćeš da se uloguješ s nepoznatog kompjutera. Meni se to skoro desilo, kad sam na drugom mestu probao da se ulogujem nikakva poruka nije stigla ni posle par resend-a, a čim sam se vratio za moj komp i probao, onda je stiglo za par sekundi.

 

Interesantno... Nisam probao na "originalnom" kompjuteru, ali super je info da makar tamo mogu da se ulogujem.

Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

Interesantno... Nisam probao na "originalnom" kompjuteru, ali super je info da makar tamo mogu da se ulogujem.

 

Mislim da na "originalnom" ne bi trebalo da bude problema, meni je odmah stigla poruka čim sam se vratio, a sve vreme isti broj telefona, ništa nisam menjao ni podešavao. Naravno nigde te ne obavesti ništa, samo odjednom sve radi.

Link to comment
  • 3 months later...

Kako funkcionise u Srbiji preuzimanje para sa PP naloga na kreditnu karticu, moze li mi neko ukratko objasniti? (Ne mora na kreditnu karticu, bitno je da osoba ili fizicki dobije novac, ili ga preusmeri negde, tipa da plati sa tim, ali to pretpostavljam jos uvek ne radi?) Pitam zbog one akcije koju postavih juce, zena koja je organizovala celu akciju je otvorila PP u Srbiji (vezan za karticu, odabrala je devizni racun) ali nikad ga jos nije koristila niti svlacila novac sa njega, pa bih joj prosledila sta kazete.

Link to comment
30 minutes ago, copkillah said:

Pa samo prebaciš sa PP na karticu koju si vezao i to je to, dva klika.

 

Hval. OK, dakle nema nikakve dodatne zavrzlame. Uzima li neku proviziju za to?

 

//Verujem da ti zvuci ovo sve glupo ali ne znam nikog licno u Srbiji ko to koristi. Prijatelj je pre vise godina probao i nesto nije radilo sa tim preusmeravanjem novca, ili je bio veliki harac, pa je batalio

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...