Jump to content
IGNORED

Kosarkaska reprezentacija Jugoslavije (vremeplov)


Have_Fun

Recommended Posts

EVROPSKO PRVENSTVO 1999.
(Pariz 21.06. - 03.07.1999.)

Ovde mi nije bilo jasno kako smo izgubili od Italijana.
Gledas utakmicu kao i svaku drugu do tada, mirno.. malo gubimo ovo-ono, ali se nadas da cemo kao i uvek furiozno da zavrsimo, stignemo i prelomimo mec.. kad ono..

 

101.jpg

 

102.jpg

 

 

103.jpg

Link to comment

Ovo je sve sto se tice Evropskih prvenstava, jer kao sto sam napominjao, enciklopedija je radjena do 2000. godine

Posle ovoga cu kaciti Olimpijske igre, da bih zavrsio sa Svetskim prvenstvima i zlatnom medaljom :)

Link to comment

Zasto te cudi poraz od Italijana, oni bili jaki kao zemlja a mi smo tu utakmicu igrali bez klasicnog organizatora igre. Povredili se Obradovic i Lukovski pa je Bodiroga igrao pleya.Ali drugo poluvreme je bila poezija :pera:  steta sto nismo izdrzali.

Link to comment

Pa zato sto mi je nekako tada bila navika da gledam reprezentaciju bez nerviranja.

Gubimo npr. 8 razlike, 4-5min do kraja, ne stresiram se, znam da ce se igraci uozbiljiti i dobiti mec.. i tada se slicno desavalo.. stizali smo ih.. ali jbg

Nego gledam ono prvenstvo sa Drazenom... jebote koji su to procenti suta.. timski smo imali preko 60% za 2 i 50% za 3
Unistavanje protivnika

Link to comment

Bodiroga je igrao pleja celo SP '98, zapravo igrao je 1 na 5 celo SP jer je Robija postavio tako "taktiku", i prolazilo je sve do finala, tad je Rebraca morao da uskoci.

 

A i jebo sve ako bi nas Lukovski izvadio iz tog polufinala, bilo je tu mnogo vecih problema od nedostatka organizatora, mada je u jednom trenutku delovalo da smo ih imali.

Link to comment

EVROPSKO PRVENSTVO 1989

(Zagreb 20.06. - 25.06.1989.)

 

Ovde se vracamo po zlato, bambusamo sve sa prosecno 22 poena razlike, a Drazen ubacuje 30 poena po mecu!!! (uz 6ass i preko 4 ukradene lopte)

76% sut za 2 poena i 70% za 3!!!

 

92.jpg

 

93.jpg

 

:)

 

94.jpg

jbt zdravko radulović, kakav ubica a jedva da je imao mesta u toj ekipi. strašno.

Link to comment

Bodiroga je igrao pleja celo SP '98, zapravo igrao je 1 na 5 celo SP jer je Robija postavio tako "taktiku", i prolazilo je sve do finala, tad je Rebraca morao da uskoci.

 

A i jebo sve ako bi nas Lukovski izvadio iz tog polufinala, bilo je tu mnogo vecih problema od nedostatka organizatora, mada je u jednom trenutku delovalo da smo ih imali.

Kakva bi to ekipa bila da smo kompletni bili te 99-e:

Đorđević,Obradovic,Jarić

Bodiroga,Stojakovic,Danilovic, Scepanovic,Gurovic

Tomasevic,Tarlac,Divac,Rebraca    VRHHHHHHH

 

Nego steta sto Tomic iz Olympijakosa nije dobio priliku u reprezentaciji strasan igrac po meni bolji od Obradovica.

Link to comment

jbt zdravko radulović, kakav ubica a jedva da je imao mesta u toj ekipi. strašno.

Voleo bih kada bi vi stariji ispisali neke price iz tih vremena

Ko je kakav igrac bio, po cemu je bio poznat

Narucito o tim, da ih nazovem, manje poznatim reprezentativcima (jeste glupo receno, ali kapirate sta mislim :D ), ali i o legendama, Kicanovicu, Dalipagicu, Koracu, Slavnicu itd..

