Jump to content
IGNORED

AliExpress


Valkyrie

Recommended Posts

I meni se desvalo tako, stigne onda za dan-dva. 

Naručio neke dve sitnice odavno i nikako da stignu, sad da pogledam status na sajtu, za jednu pise da je odkazana od strane prodavca. Ne secam se da su me obavestili, mada je moguce jer zatrpavaju raznim mailovima. Da li su mi onda automatski i vratili pare, ili moram da tražim? 

Link to comment

ako je prodavac posten (ko sto su uglavnom) onda da. ipak proveri na sajtu order i mozda mozes da trazis obestecenje od alija ako nije refundirao. desava se da zatvore "fabriku" i nestane prodavac, imao sam na pocetku jedan takav kar sam narucio neku sitnicu od nepouzdanog

Link to comment

Otvorio sam dispute bas da vidim sta ce resiti, mada je smesan iznos...

 

Ima neko preporuku za povoljne a pristojne in ear slucalice, pozeljno sa kontrolama na kablu?

Ima toliko toga da ne umem da proberem...

Meni ove ne deluju loše, kupovao sam neke Rock sitnice već, i prilično sam zadovoljan kvalitetom.

Ladno ima i nekih blutut za ispod 10$, teško mi poverovati da to može išta valjati. :huh:

Edited by mraki
Link to comment
5 hours ago, mraki said:

Otvorio sam dispute bas da vidim sta ce resiti, mada je smesan iznos...

 

Ima neko preporuku za povoljne a pristojne in ear slucalice, pozeljno sa kontrolama na kablu?

Ima toliko toga da ne umem da proberem...

Meni ove ne deluju loše, kupovao sam neke Rock sitnice već, i prilično sam zadovoljan kvalitetom.

Ladno ima i nekih blutut za ispod 10$, teško mi poverovati da to može išta valjati. :huh:

 

zar nema u toj cenovnoj klasi vec i brendiranih slusalica? (jesu donji segment, ali opet deluju bolje od nepoznatog kineza)

sad gledah na jednom nesrpskom trzistu i jbl t110 (sa kontrolama) su oko 10ak dolara

Link to comment

Pricali smo ranije o sportskim kamericama. Jel uzeo neko neku kvalitetnu tamo? Tad su se pominjale neke jeftine a solidne al ipak ne bih neku totalnu krompirusu.

 

Ova mi deluje zanimljivo

 

https://www.kupujemprodajem.com/Sportska-kamera-4K-ULTRA-HD-WIFI-34443732-oglas.htm?filter_id=158413932

 

Nimalo ne obecava skroz genericko ime pa ne moze da se iskopa neki sample na jutjubetu.

 

edit: iskopa je (valjda) Bili...

 

Spoiler

 

 

(edit 2: naravno krompirusa...)

 

Al uzeo bih je samo ako bi mi dao da napravimo probni snimak. I na tarabi moze da pise 4K...

 

Eventualno bih dodao jos par hiljada za nesto provereno. Videh sj5000 za 8000 i rekao bih da ono vredi al u Svrljigu. Ja kupujem samo kod onis sto posle mogu da im dodjem na gajbu ako nesto nije kako valja :)

 

Kud ne uzeh jeftin gopro, covek prodavao gomilu jedva koristenih za male pare. Gledam malo oglase al su bukvalno na sve stavili gopro...

 

edit: sanse nema da se usudim da porucim sa Alija. Stigao bi krompir milion posto.

 

edit: pogledao cene za sj5000 i ono iste ko na kp.

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Stoji mi ovo od 8. marta, još nije stiglo. Isteklo i ona dva meseca koliki je rok.

Quote

Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.

Šta to znači u praksi, zagubljeno negde u pošti, kakve su šanse da stigne?

Kinez kaže da čekam još i da kontaktiram poštu...

Link to comment
17 minutes ago, mraki said:

Stoji mi ovo od 8. marta, još nije stiglo. Isteklo i ona dva meseca koliki je rok.

Šta to znači u praksi, zagubljeno negde u pošti, kakve su šanse da stigne?

Kinez kaže da čekam još i da kontaktiram poštu...

Imas broj za pracenje?



1. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Prispeće- ovo prvi status kad posta primi paket tj. prvo skeniranje paketa

2. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Za carinu- paket skeniran i odmah zatim se salje na carinjenje u postu carinjenja zavisno od mesta prebivalista(mi iz BG nasi paketi zavrsavaju u Ugrinovačka 210b, ovi iz Vojvodine u postu carnjenja u NS, ovi dole u NI itd)

3. - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovo znaci da je jos uvek u posti(carini) nije dosao na red vas paket i moze ovaj status da se ponavlja sve dok ne prodje pregled

4. 61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine - znaci da je proces carinjenja završen. Ako je carinjenje trajalo više dana najčešće ćete platiti carinu+pdv+otvaranje+taksu za poštansku naplatu. Dešava se i da ne platite nešto od ovih stavki, s leva na desno, ali par stotina dinara za otvaranje i taksu je verovatno neizbežno. Ako proces nije trajao više dana, tj. carinik je verovatno po viđenju lupio pečat "ne podleže carinskom pregledu", nećete platiti ništa. Ovaj status uglavnom znači da paket primate sutradan.

5. 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovaj status znaci da je paket napustio carinu i da je vraca u glavni postanski centar gde ga razvrstavaju i salju u postu prebivalista

6. 10200 GPC BEOGRAD - 110.. Beograd ..,(ovde pise postanski broj za grad ili opstinu a posle beograd ili koji god grad ide broj poste gde se isporucuje Otprema- ovo je status gde je paket iz GPC-a poslat na vasu maticnu postu po mestu adrese.

7.110.. Beograd .., Urucenje, Uruceno, IME I PREZIME- ovo znate i sami jer u momentu dok citate ovaj status paket vam je u ruci biggrin.gif

U principu to je to.

Link to comment

Hvala na pomoći :)

Imam, ali taj broj koliko vidim ne važi za domaću poštu (previše cifara), već za neki Bpost internešnal, gde mi izbacuje istu onu poruku iz predhodnog posta.

Edited by mraki
Link to comment
On 4/6/2018 at 15:55, katamaran said:

Pricali smo ranije o sportskim kamericama. Jel uzeo neko neku kvalitetnu tamo? Tad su se pominjale neke jeftine a solidne al ipak ne bih neku totalnu krompirusu.

 

Ova mi deluje zanimljivo

 

https://www.kupujemprodajem.com/Sportska-kamera-4K-ULTRA-HD-WIFI-34443732-oglas.htm?filter_id=158413932

 

Nimalo ne obecava skroz genericko ime pa ne moze da se iskopa neki sample na jutjubetu.

 

edit: iskopa je (valjda) Bili...

 

  Reveal hidden contents

 

 

(edit 2: naravno krompirusa...)

 

Al uzeo bih je samo ako bi mi dao da napravimo probni snimak. I na tarabi moze da pise 4K...

 

Eventualno bih dodao jos par hiljada za nesto provereno. Videh sj5000 za 8000 i rekao bih da ono vredi al u Svrljigu. Ja kupujem samo kod onis sto posle mogu da im dodjem na gajbu ako nesto nije kako valja :)

 

Kud ne uzeh jeftin gopro, covek prodavao gomilu jedva koristenih za male pare. Gledam malo oglase al su bukvalno na sve stavili gopro...

 

edit: sanse nema da se usudim da porucim sa Alija. Stigao bi krompir milion posto.

 

edit: pogledao cene za sj5000 i ono iste ko na kp.

 

 

Kupiio ja prosle godine jednu takvu, nosio je jedanput pod vodu, kuciste izdrzalo 18 metara... Ovako radi OK, kvalitet slika/snimaka manje vise isti kao na gopro...

Link to comment

Pod takvu mislis na SJ5000? Cini se da je dobra kamera.

 

Ja ne planiram pod vodu, al ako Sava jos malo naraste do vikenda, sve je moguce.

 

edit: ovo bas i ne deluje impresivno

 

Spoiler

 

 

edit 2: ovde vec deluje bolje

 

Spoiler

 

 

Edited by katamaran
Link to comment
Just now, mraki said:

Meni ništa ne stiže :(

Imam više sitnica naručenih, i nikako. Nekima je već istekao rok, nekima tek 2-3 nedelje pa se nadam da će uskoro.

 

 

Jesi siguran da se nisi preselio u međuvremenu? :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...