Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

Pa ovo je besmisleno. 90% sudova u srbiji nema adekvatne prostorije za rad, pa je snimanje suđenja naucna fantastika (mada lično podrzavam snimanje). 

Podnesci u elektronskoj formi su ok varijanta, ali takodje tehnicki tesko sprovodiva. Vecina email servisa ima neka ogranicenja po pitanju slanja poruka, npr. velicina priloga, pa je tesko zamisliti situaciju u kojoj jedno ekonomsko vestacenje od 200 strana treba da se razbije u 20 mejlova. Ili npr, kvalitet stampe skeniranih podnesaka na štampačima starim 20 godina. 

Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Stranka koja samu sebe zastupa sme da podnosi podneske u papiru...

I stranka koju zastupa advokat moze sama da podnosi podneske u papiru. Advokat stavi pečat da je on sastavio podnesak (sud priznaje tarifu), a stranka potpiše podnesak i nema obaveze elektronske dostave

Link to comment

Imam jedno pitanje, naime osim samostalne advokature postoje i oblici udruženog rada advokata u vidu Zajedničkih advokatskih kancelarija i Advokatskih ortačkih društava. Koja je suštinska razlika između ZAK i AOD osim toga što je AOD pravno lice a ZAK nije, i u pogledu toga što registar AOD vodi AKS. Šta su prednosti i nedostaci jednog ili drugog oblika udruživanja... odnosno zbog čega se advokati odluče za jedan od ta dva oblika, a koliko se da videti preovlađuju ZAK...

Link to comment
  • 2 weeks later...



Mada verovatno je odgovor prost. Iskamčili su neke pare za "reformu pravosuđa" od Austrije, pa ovi imaju svog delegata.
Naravno te pare će završiti na nekom drugom mestu.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
On 23.5.2021. at 12:29, Miguel said:

Imam jedno pitanje, naime osim samostalne advokature postoje i oblici udruženog rada advokata u vidu Zajedničkih advokatskih kancelarija i Advokatskih ortačkih društava. Koja je suštinska razlika između ZAK i AOD osim toga što je AOD pravno lice a ZAK nije, i u pogledu toga što registar AOD vodi AKS. Šta su prednosti i nedostaci jednog ili drugog oblika udruživanja... odnosno zbog čega se advokati odluče za jedan od ta dva oblika, a koliko se da videti preovlađuju ZAK...

 

Mislim da su u pitanju poreski razlozi, odnosno da je AOD poreski dosta skuplji. Advokati u ZAK-u su svi preduzetnici, i kad ima advokata da rade za ZAK, njima se isto plaća po fakturi, a ne po payrollu sa porezima i doprinosima.

Link to comment
41 minutes ago, Frank Pembleton said:

 

 


Mada verovatno je odgovor prost. Iskamčili su neke pare za "reformu pravosuđa" od Austrije, pa ovi imaju svog delegata.
Naravno te pare će završiti na nekom drugom mestu.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Kad je pisan ZOO (verzije od uvođenja Izvršitelja), bio je neko iz Naleda ili USAida ili tako nečeg, što je bilo aktuelno...

 

Nije to ništa previće neuobičajno...

 

 

Link to comment
Kad je pisan ZOO (verzije od uvođenja Izvršitelja), bio je neko iz Naleda ili USAida ili tako nečeg, što je bilo aktuelno...
 
Nije to ništa previće neuobičajno...
 
 
Pa to najbolje da će da daju pare a da nemaju uvid[emoji769]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Kad je pisan ZOO (verzije od uvođenja Izvršitelja), bio je neko iz Naleda ili USAida ili tako nečeg, što je bilo aktuelno...

 

Nije to ništa previće neuobičajno...

 

 

 

Verovatno mislis na ZIO, posto je ZOO pisao prof M. Konstantinovic jos 70-ih

  • +1 2
Link to comment

Ludaci koji prodaju šerpe i posteljinu, ali i "Advokatska kancelarija Srbije" urnišu po Srbiji ljude koji imaju javno dostupan fiksni telefon, tj. uglavnom penzionere.

