Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

16 hours ago, pasha said:

Nesto Habek mnogo dobar bio prema mome dragom premijeru Söderu u Minhenu,

 

 

 Ne znanm o cemu se radi...sav je bio pun komrpmisa sa CSU i njihovom politikom, ocekivao sam da kahze: leute, ovaj Soder je car:violina:

 

Da budem siguran, pre nego sto nesto lupim, jel ovo boldovano ozbiljno ili sarkasticno?

Link to comment

Ako moze Habek zasto ne bih ja koji zivim u Bavarskoj? Malo sam proucavao bavarsku politiku i shvatio da ne treba ici protivu Hriscansko-socijalne Unije vec 50 godina:lolol: Uostalom treba podrzati buduceg nemackog kancerala koji stupa na tron za neke 3 godine sa svojim neodoljivim bavarskim hochdeutsch...

 

Od drugih vesti od Oktobera 12e minimalna cena rada u Nemackoj...sada samo pevusim i nosim crvenu ruzu za reverom...

 

 

Link to comment
On 21.1.2022. at 23:06, pasha said:

Ako moze Habek zasto ne bih ja koji zivim u Bavarskoj? Malo sam proucavao bavarsku politiku i shvatio da ne treba ici protivu Hriscansko-socijalne Unije vec 50 godina:lolol: Uostalom treba podrzati buduceg nemackog kancerala koji stupa na tron za neke 3 godine sa svojim neodoljivim bavarskim hochdeutsch...

 

Od drugih vesti od Oktobera 12e minimalna cena rada u Nemackoj...sada samo pevusim i nosim crvenu ruzu za reverom...

 

 

Bold 1 - Habek mora da prica i saradjuje sa njim jer je drzavni ministar koji mora sa ministrom Bajerna da nadje resenja.

 

Bold 2 - Zasto ne treba ici protiv? Najvise korupcije i skandala u nemackoj istoriji su se desile u CSU. Oni su se na ovim proslim izborima jedva provukli. Znas da oni moraju da osvoje toliko glasova u Bajernu, da bi na saveznom nivou imali preko 5? Nicije nije gorelo do zore :cool:

 

Bold 3 - Nije da je bas nemoguce, ali vidim 2 velika problema. Jedan se zove Merz, a drugi problem je Söder, koji je tokom ovih izbora pokazao pravo lice tj. karakter. Populista, koji menja misljenja kako vetar dune, i nije lojalan, gleda samo i izklucivo sebe...

 

Bold 4 - Ako te to dodiruje, cestitke, samo da znas, da je do CDU / CSU, do toga nikada nebi doslo.... PS. U Danskoj je 17€ minimalna, ako se ne varam...

 

 

 

Edited by assignment
  • +1 1
Link to comment

Je l znas da je po istrazivanjima javnosti u Bavarskoj CSU u porastu u odnosu na izbre 2021 i prakticno isto kao na izborima 2018? Zeleni su u padu npr. a na nacionalnom nivou CDU je isto u porastu, moguce da bas CSU vuce u odnosu na istrziivanja nakon izbora...meni samo nije jasno da ti koji si rodjen u Nemackoj ne znas da je to zemlja hriscanske unije, oni su je modelovali nakon 1945...sustinski tesko CSU moze znacajno dole dok god je Bavarska privredno jaka a ona je najjaca u Nemackoj...nezaposlenost je na 2%, dakle vise od pune zaposlenosti, nedostatak radne snage...

 

Iance afd danas izasao sa kadindatom za predsednika nam savezne drzave i to nista cudno ne bi bilo da nije u pitanju drug clan CDU...:violina:

 

Max Otte will Amt als Chef der Werte­union vorerst ruhen lassen

  • Die Nominierung von Max Otte als Kandidat für das Bundes­präsidenten­amt durch die AfD schlägt hohe Wellen.
  • Die CDU leitet ein Partei­ausschluss­verfahren gegen den 57-Jährigen ein.
  • Otte kündigt am späten Abend an, das Amt als Chef der Werteunion vorerst ruhen zu lassen.

https://www.rnd.de/politik/afd-max-otte-will-amt-als-chef-der-werte-union-vorerst-ruhen-lassen-R57KC2Z5V5DKXFQDSEXUV3U45Q.html

Edited by pasha
Link to comment
7 hours ago, zorglub said:

 

:D

 

 

 

U cemu je problem kolega, ne znate nepostojece reci nemacke himne koja se peva u sebi? Da vas podsetim: Deutschland über alles, über alles in der Welt.

