Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

Da da pravna sigurnost banaka da mogu da deru narod kako im se hoće. Iz ovoga se vidi da su one izmene ZPP-a bile smao trojanski konj da bi se ovo provuklo.

 

Ja imam nekoh 40 predmeta ali ih nisam pustio upravo dok se ne raščisti situacija a imam kolege koji imaju po nekoliko stotina predmeta koji će ako se ovo ostvari gadno najebati.

 

Link to comment

Drugar je podneo preko hiljadu i sad je unezveren. Lepo smo mu govorili, ali on je u svojoj glavi već imao ogroman dupleks, džip i gliser na Dunavu (doslovno njegove reči, ne karikiram). Oko ovoga će advokati koji će izduvati za troškove praviti mnogo veću buku nego građani.

Link to comment
37 minutes ago, čekmeže said:

Nemoj ti molim te o dranju naroda.

Hajde obrazloži naplatu troškova obrade kredita? I obrazloži naplatu NKOSK osiguranja?

Link to comment

Ovde će biti interesantno kada prvostepeni sudovi počnu da odbijaju tužbene zahteve pozivajući se na autentično tumačenje, ili drugostepeni da preinačavaju, pa tužioci počnu da podnose posebne revizije. Totalni kolaps u najavi

Link to comment
43 minutes ago, napadaj said:

Drugar je podneo preko hiljadu i sad je unezveren. Lepo smo mu govorili, ali on je u svojoj glavi već imao ogroman dupleks, džip i gliser na Dunavu (doslovno njegove reči, ne karikiram). Oko ovoga će advokati koji će izduvati za troškove praviti mnogo veću buku nego građani.

Veću buku nego gradjani koji će morati bankama da plaćaju troškove sudskih postupaka i takse? 

Link to comment

A sta advokati gube ? Ok, nemaju ocekivani prihod, ali imaju li neke troskove ? Besplatne sate rada jer su dogovorili % ?

 

Koliko su troskovi sudjenja ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment
2 minutes ago, Uskebasi said:

Veću buku nego gradjani koji će morati bankama da plaćaju troškove sudskih postupaka i takse? 

Advokat koji ima 1000 tužbi gubi stotine hiljada evra. Pojedinac  gubi par stotina evra. Pola njih će to da otpiše i zaboravi.

  • +1 1
Link to comment

Veliki broj onih koji su tuzili banke su lošeg imovnog stanja i verovatno nece imati da plate takse i troskove drugoj strani. Kad banke budu pokrenule izvršne postupke protiv ljudi koji nemaju da plate, ta sića od par stotina evra će postati 50k dinara i više. 

Sve zbog alavosti advokata koji se reklamiraju na banderama i brukaju profesiju. 

I jbg, problem je to sto neko ko je očekivao par hiljada dinara da mu vrati banka, sad mora da plati par stotina evra, jer ga je advokat banderaš obrlatio da mu potpiše punomoćje da bi se taj advokat preko noći obogatio. 

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Uskebasi said:

Veću buku nego gradjani koji će morati bankama da plaćaju troškove sudskih postupaka i takse? 

 

Banderaši su ubedili građane da im potpišu punomoćja uz obećanja da će nikad lakše da dođu do para koje su im banke otele i da sudovi neće ažurno da naplaćuju takse, već da će to da ostave tek za kraj postupaka, kada će svi troškovi biti naplaćeni od banaka. Isti ti građani će sad da im lome noge ako budu morali da plate bilo šta.

 

Ne znam da li su baš svi tako radili, ali ovaj moj drugar jeste i jako ga plaši pomisao da će morati da plaća sudske takse umesto građana koje zastupa.

Link to comment

Doduše ima nešto i u tome što za banke zakoni ne važe. I tako se ponašaju. Kada se desi da neko pomisli suprotno, dođe autentično tumačenje da spasi sirote banke.

 

nb Nemam ni jednu tužbu protiv banaka, čak sam ih i izbegavao.

Link to comment

Ni ja nemam nijednu, a nudio mi je ovaj da radimo zajedno. Pilićarenje me ne zanima.

 

Da li je neko od vas čitao propise o svemu ovome? Prijatelji iz banaka i finansijskog sektora mi kažu da je naplata troškova obrade kredita u potpunosti u skladu sa regulativom NBS.

Link to comment
Hajde obrazloži naplatu troškova obrade kredita? I obrazloži naplatu NKOSK osiguranja?
Kamata je zarada na novcu, a ti troskovi su ostali troskovi koji postoje zbog obrade kredita.

Imas 2 zakona, ZOO iz 1978 logicno I zakon o zastiti korisnika finansijskih usluga iz 2011, koji je lex specijalis u odnosu na ZOO koji detaljno uredje bankarske troskove i naredjuje da osim kamate, banka mora da navede I ostale troskove koje naplacuje vezano za kredite.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...