 

Bio sam jako jako jaaaaaaaako mali kada se odigravalo ovo prvenstvo.. utakmice sam posle gledao preko kaseta koje je cale snimao sa ortacima, pa se okupljali i podsecali.. bilo da su utakmice reprezentacije ili exYU lige

 

 

Ako nekoga ne bude mrzelo da kucka, rado bih procitao

 

 

p.s. evo linka za skidanje slika koje sam izbacivao do sada (evropska prvenstva 1946-2000), ako neko zeli da ima na kompu kao neku kolekciju (nije bog zna kakav kvalitet slike, ali jbg :/ )

 

https://mega.co.nz/#!gQ8hzCyB!lP278fx9tGtnKretKbm7WG0y9ji03F73MoW-zqa5uAQ
Link to comment

meni se cini da je tu utakmicu sa Italijanima Divac usrao sve sto se moglo zasrati, Djordjevic je napravio neki preokret, tj poceli smo da ih stizemo ali nismo uspeli, steta... inace zar nismo neku utakmicu mozda 1995 dobili 20:0 protiv nekoga?

 

da bre, kvalifikacije u BUgarskoj sa Bosancima...

Edited by darkonet
Link to comment

Nije Djordjevic igrao '99, ako se dobro secam preokret su napravili Vlado Scepanovic i Milenko Topic, u tom trenutku marginalni likovi. Onda ih je Robija izveo i vratio prvu petorku i ode sve u propas.

Link to comment

Nije igrao. A i Peja je bio u sastavu tek onako, imao neke bizarne probleme sa zdravljem, tipa komplikacija posle ujeda pauka, ako me pamcenje dobro sluzi.

Protiv Italije, Zoc je nesto zaboravio i Loncara u drugom poluvremenu. Ovaj odmah dao trojku, a on ga vise nije ni uvodio posle toga.

Link to comment

meni se cini da je tu utakmicu sa Italijanima Divac usrao sve sto se moglo zasrati, Djordjevic je napravio neki preokret, tj poceli smo da ih stizemo ali nismo uspeli, steta... inace zar nismo neku utakmicu mozda 1995 dobili 20:0 protiv nekoga?

 

da bre, kvalifikacije u BUgarskoj sa Bosancima...

Ne secam se da je Divac nesto zasrao na toj utakmici, to bi se moglo reci za Tomasevica koji je na -3 promasio cist zicer, da je ono pogodio mozda bi smo dobili, vec u sledecem napadu sledi kazna Majers daje trojku i to je to. Djordjevic nie igrao na tom prvenstvu, Atina 1998 je bila poslednje takmicenje gde je on igrao.

Link to comment

pogresio sam za Djordjevica ali sam gotovo siguran da je Divac nesto lose uradio pri samom kraju utakmice pa smo izgubili, pronaci cu tu utakmicu u klekciji pa cu da pogledam da vidim kako je bilo

 

inace kada je o tim nasim vracanjima iz minusa rec, ono protiv Grka i Bodibondova partija je za :Hail: kad je on onako miran isutirao reklame, legenda

Link to comment

Jeste Tomasevic promasio zicer na 3 razlike za njih, a posle u sledecem napadu pri istom rezultatu je Divac nesto zabio u reket i napravio korake, pa je koliko se secam imao i neka promasena bacanja (mislim da je Divac masio) i neke glupe faulove ispod njihovog kosa posle kojih su oni dobijali bacanja i tako prelomili mec

Link to comment

 inace zar nismo neku utakmicu mozda 1995 dobili 20:0 protiv nekoga?

 

da bre, kvalifikacije u BUgarskoj sa Bosancima...

 

Da li neko može da napiše nešto više o ovim kvalifikacijama?

Ja sam bio mali, pa se kroz maglu sećam, beše, kroz iglene uši smo ih nešto prošli...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...