Ako ne rezumete nemacki ili jezik ljudi koji govore zajednicki jezika, sto bi se reklo Teutonci, odakle je koren reci deutsch, da vam kazem da to znaci da je Teutonac iznad sveta i vasione.

Da se ne lazemo, dali su dosta a oduzeli isto dosta, pomesanja osecanja.

Najveci filosofi jos od vremena antike,

 

 

Evo ja cesto prodjem ispod Karl Marks ringa, skoro redovno na Maks Veber placu...a gde su Betoven, Bah, Mocart, Jung, Frojd,, pa drugvio Mercedes i Benz, popa Martin Luter(ne King) sto udari na papu pa krene reformacija(bas se kanim da posetim tu crkvu gde je zalepio svoje zahteve sto je trneutak radjanja Protestantizma kao religijskog pravca,)drug Gutenberg sto poceo da stampa knjige, totalna budala...ili sto be rekao drug Hruscov sa svojim seretskim osmehom: prvi smo otisli smo u vasionu jer smo pokupili bolje nemacke naucnike...hahahaha

A nemoj zaboraviti da je vodja NASA-ine ekipe za Mesec bio onaj cika sto je raketirao London sa osvetnicima...

Ili sto bi graf rekao:

 

allnat630.png

 

Mora se uzimati u obzir da Dojceri nisu dobili puno Nobelovih za mir i razne Vol Strit seme za razliku od Amera...uostalom poslusajte pijesmu svetskog mega giga cara Ramba Amadeusa-Intelektualac pa vidite koliko je dojcera...Neki zli ljudi bi rekli da su Ameri naglo skocili posle 1945 jer su pokupili dojcere...kazu nekakva opercija paper klip, nesto tako, ne znam engleski, prost sam covek. pa ne verujem u to. Ali da li vi verujete?

Bih pre nekoliko sedmica u Deutsch musem u Minhenu, posvecen nauci i tehnici, cudnovato, odem na odeljenje hemije sve puno dojc leute, odem na fiziku tamo ih jos vise razne kvantne mehanike i teorije relativnosti, avijacija, elektrotehnika, mehanika, astronomija, matematika(Gaus, Lajbnic...)...cudesa, Boze sacuvaj.

Sa druge strane oni napravise svetske kataklizme, podela hriscanske crkve tzv. Velika sizma, vodjenje Krstaskih ratova, svetski ratovi...a onda dodje Karl Marks, Roza Luksemburg...

Mnogo su mi pomesana feelings.

 

 

Edited by pasha
Link to comment
9 hours ago, Gandalf said:

 

 

Molim vas kolega, Pruska je izbrisana sa mape sveta 1945 sa razlogom. Znate to, Pruska je mozda jedina nemacka oblast koja je ucestvovala u stvranja ujedinjene Nemacke koja ne postoji danas. Zanimljivo je to, sto su oni stvarali ujedinjenu nemacku jedini problem je sto bilo puno Sorba tj. Luzickih Srba medju njima pomesanih sa friziskim Junkerima, to nije dobra kombinacija, mnoge se pale na rat i te gvozdene krstove, sloboda ili smrt, Blut und Eisen...Evo pitajte kolegu druge namenskog da vam to pojasni.

 

Ali u isto vreme kada su se Junkeri palili da vladaju vasinom svojom ostricom...cuveni medju srbljem ili ti savezu po indo-evropskoj reci koja tvori srbljansku rec, Maks Veber je nastupao sa liberalno nacionalistickog stanovnistva pa kaze ovako: a sto da ginemo kada mozemo da ih osvojimo ekonomski. Eto kako je Pruska sa carinskim unijom Zollverein spojila nemacke zemlje...Razumete kolega, oni su vec pobedili i bez rata. Pitajte Britance koji nemaju vise imperiju koju su Teutonci srusili da bi im sada kupovli Rolsa...a evo sada im odvojise i Severnu Irsku...ako Britanci nastave da budu kao Srbi otice i Skoti...Kakvi ratovi, vojske...molim vas, moto Nemacke danas: dajmo sansu miru i nasim preduzecima....

 

A da su se Rusi pitali oko Britanske imperije oni bi i dalje vodili Igre senki, Hladne ratove i slicne idiotizme u kojima su Rusi uvek, da izvinete, jebana strana pa danas je stvoren klima na zaapdu gde je jedino u politickoj kulturi dozvoljeno pljuvati Ruse, novi Jevreji 21. veka mozes ih i po nekakvoj Estoniji gaziti...ali sta briga rusku elitu oko toga, glavno da se lapa i da se vlada ogromnim resursima pa se opale gimnasticarke, manekenke a sto ni i teniserke dok se Ruskinje, gle cuda, na zapadu tretiraju kao prostitutke...a dobro to nije prvi put, jos kada je Napoleon napao Rusiju tzv. ruska elita je bolje znala francuski nego ruski...neka vam i to objasni kolega drug namenski.