Sad sam iznapušavala 1 iz "Advokatske kancelarije Srbije" upozorenjem da vrše nasrtljivu poslovnu praksu i lažno predstavljanje, a sledeći put ide prijava MUP-u.

Edited by halloween
Link to comment
On 22.5.2021. at 21:32, Ayatollah said:

Što više razmišljam, meni se ove izmene sve manje sviđaju, a naročito njihovo naglo uvođenje bez ikakve pripreme. Evo jednog problema sa aspekta kolektivne advokature - kako se vrši dostavljanje podnesaka kada je na punomoćju više advokata, da li se dostavlja svima sa punomoćja ili samo onom ko neposredno postupa? Ako se dostavlja svima, na šta će onda da liči dostavljanje u kancelarijama gde više advokata rade desetine predmeta (npr. Aleksić iz Novog Sada), da li će svi oni da primaju stotine mejlova na dan i morati da prolaze kroz sve njih, ko će da proverava da li su svi advokati uneti na dostavnu listu, itd. Ako se dostavlja samo pojedinom advokatu, šta se onda dešava kada taj advokat napusti ZAK ili OAD a ne povuče predmet za sobom (do sada je stizalo na adresu ZAK-a), itd. Nadalje, kako pravna lica koje zastupaju zaposleni pravnici sa pravosudnim otvaraju naloge na eSudu, ko sme da pristupa tom nalogu (da li direktor ili pravnik, ako ih ima više koji sve pravnici pristupaju, itd.).

 

Ima tu i mnogo tehničkih pitanja - gde su data centri, kako se vrši backup podataka u sistemu, kako se rešava outage (naročito ako ti ističe rok za dostavu nekog podneska, itd.) i koji su recovery planovi, da ne govorim o pitanjima šta se radi kada se podnose dokumenti koji imaju desetine ili stotine priloga (ja sam jednom podnosio prijavu potraživanja u stečaju sa 1453 priloga), moraju li oni svi da se digitalizuju i ko snosi te troškove, itd. Mislim, nisu ovo neka nerešiva pitanja, ali očigledno je da niko nije promislio o njima. O taksama da ne pričam.

 

ja dok sam radio u pravosuđu, kućišta računara su uglavnom služila kao objekat koji treba ukrasiti ne neki način.....bilo je tu i saksija sa cvećem i različitih drugih kreativnih ideja....koliko sam samo puta otklanjao "kvarove" i zavredeo ozbiljan respekt zato što sam provalio da štampač ne radi zato što nije uključen u struju ili je uključen ali nema papira. i slične druge stvari koje samo vešto ekspersko oko može da uoči.

 

a kad je krenulo upoznavanje i intimizacija sa računarima, nekoliko godina za redom sam dobijao rešenje za godišnji odmor u ženskom rodu. kopi pejst ili šta već. jedne godine sam, zajebancije radi, podneo zahtev da mi odobre i porodiljsko i negu deteta, kad sam već ženskog roda, a i stomak je bio narastao. to mi nisu dali.

 

kasnije, kad sam postao neki rukovodilac kao, tražio sam od informatičara da, ako bi mogli ikako, uklone sa svih računara opciju kopi pejst. likovi su umrli od smeha i rekli, sedi da nešto popijemo :)

 

 

  • +1 2
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, halloween said:

To ti je ista škola marketinga koju je završila i predsednica estetike za BiH.

 

 

Advokatsku kancelariju Srbije koja nudi telemarketing advokaturu možeš da prijaviš Advokatskoj komori Srbije

 

od prijave MUP-u nema leba. verovatno nema ni od prijave komori, ali je šansa koji promil veća......ta komora bi imala pune ruke posla smo na osnovu tv programa raznih televizija.....koji vrvi od povreda kodeksa. da ne pričam kad bi zašli po netu, moralo bi pola advokata da bude u disciplinskoj komisiji koja bi se bavila ovom drugom polovinom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...