Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Saglasnost ti ne treba, a ako vec hoces da overavas, onda bez problema mozes na jednu overu za oba deteta. 

Za takve overe se po pravilu ne zakazuje termin. 

Link to comment
2 minutes ago, Uskebasi said:

Saglasnost ti ne treba, a ako vec hoces da overavas, onda bez problema mozes na jednu overu za oba deteta. 

Za takve overe se po pravilu ne zakazuje termin. 

Čula sam  negde da u Hrvatskoj mogu da mi traže, pa bolje da imam, da ne razmišljam. Super ako može jedna i ako se ne zakazuje :)

Link to comment

Kolilp shvatam, ako neko traži, traže naši kad izvodiš dete. 

 

Veća je verovatnoća da će tražiti ako izvodiš tuđu decu ili decu izvode rođaci. 

 

Ja sam ženi napravio trajnu da ne moramo da se smaramo, ali niko joj nije tražio. 

 

To je obična overa i ne zakazuje se, ali može da bude red. 

 

 

Link to comment

odoh kod notara u zgradi "delte" na NBG da overim ovlašćenje loklnom seljaku da koristi moju prikolicu. odbiše me jer nisam imao saobraćajnu dozvolu kod sebe. inače, ispisao sam tekst ovlašćenja sa sve podacima iz saobraćajne dozvole. sada, u lazarevcu, odoh kod notarke sa papirom, saobraćajom dozvolom i mojom ličnom kartom. overiše, dadoše mi primerak. a u njemu piše i:"Javni beležnik overom ove isprave potvrđuje potpis stranke i ne odgovara za sadržaj isprave".

 

za koji krasni su mi tražili saobraćajnu dozvolu ako nisu upoređivali sadržaj?

Link to comment
On 17.5.2018. at 15:15, djordje geprat said:

odoh kod notara u zgradi "delte" na NBG da overim ovlašćenje loklnom seljaku da koristi moju prikolicu. odbiše me jer nisam imao saobraćajnu dozvolu kod sebe. inače, ispisao sam tekst ovlašćenja sa sve podacima iz saobraćajne dozvole. sada, u lazarevcu, odoh kod notarke sa papirom, saobraćajom dozvolom i mojom ličnom kartom. overiše, dadoše mi primerak. a u njemu piše i:"Javni beležnik overom ove isprave potvrđuje potpis stranke i ne odgovara za sadržaj isprave".

 

za koji krasni su mi tražili saobraćajnu dozvolu ako nisu upoređivali sadržaj?

 

Na takvim ispravama se overava autentičnost potpisa izdavaoca, da je taj i taj svojeručno potpisao ispravu koju je prezentovao, ne potvrđuje se sadržina kao kod pravnih poslova (ugovora itd.) pa nema ni potrebe da se proverava da li je to što je napisano i tačno (tj. da se gleda saobraćajna dozvola). Pravilno je stoga postupio notar u Lazarevcu, ovo drugo je kombinacija neznanja i idiotizma.

 

Ja odavno pričam da to treba da se liberalizuje kao advokatura, pa ko ume radiće, ko ne ume propašće. Ovako je država podobnima dala da zajebavaju narod i još im za to uzimaju pare, čast izuzecima.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Treba da napisem ugovor o vansudskom poravnanju, da li mogu stranke onda kod notara da overe potpise ili ce notar raditi overu celog dokumenta?

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment
8 hours ago, Moća said:

Treba da napisem ugovor o vansudskom poravnanju, da li mogu stranke onda kod notara da overe potpise ili ce notar raditi overu celog dokumenta?

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 

 

Ma overu potpisa samo.

Link to comment

E a jel sad to notari rade ostavinu?
Zbunio me kolega kaže ima zakazan ostavinski kod notara...
Ja sve nešto mislim on pomešao nešto...




...shiit has hit the fan....

Link to comment
13 hours ago, Tribun_Populi said:

Ja odavno pričam da to treba da se liberalizuje kao advokatura, pa ko ume radiće, ko ne ume propašće. Ovako je država podobnima dala da zajebavaju narod i još im za to uzimaju pare, čast izuzecima.

Pa sad... U liberalizovanom srpskom notarijatu koji se nadmeće za klijentelu bi verovatno najbolje prolazili oni notari koji bi overavali i ono što inače ne bi smeli i saučestvovali u raznim muljačinama, a najgore oni što rade kako treba. 

Link to comment

Pisao sam vec, ali nisam ni primetio ovu temu. Verujem da je po propisima, ali izem ti propise: za overu fotokopija diplome, master diplome i dodatka diplomi mi trazise nesto manje od 3,000 dinara. Cena, tzv. "nagrada", je 180 dinara po stranici. Racunam i nije mi jasno, da bih dobio odgovor da je 180 dinara po stranici, ali znate po jedan primerak ostaje nama. Na vrh jezika mi bilo da pitam zasto onda oni ne plate taj primerak koji im ostaje, nego ga ja placam. Rekoh, nema veze, verovatno je moguce odraditi vise tih overa o jednom trosku, neko kopiranije, nemam pojma  - ne, svaka bi se naplacivala zasebno. I opet sam hteo da pitam da li bi svaku opet proveravali zasebno, ali samo sam odustao. Neverovatne stvari, ovo je retko vidjena bezobrazna pljacka. Ne znam samo po kom osnovu su odredili onih 180/360 dinara.

Link to comment
21 hours ago, Ayatollah said:

Pa sad... U liberalizovanom srpskom notarijatu koji se nadmeće za klijentelu bi verovatno najbolje prolazili oni notari koji bi overavali i ono što inače ne bi smeli i saučestvovali u raznim muljačinama, a najgore oni što rade kako treba. 

 

To mogu i sad, podjednako. Kao što bi podjednako i tada dobijali ostavine po službenoj dužnosti itd. samo bi ih bilo mnogo više, pa ne bi bilo gužvi, i ne bi se dešavale ovakve stvari u tolikoj meri (da ti za overu potpisa traži dokumenta kao za solemnizaciju, i prekoračuje ovlašćenja).

 

17 hours ago, Malvo said:

Pisao sam vec, ali nisam ni primetio ovu temu. Verujem da je po propisima, ali izem ti propise: za overu fotokopija diplome, master diplome i dodatka diplomi mi trazise nesto manje od 3,000 dinara. Cena, tzv. "nagrada", je 180 dinara po stranici. Racunam i nije mi jasno, da bih dobio odgovor da je 180 dinara po stranici, ali znate po jedan primerak ostaje nama. Na vrh jezika mi bilo da pitam zasto onda oni ne plate taj primerak koji im ostaje, nego ga ja placam. Rekoh, nema veze, verovatno je moguce odraditi vise tih overa o jednom trosku, neko kopiranije, nemam pojma  - ne, svaka bi se naplacivala zasebno. I opet sam hteo da pitam da li bi svaku opet proveravali zasebno, ali samo sam odustao. Neverovatne stvari, ovo je retko vidjena bezobrazna pljacka. Ne znam samo po kom osnovu su odredili onih 180/360 dinara.

 

Čudi me, pošto je to bilo oslobođeno plaćanja taksi ranije, dok je overa bila u opštini, a za sve to bi trebalo da važi oslobođenje i kod notara, po pravilniku o njihovoj tarifi. Ja sam mislio da to ne naplaćuju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...