 

Sto se tice saradnje saradnje Rusije i Nemacke, ne bi ste mi verovali ali Rusiju na zapad je usmerila Nemica. Poljska, Baltik...to sve uzeto krajem 18. veka kada je vladala jedna princeza koja se radila u pazite sada-Srbistu ili ti po nemacki Zerbst, ostaci sorbske brace sa severa pre dolaska na Balkan, ah lepa vremena...Ta princeza je u SFRj pop-kulturi ostala zapamcena kao Ekatarina Velika...a znate da je druga Lenjina sa Marksovima idejama u Rusiju 1917 isporucio Kajzer...e o ovome nemojte pitati druga kolega namenskog. Vidite veze Nemacke i Rusije su bujne, pa pola ruskih oficira u borbi protiv Napoleona bili Prus i po neki Srbin...neseecni etnicki Rusi bili ljubomorni...

 

Link to comment
17 hours ago, pasha said:

Je l znas da je po istrazivanjima javnosti u Bavarskoj CSU u porastu u odnosu na izbre 2021 i prakticno isto kao na izborima 2018? Zeleni su u padu npr. a na nacionalnom nivou CDU je isto u porastu, moguce da bas CSU vuce u odnosu na istrziivanja nakon izbora...meni samo nije jasno da ti koji si rodjen u Nemackoj ne znas da je to zemlja hriscanske unije, oni su je modelovali nakon 1945...sustinski tesko CSU moze znacajno dole dok god je Bavarska privredno jaka a ona je najjaca u Nemackoj...nezaposlenost je na 2%, dakle vise od pune zaposlenosti, nedostatak radne snage...

 

Iance afd danas izasao sa kadindatom za predsednika nam savezne drzave i to nista cudno ne bi bilo da nije u pitanju drug clan CDU...:violina:

 

Max Otte will Amt als Chef der Werte­union vorerst ruhen lassen

  • Die Nominierung von Max Otte als Kandidat für das Bundes­präsidenten­amt durch die AfD schlägt hohe Wellen.
  • Die CDU leitet ein Partei­ausschluss­verfahren gegen den 57-Jährigen ein.
  • Otte kündigt am späten Abend an, das Amt als Chef der Werteunion vorerst ruhen zu lassen.

https://www.rnd.de/politik/afd-max-otte-will-amt-als-chef-der-werte-union-vorerst-ruhen-lassen-R57KC2Z5V5DKXFQDSEXUV3U45Q.html

 

 

Iztrazivanja nakon izbora me ne zanimaju previse, za jedno 3 godine ce me zanimati. A zeleni nisu bas u "padu" (ovo je samo za Bayern)

 

grafik.png.8d5971a5e72d49aee8215ebc682ed82c.png

 

CSU mora da osvoji nesto izmedju 30-32 % u Bajernu, da bi imala makar 5% na nivou drzave, kako bi odrzali smisao unije...

 

Zapadnu Nemacku je pre svega stvorila Amerika i Marsalov plan, to sto je Adenauer i CDU seo prvi na vlast  menja u tome jako malo (sem sto je omogucio velikom broju nacista da se operu i krenu na novo, kao istinske demokrate).  A da ne zaboravio ljude kao Branda ili Schmidta iz SPD-a. SPD koja je bila jedina partija koja se protivila Hitleru. Hitler koji je bio hit u Minhenu, dok ga u Berlinu niko nije znao ili cuo za njega. Mogao bih ici dotle da je tu leglo fasizma.

 

Najveci problem CDU i CSU (pored korupcije koja se u 90% slucajeva pojavljivala kod CDU i CSU, da ne nabrajam, secanje mi ide do Helmuta i koferima punih para), je to sto ne idu sa vremenom. Zastareli, opijeni su sopstvenom "snagom" i njihovi biraci polako izumiru. Kod biraca ispod 25 na proslim izborima 8%. To je Merkel vesto kamuflirala nekim izletima kao "Ehe für Alle" (iako je bila licno protiv gej brakova), ali generalno gledano, imaju ogroman problem.

 

Ali interesantije mi je bio razgovor koji sam juce poslovno vodio sa jednim kupcem, koji je inace clan CSU-a, i rekao da se Söderu vec sprema svilen gajtan u CSU.

