Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

Da. Sutra na skupstini ce biti i formalno smenjen. Kao i njegova ekipa u UO AKS. Tacnije to je sve ista ekipa koja drma komorom od 2010. godine, na celu sa bivsim predsednikom AKS Dragoljubom Djordjevicem.

 

Mada mi se ni ova ekipa okupljena oko Ljubicanovica, a koja ih smenjuje, ne svidja ni najmanje.

Edited by bejzbolka
Link to comment
Quote

U kafiću Music box na Novom Beogradu dogodila se tuča advokata, javlja Nova.rs. U tuči je povređen advokat Čedomir Kokanović, a u incidentu je učestvovao i advokat Aleksandar Cvejić, piše Nova.

 

Link to comment

Evo, da se pohvalim dodatno - dobili smo od CEE Legal Matters časopisa nagradu za dil godine u Srbiji u 2020. godini za KB. Ovo nam je drugi put za četiri godine, jer smo dobili nagradu i za 2017. godinu za Čibuk.

  • +1 7
Link to comment

Moguće da koleginice znaju o čemu se radi. Ja na Čibuku nisam bio toliko angažovan, jer em nije moja oblast, em je počeo pre nego što sam došao u firmu, uglavnom sam radio samo neke korporativne sitnurije. Za KB je skroz drugačije.

Link to comment

Ne sećam se šta se tada desilo s tim, moj deo je bio da analiziram da li nešto može da se uradi povodom rešenja o poništaju građevinske dozvole i nije bilo moguće. Sad vidim da je vaš Čibuk realizovao drugi investitor (barem formalno, nemam pojma da li je isti UBO).

 

Baš ne volim vetroparkove i sve u vezi sa njima, a ove godine se bavim još jednim. Zakon o energetici je sigurno u tri najkompleksnija domaća propisa.

Edited by napadaj
Link to comment

Ma, mi se bavimo svako malo, kao inercija od Čibuka gde smo izašli na glas, samo ove godine već dva puta. Moja sreća je da se ne bavim ni energetikom, ni nepokretnostima, pa me uvek zaobilazi glavni deo shitstorma sa tim u vezi.

Link to comment

Mene nepokretnosti ubiše ove godine, za jednog klijenta koji trenutno ima 4 velika gradilišta u Beogradu radim sve, uz pomoć jednog pripravnika. Mada, pre neki dan sam se bavio jednim SHA, tačno sam zaboravio sve finese oko toga (tag-along, drag-along itd), nešto mi se i ne vraća u sve to previše.

Link to comment

Samo da izjavim za TV da mi ekstremno prija individualna advokatura sa

sve čekanjem u APR i popunjavanjem recepisa i povratnica 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
On 7.6.2021. at 19:31, napadaj said:

Mene nepokretnosti ubiše ove godine, za jednog klijenta koji trenutno ima 4 velika gradilišta u Beogradu radim sve, uz pomoć jednog pripravnika. Mada, pre neki dan sam se bavio jednim SHA, tačno sam zaboravio sve finese oko toga (tag-along, drag-along itd), nešto mi se i ne vraća u sve to previše.

SHA-ovi mogu da budu priličan smor, naročito ako imaš članove društva koji ne veruju jedni drugima, pa onda procedure odlučivanja budu ekstremno komplikovane. Ja sam video razrade tih mehanizama na po 20 strana (ko šta sme da predloži i kada, kada se zakazuju skupštine, itd.), gde više nije jasno ni ko pije ni ko plaća, a kao drugi ekstrem situacije da se nesuglasice u donošenju odluka rešavaju bacanjem novčića gde jedan bira koju će stranu novčića, a drugi baca novčić (ne zezam se). Drugi paket dosade su opcije vezane za raspolaganje - prava preče kupovine, call/put opcije, drag/tag itd., kao i kalkulacije pragova i cena sa tim u vezi. Ja te ugovore čitam često, pa mi se opet desi da mi nije jasno kad šta može da se trigeruje i po kojoj ceni, jer ti treba veštak ekonomista da to izračuna (obično budu neki procenti od EBITDA i slično).

Link to comment
23 hours ago, Godfrey said:

Uhh, samostalna advokatura nije samo one man band

To je samo početak.

Ма знам, ја сам већ годину и по сам. Него сам се подсетио шта ми се није допадало у раду у фирми адвокатској (која је при томе супер, остао сам са њима у супер односима, шаљу ми клијенте ја их мењам када су на тим билиднгу, и третирају ме као оф каунсела). Имам и колеге са којима радим неке послове заједно и слично...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kažu da će u ponedeljak skupština da usvoji autentično tumačenje ZOO po kojem banke imaju pravo da naplaćuju troškove obrade kredita onako kako to rade već godinama. Advokati koji rade te masovke su baš u panici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...