Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

Čula sam priču pre par godina, iz druge ruke doduše, ali priča je da u Saatchi and Saatchi ofis u Njujorku radnici nisu smeli da uđu pokisli. Ako napolju pada kiša, moraš ili da dođeš taksijem ili kolima, jbg. Mislim da je ovo potpuno bolesno. A takođe mislim da se ne razlikuje mnogo od dig_chohanovog primera sa zabranom kardigana. Poenta? Ova pravila su čist fašizam i ludilo (zato u mnogo slučajeva niko *normalan* na njih ni ne obraća pažnju, kao u mom primeru sa dvojicom konsultanata) i moramo da se borimo protiv njih. To ne znači da propagiram momentalno dizanje revolucije protiv formalnog oblačenja, već propagiram da umesto da se slepo potčinjava tom fašističkom ludilu, da svako malo razmisli, da prestane da se plaši i uradi nešto koliko misli da može u datoj situaciji.

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

O besmislenosti HR ne treba trošiti reči. Ako je neki kandidat potpuno briljantan + ima idealno iskustvo u našoj oblasti (a takvih je možda pedesetak u celoj Evropi i jako retko menjaju dres) mogu da utičem na njenih 30 i da ga imam u drugom krugu gde srećom nema nikog iz HR. Ali savršenih + iskusnih nemam često u ponudi (verovatno jer ne mogu da ih platim koliko bi tražili).

 

U svakom slučaju ne vredi rizikovati jednu ozbiljnu stvar kao intervju zbog želje da se pobedi sistem patikama.

 

To je tačno što kažeš, ali tačno je i da moji drugari nisu nikakvi geniji niti idealni konsultanti, a i da jesu, ima sigurno barem još nekoliko takvih u ponudi u gradu, a i kompanije u koje idu mogu da angažuju bez problema i McKinsey i koga oćeš. I svejedno "rizikuju" svoj pič odlazeći obučeni potpuno *neprikladno*. Oni su samo rekli, nećemo da se bavimo glupostima kao što je dres kod i ajd zdravo. I ništa im ne fali.

Edited by trustno1
Link to comment

Tvoji drugari su konsultanti. Dakle, ne zaposleni u firmi no konsultanti. Naš car IT konsultant izgleda kao da je iz bureta izašao jutros i niko mu reč nikad nije rekao zbog toga jer je konsultant.

 

Daj drugi primer.

Link to comment

Tvoji drugari su konsultanti. Dakle, ne zaposleni u firmi no konsultanti. Naš car IT konsultant izgleda kao da je iz bureta izašao jutros i niko mu reč nikad nije rekao zbog toga jer je konsultant.

 

Daj drugi primer.

radisa je konsultant a izgleda spektakularno :fantom:

Link to comment

Tvoji drugari su konsultanti. Dakle, ne zaposleni u firmi no konsultanti. Naš car IT konsultant izgleda kao da je iz bureta izašao jutros i niko mu reč nikad nije rekao zbog toga jer je konsultant.

 

Daj drugi primer.

 

Ne razumem, baš konsultanti moraju da budu najviše picnuti. Zar nije poenta da oni koji imaju najviše kontakta sa klijentima, moraju da budu najuniformisaniji? Da se možda u McKinseyu ne oblače kao iz bureta?

Link to comment

Ne razumem, baš konsultanti moraju da budu najviše picnuti. Zar nije poenta da oni koji imaju najviše kontakta sa klijentima, moraju da budu najuniformisaniji? Da se možda u McKinseyu ne oblače kao iz bureta?

Ja radim u konsaltingu, i naravno da se ne oblačim kao kelner, čak i kad idem na neke sastanke sa direktorima i kurcima-palcima, nego se obučem normlalno, pristojno.

 

Nekad košulja, nekad džmper, pantalone uvek nosim, kolege nose i jeans. Nekad formalne cipele, nekad ono što ja zovem cipelatike, neznam kako bi objasnio šta je to.

 

Sako u klasičnom smislu nemam, kravatu imam jednu, nosim je u torbi, za nedaj bože, ako neko kenja zbog toga što nemam (da, jedan veliki klijent ima neka pravila oblačenja, ali, nikad mi niko nije prebacio što dođem casual obučen).

 

E sad, poenta je što radimo nešto što baš nema puno alternativa na ovim prostorima, pa bi bilo nezgodno da neko pravi problem zbog oblačenja, jer poenta je ipak u poslu. (Moj šef je jednom imao problem zbog kravate i jenas, kod ovog klijenta, već pomenutog, samo se okrenuo i otišao, posle 10 minuta su ga zvali i izvinjavali se zbog problema koje su izazvali ljudi na ulazu :D)

 

Dakle, formalno oblačenje je go kurac, ako si nekome važan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...