 

Sada je Merz izabran, ali da li Mister Burns (tako lici jbg) koji ce do sledecih izbora napuniti 70 godina, moze da okrene nesto? Nemacka sa mladjim generacijama, sve vise ide u liberalnu viziju zivota, tako da nisam siguran da CDU, koji zeli da se vrati vise konzervativnim korenima ima tu cemu da se nada... Blizina ljudi iz CDU prema AFD nije nista novo, pogotovo u istocnom delu, ali su ga ekspresno torpedovali iz partije... Ispade Otte naivna zrtva ;)

 

Edit: A to "hriscansko" takodje svakim danom gubi vise smisla, jer sve vise ljudi izlazi iz crkve, i bas u tom liberalnom drustvu, religija ne igra vise neku ulogu.

Vec u mojoj generaciji (77) retko ko nije izstupio iz crkve... Zadnje brojke kazu 80.000 mesecno, od toga normalno vise katolika nego protestanata.

Edited by assignment
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, pasha said:

Evo pitajte kolegu druge namenskog da vam to pojasni.

...

neka vam i to objasni kolega drug namenski.

Niti de diram, ni drskom od metle, niti smo daleko bilo drugovi, zamolio sam moderaciju pre par meseci da te zamoli da me obidjes....

'Ajde budi ljubazan, obidji me, padaj s Marsa negde drugde, otkrivaj Nemacku, Minhen tacnije, taze si gastarbajter imas jos mnogo da naucis mimo Englische Garten, pre nego sto pocnes da ovde prosipas procene uticaja ove ili one nemacke politicke partije, drz' se Hauptbahnhof München, imas jos podosta do obe Pinakoteke, sve po redu...

Sve na stranu, ponovo - obidji me, molim te.

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, assignment said:

 

 

Iztrazivanja nakon izbora me ne zanimaju previse, za jedno 3 godine ce me zanimati. A zeleni nisu bas u "padu" (ovo je samo za Bayern)

 

grafik.png.8d5971a5e72d49aee8215ebc682ed82c.png

 

CSU mora da osvoji nesto izmedju 30-32 % u Bajernu, da bi imala makar 5% na nivou drzave, kako bi odrzali smisao unije...

 

Zapadnu Nemacku je pre svega stvorila Amerika i Marsalov plan, to sto je Adenauer i CDU seo prvi na vlast  menja u tome jako malo (sem sto je omogucio velikom broju nacista da se operu i krenu na novo, kao istinske demokrate).  A da ne zaboravio ljude kao Branda ili Schmidta iz SPD-a. SPD koja je bila jedina partija koja se protivila Hitleru. Hitler koji je bio hit u Minhenu, dok ga u Berlinu niko nije znao ili cuo za njega. Mogao bih ici dotle da je tu leglo fasizma.

 

Najveci problem CDU i CSU (pored korupcije koja se u 90% slucajeva pojavljivala kod CDU i CSU, da ne nabrajam, secanje mi ide do Helmuta i koferima punih para), je to sto ne idu sa vremenom. Zastareli, opijeni su sopstvenom "snagom" i njihovi biraci polako izumiru. Kod biraca ispod 25 na proslim izborima 8%. To je Merkel vesto kamuflirala nekim izletima kao "Ehe für Alle" (iako je bila licno protiv gej brakova), ali generalno gledano, imaju ogroman problem.

 

Ali interesantije mi je bio razgovor koji sam juce poslovno vodio sa jednim kupcem, koji je inace clan CSU-a, i rekao da se Söderu vec sprema svilen gajtan u CSU.

 

Sada je Merz izabran, ali da li Mister Burns (tako lici jbg) koji ce do sledecih izbora napuniti 70 godina, moze da okrene nesto? Nemacka sa mladjim generacijama, sve vise ide u liberalnu viziju zivota, tako da nisam siguran da CDU, koji zeli da se vrati vise konzervativnim korenima ima tu cemu da se nada... Blizina ljudi iz CDU prema AFD nije nista novo, pogotovo u istocnom delu, ali su ga ekspresno torpedovali iz partije... Ispade Otte naivna zrtva ;)

 

Edit: A to "hriscansko" takodje svakim danom gubi vise smisla, jer sve vise ljudi izlazi iz crkve, i bas u tom liberalnom drustvu, religija ne igra vise neku ulogu.

Vec u mojoj generaciji (77) retko ko nije izstupio iz crkve... Zadnje brojke kazu 80.000 mesecno, od toga normalno vise katolika nego protestanata.

 

Kolega vi pravite losu procenu, mladji do 25 su po pravilu uvek revolucionarni, to nije nista novo. Kada dodju u tidesetu pocinju da shvataju da od toga nema leba a u 35 i 40 glasaju za afd kao radnicka klasa...u 60 su za CDU(za afd godine bi rekli:mladost ludost)...problem je sto mladih ima mnogo manje od  svih ostalih...

