Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

On 14.7.2021. at 14:38, napadaj said:

Da se nose u pm svi investitori i oni koji razmišljaju da grade bilo šta, ovo već postaje bolesno koliko takvog posla ima.

 

Plaćaju se, siguran sam, masne takse zbog čega dozvole idu k'o halva?

Link to comment
  • 2 months later...

Јел тражио неко ЈМБГ од МУП-а за потребе извршног поступка? Да ли може мејлом да се тражи и да ли се плаћа такса?

Link to comment
4 minutes ago, ultra plasticni said:

Meni davali bez takse, nisam slao mail. Ubaci samo jos neki podatak ime oca, godinu rodjenja...

Поштом си слао? Или носио на писарницу? У Љермонтовљеву™?

Link to comment

Pošto ne gledam vesti i informišem se tako što mi vesti u fragmentima iskoče ovde i po društvenim mrežama, ovo me promašilo i nikako da skontam o čemu se radi. Dakle, da li neko ko razume može da napiše u 3 rečenice o čemu se radi u onom protestu advokata koji vodi Čedomir Kokanović?

1)To oko čega se bune, kako je bilo ranije. 2) To oko čega se bune kako je sada. 3) i da li ja kapiram dobro da ta nova odredba pogađa samo građanstvo, a oni su bune jer su dobri ljudi, ili sam to ja nešto tu neshvatila?

 

Link to comment

Ovo oko banaka realno najviše pogađa advokate koji su, na ovaj ili onaj način, došli do stotina i hiljada predmeta protiv banaka, uložili značajnu lovu u parnice i sada će da puknu.

 

Ipak treba dodati da je način na koji se se banke izborile za promenu stava i način na koji je to urađeno skandalozan i to predstavlja dodatnu pretnju za dopunsko urušavanje pravne sigurnosti. Da, može još gore da bude.

  • +1 2
Link to comment

Problem je i za gradjane koji ce dugovati bankama troskove postupka ako sud odbije tuzbu. 

Jos jedan problem je to sto su advokati po pravilu trazili izvrsenje pre pravnosnaznosti presuda, koje ce sad u zalbenom postupki biti ukinute i banke ce traziti protivizvrsenje, sve uvećano za ozbiljne troskove

Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Problem je i za gradjane koji ce dugovati bankama troskove postupka ako sud odbije tuzbu. 

Jos jedan problem je to sto su advokati po pravilu trazili izvrsenje pre pravnosnaznosti presuda, koje ce sad u zalbenom postupki biti ukinute i banke ce traziti protivizvrsenje, sve uvećano za ozbiljne troskove

Koliko kapiram, banke su obećale javno da neće tražiti troškove presuda. Kapiram da je to bio deo dila sa SNS

Link to comment

Da, to je nacelan stav. Ne znam samo da li se odnosi i na protivizvrsenja. Od kako je promenjen stav, advokati su pozurili da naplate pa pustaju na izvršenje nepravnosnazne presude. Jos se majmunisu pa traze popis pokretnih stvari u filijali da bi uvecali troskove

Link to comment

Колики ментол/ олош мораш да будеш за тако нешто. Капирам да се то радило раније , али ако то крене да се ради после промене става, то је за избацивање из коморе. Доводиш клијента у додатно проблематичну ситуацију. 

Link to comment

Kad smo kod toga, odnosi li se štrajk na pritvorske predmete? Imam ročište gde se klijentu odlučuje o pritvoru i ima solidne šanse za ukidanje a kao u sredu se štrajkuje.

Mislim, ići ću na suđenje, samo mi nisu potrebne razne pridike.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
9 hours ago, Hamlet Strašni said:

Koliko kapiram, banke su obećale javno da neće tražiti troškove presuda. Kapiram da je to bio deo dila sa SNS

 

Neće tražiti troškove postupka AKO tužioci povuku tužbe do određenog datuma, mislim da je u pitanju 31.12.2021. godine. Ako ne povuku, onda će tražiti sve troškove.

Link to comment
9 hours ago, nautilus said:

Kad smo kod toga, odnosi li se štrajk na pritvorske predmete? Imam ročište gde se klijentu odlučuje o pritvoru i ima solidne šanse za ukidanje a kao u sredu se štrajkuje.

Mislim, ići ću na suđenje, samo mi nisu potrebne razne pridike.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Misliš imaš pretres, gde će se odlučivati i o pritvoru?

Ne odnosi se na pritvorske obustava, bez brige.

Edited by Godfrey
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...