 

Nemacka nije imala bas toliko koristi od Marsalovog plana iako se misli drugojacije...

Za naciste je tacno, zato je SDP bio pusten na vlast uz kontrolu FDP a pojavio se Bader-Majnhof...

Uzgred, Adolf Hilter je po dolasku u Minhen nakon zavrsetka Prvog sv. rata simpatisao boljsevicku Bavarsku republiku...

 

Edited by pasha
Link to comment
22 minutes ago, namenski said:

Niti de diram, ni drskom od metle, niti smo daleko bilo drugovi, zamolio sam moderaciju pre par meseci da te zamoli da me obidjes....

'Ajde budi ljubazan, obidji me, padaj s Marsa negde drugde, otkrivaj Nemacku, Minhen tacnije, taze si gastarbajter imas jos mnogo da naucis mimo Englische Garten, pre nego sto pocnes da ovde prosipas procene uticaja ove ili one nemacke politicke partije, drz' se Hauptbahnhof München, imas jos podosta do obe Pinakoteke, sve po redu...

Sve na stranu, ponovo - obidji me, molim te.

 

Hocu druze kolega, dobri saveti. Samo morate znati da sam hteo da vam cujem glas, tuzan sam bez vas.

Link to comment
15 minutes ago, pasha said:

 

Kolega vi pravite losu procenu, mladji do 25 su po pravilu uvek revolucionarni, to nije nista novo. Kada dodju u tidesetu pocinju da shvataju da od toga nema leba a u 35 i 40 glasaju za afd kao radnicka klasa...u 60 su za CDU(za afd godine bi rekli:mladost ludost)...problem je sto mladih ima mnogo manje od  svih ostalih...

 

Nemacka nije imala bas toliko koristi od Marsalovog plana iako se misli drugojacije...

Za naciste je tacno, zato je SDP bio pusten na vlast uz kontrolu FDP a pojavio se Bader-Majnhof...

Uzgred, Adolf Hilter je po dolasku u Minhen nakon zavrsetka Prvog sv. rata podrzavao boljsevicku Bavarsku republiku...

 

 

Bez Maršal Plana i ekstremnog  finansijskog zalaganja od strane USA, Nemačka danas nebi bila to što jeste...  A to nisu učinili jer su 45 od jednom zavoleli Nemce... 

 

A taj životni ciklus i menjanje partija mora da je tvoja neka analiza, samo što su činjenice drugačije, CDU na zadnjim izborima nije bila ni najjača kod +60.

 

Ne znam koliko si dugo u Nemačkoj, I čime se baviš, vidim da slaviš minimalac od 12 € i sigurno ti je ovde bolje nego u Bosni ili odakle si stigao, ali bato, smanji doživljaj. 

 

Danas slavim sv. Savu popio sam, tako da ne dužim :tongue:

  • +1 1
Link to comment

Iz Bosne sam dosao, sa Majevice a cesto sam na Sokocu...i mnogo mi je drago sto je 12e povecanje, hvala drugu i gospodinu Solcu. Kolega iz vas kao da progovara neko ko je blizak afd...sta ces ti iz Bosne meni govoriti...osecam se pomalo razocaran.

Struktura glasaca u nemackoj u poslednja 3 izborna ciklusa:

 

Altersstruktur der Wahlberechtigten bei den Bundestagswahlen 2013, 2017 und 2021

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/1498/umfrage/altersstruktur-der-wahlberechtigten-bundestagswahl/

 

Kao sto mozes videti broj glasaca u grupi 18-29 pada...

 

Tipicna strktura CDU glasaca, jos 2005 kada je Merkel dosla...

 

Altersstruktur der Wähler der CDU bei der Bundestagswahl 2005

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/1496/umfrage/altersstruktur-der-waehler-der-cdu-bundestagswahl-2005/

 

Ono sto je tacno da je SPD na izbprima 2021 vise usao upravo u starije biracko telo i tu uzeo glasove CDU i tako pobedio, jedva...glasacko telo od 18-30 se stalno preliva izmedju zelenih, levice, fdp, ponekad sdp...baza glasaca afd je 35-55, najvise radnicka klasa, primer njihovih uporista sa istoka:

 

grafik-wer-waehlte-afd-100~1280x720?cb=1

 

Nikakav ja problem nemam, istine su cesto gorke za zaludjene omladince.

Nemacka je desnicarska zemlja...

 

Edited by pasha
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...